Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Velem marad a baba szülés után?

Velem marad a baba szülés után?

Figyelt kérdés

Üdv első kis babám várom lassan

Itt az ideje hogy meg szülessen és érdeklődni szeretnék hogy miután ő megszületett velem helyezik-e el egy szobában vagy az új szülőtteknek fent tartót szobába?

(Mivel mindenki mást mond)



UI.: bocsi a helyes írási hibák miatt!


2023. okt. 17. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem kórház függő, illetve attól, hogy mennyit fizetsz. Alapjáraton azt mondanám, hogy a csecsemőosztályon lesz elhelyezve (ideális esetben). A legjobbakat nektek! :)
2023. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Írj kórházat!

Egyébként általánosságban Magyarországon úgy 90 %-ban már room-in rendszer van, ami azt jelenti, hogy maximum a vizsgálatok idejére viszik el a gyereket az anya mellől, egyébként éjjel-nappal vele van.

Ha bababarát jelzőt kap egy kórház, akkor még a vizsgálatokra se viszik el, mehetsz vele.

2023. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Általában veled egy szobában van elhelyezve. A legtöbb helyen már nem úgy van, mint 30-40 éve. Szerencsére, a hazai szülészeti irányelveknek megfelelően egyre több helyen alap a rooming-in rendszer. Hol fogsz szülni? Facebook-on vannak "Xy kórházban szülök" csoportok (xy helyére a kórház neve írandó :D), ott konkrétan rá is tudsz kérdezni, ha a kórház honlapján nincs erről infó.
2023. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kórházfüggő.


Én pl székesfehérváron szültem 2x. 2019 és 2021ben.

Mind a 2x szülés után 2óra aranyóra hármasban apával. Utána vittek el a babát fürdeni, mérni, apa ment haza. En is lezuhanyoztam, riszta ruhát vettek, majd irány osztályra.

Kb 2 órát hagytak még pihenni, utána hozták a babát. Onnan végig velem volt, csak vizsgálatokra vitték el.

Van elvileg olyan lehetőség, hogy kivinni a csecsemősöknek, hogy picit figyeljenek rá. De nagyon nem szeretik itt. Szóval nálam végig velem voltak mind a 2x

2023. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Általában veled.

Ha mégsem, és az a cél, hogy veled lehessen, akkor érdeklődj majd folyamatosan az egészségi állapotáról. Egészséges babát nem tarthatnak távol tőled. Segít, ha a jogaiddal is tisztában vagy.

2023. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A Bajcsyban szültem 2021-ben. Megkérdezték első este a csecsemősök mit szeretnék, velem maradjon, fél éjszakát vagy egész éjszakát náluk legyen-e.
2023. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok. Helyesbitek, szülés után velem volt a kicsi, délután fél 5-kor született meg, aztán osszevartak és kb fél 8 volt, mire átmentünk a gyerekagyas osztályra. Addig végig ott volt apuka is velünk.
2023. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk úgy volt, hogy szülés után a szülőszobán megcsinálták a vizsgálatok többségét.


Utána két órát ott voltunk, aztán elvitték a babát további vizsgálatokra és megfürdették (megkérdezték, hogy szabad-e fürdetni, de tiszta vér volt, úgyhogy én kértem). Mire összeszedtem magam, pisiltem és beértem a szobába, már hozták is a babát.


Utána egyszer vitték el hallásvizsgálatra, de amúgy minden más vizsgálatra mehettem vele.

2023. okt. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kecskemeten rooming in van. Delutan szuletett, este allitottak fel, el akartak vinni ejszakara, de kertem, hogy maradjon, igy onnantol kezdve vegig velem volt.
2023. okt. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!