Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházba a szülészeten a...

A kórházba a szülészeten a recepción adatfelvétel van, és mondani kell, hogy miért jöttünk?

Figyelt kérdés
Orvosnak is mondani kell, hogy szülni jöttünk? A recepciórol, rögtön vizsgáló, vagy szülőszoba? Recepción mikor kell beindult szülésnél, orvost és tolókocsit hívni?

2023. okt. 26. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom kórháza válogatja ezt is.

Mivel az esetek jó pár százalékában vaklárma ezért nem fognak egyből a szülőszobára vinni.

Minek akarsz tolókocsit hívni? Ezt a filmekben láttad? Ha ezzel oda állítasz ki fognak röhögni...ha nem az utolsó percben esel be bőven be tudsz sétálni.

Nem te fogsz orvost hívni sem...húú szerintem jobban jársz ha beszélsz ezekről a védőnővel vagy elmész az adott kórház szülés felkészítöjére mert nagyon a filmekben élsz...

2023. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi ügyeleti időben, éjfélkor értünk oda. Megkerestük az ügyeleti vizsgálót, a nővér előkerített egy orvost, behívtak egymás után minket (egy másik kismama is volt ott), aztán felkísértek a szülészet emeletére 1-1 vajúdóba.

Mondjuk az kiakasztó volt, hogy míg én 3 perces fájásokkal estem be, a másik kismama 10 percessel, mégis engem várattak meg, őt hívták be előbb. Azt hittem, ott szülök meg a folyosón, iszonyatos volt. 3 óra múlva megvolt a fiam.

2023. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Recepció? Nem hotel az! :)

Max. magánklinikán nevezik annak.

Egyébként betegfelvétel. Ügyeleti időben jellemzően egyből a szülőszobához tartozó vizsgálóban néznek meg. Ha nem egyértelmű, akkor pár órát megfigyelnek, majd mehetsz haza ha fals riasztás. Ha nem, akkor meg, szülsz.

Tolókocsi? Max. ha rokkant vagy. Egyébként a vajúdásban segít, ha sétálsz. Már ha bírsz.

Nem ügyeleti időben a betegfelvétel az ambulanciára irányít, s csak akkor küld a szülőszobára ha gyanús. Jellemzően.

2023. okt. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel mentünk be, a portán mondtuk, hogy a szülészetre, elmagyarázták, hogy jutunk oda. Elmentünk, becsengettünk, kijött valaki, mondtam, hogy fájásaim vannak. Bekísértek a vajúdóba, feltték a ctg-t, majd egy idő után megvizsgált az ügyeletes orvos. Ezután visszamentem a vajúdóba, a beérkezéstől számított kb 5 óra múlva mehettem a szülőszobára, és 2 órával később szültem.
2023. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Lehet nevetni és lepontozni, de én részben emiatt is szültem magánkórházban :D Ami élményem valaha volt állami kórházzal (SOTE nem tudom, hányas számú épületében), az a fejetlen kóválygás volt, hogy egyáltalán megtaláljuk a betegfelvételt, nemhogy a megfelelő orvost vagy bármit. Ezt előre tudtam, hogy szülésnél nem akarom ezt a stresszt. A magánkórházban egyből belépsz, recepció van, ahol érkeztetnek, az első gyereknél még Covid volt, akkor lázat mértek meg ki kellett tölteni valami adatlapot, hogy jártam-e Olaszországban az elmúlt hetekben (lol), a másodiknál ez elmaradt, csak simán feltelefonáltak a szülészetre, és mire már felértem a lépcsőn, addigra volt ott egy szülésznő az ajtóban, és egyből kísért is a vizsgálóba és megnézett, hogy hogy állok. Ehhez képest a második terhességem alatt konkrétan rossz szárnyba mentem egy állami kórházban, csak néztek rám nagy szemekkel, hogy mit keresek én ott. A betegfelvétel valami random szobában volt egy folyosó végén, se felirat, se semmi tájékoztatás, a többi, már ott várakozó beteg irányított el, hogy ott érdemes érdeklődnöm. Hát még jó, hogy nem szülni kellett odamennem, mert az agyam eldobtam volna, akkor simán lehet, hogy tényleg a folyosón szülök meg (mindkét szülésemnél elég bátran vajúdtam otthon, érkezéstől számítva 2 órán belül már megszülettek a babáim, szóval nem lett volna sok időm fejvesztve kóvályogni, hogy megtaláljam a szülészetet, ha nem egyértelmű esetleg).
2023. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Én egy péntek délután érkeztem, burokrepedés gyanújával.

Mivel a szülőszobán működött az ügyeleti ellátás is 24 hetes terhességi kortól, ezért tudtam, hová kell mennem, mert korábban egy fertőzés miatt már jártam ott.

Bementem, elmondtam a magándokim gyanúját, megvizsgáltak, aztán befektettek megfigyelésre. Mivel a burok tényleg megrepedt, másnaptól próbálták indítani a szülést, de csak kedd hajnalban bújt elő a fiam, ő nem sietett 😀

Én is azt tanácsolom, hogy nézz körül a kórházban, ha nem mentővel tervezel érkezni, szerintem nyugodtabban tudod majd kezelni a helyzetet, ha legalább ismered kicsit a járást 🙂

Minden más kérdésedre úgyis csak az adott szituációban kapod meg a választ, de azért sétára készülj 😊

2023. okt. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi hajnali egykor mentünk be, csak porta volt, bár nappal van egy betegirányító is, hogy merre kell menni (nem recepciónak hívjak, de szerintem arra gondolsz). A portás nézett rám és kérdezés nélkül mutatta hol van a szülészet, ott csengettem egy ajtónál, mondtam, hogy miért jöttem, és behívtak megvizsgálni, először ctg aztán orvos, stb. Tolókocsi csak szülés után volt (nem én kértem, hozták maguktól), abban vittek el a gyerekágyas osztályra, férjem közben hozta a motyót.
2023. okt. 27. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi este 10-kor mentünk, a portán mondtam, hogy beindult a szülés és ő elnavigált, hogy hányadik emeletre és hova menjek. A szülészeten felvették az adataimat, megvizsgáltak, kaptam egy szép szobát és kb ennyi volt.
2023. okt. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk ugy van a kórház, hogy bemegyünk az ajtón, ott van a "recepció". Onnan tovább nem is mehetsz úgy, hogy nem mondod meg, hova jöttél.

A "recepciós" irányít el, hova kell menned, ha ügyelet van, akkor ő hív orvost.


A földszinten csak vizsgálók vannak. Oda járnak a kiírt napot túllépők terhesgondozásra.

Itt megvizsgálnak, eldöntik hazaküldjenek/felvegyenek osztályra/irány a szülőszoba.


Ha osztály/szülőszoba, akkor sem kapsz tolókocsit. Fogod a motyódat és a kísérővel szépen felballagsz.

2023. okt. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is van porta, de nem nagyon feszült ott a bácsi akkor hajnali fél 4-kor. Látta, hogy mekkora a pocak, látta a csomagokat, összerakta a képet. Annyit kérdezett, hogy tudom-e, hova kell menni, meg jó egészséget kívánt. Aztán a szülészeten meg csengettem, és pont szembe jött az orvosom, aki röhögött egyet amikor meglátott, hogy akkor ma már nem alszik. Műtőből esett ki éppen. Nálunk ennyi volt.
2023. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!