Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Koraszülött baba! Akinek 30...

Koraszülött baba! Akinek 30 hétnél korábban született a babája azoknak meg tudták mondani, hogy miért? Volt már valamilyen előzménye? És ha igen akkor mikor kezdődött?

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok, ikreket várok, pár napja voltam genetikai UHn, szerencsére minden rendben volt, a méhszájam is zárt, hosszú a méhnyak. Tudom, hogy ikreknél gyakoribb a koraszülés és azt is tudom, hogy ha 36 hetet egyben maradunk akkor az már nagyon jó. Amitől mégis a leginkább félek, hogy 30 hét előtt jönnek ezért is érdekelne, hogy a tény, hogy egyelőre minden rendben van és, hogy sokat pihenek megnyugtathat-e. Mennyire történik az ilyen koraszülés derült égből villámcsapásként?

2023. aug. 31. 11:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
26 héten szintén ikrekkel. Nem élték túl. Az okot nem tudom, egyszer csak beindult a vajúdás minden előzmény nélkül. Később egy felszálló, kezeletlen fertőzést emlegettek de ki tudja, hogy igaz volt-e. 2 héttel előtte voltam orvosnál, akkor minden rendben volt. Így jártam. Azóta lett egy időre érkezett, egészséges gyerekem és most ismét terhes vagyok de még nagyon az elején. Az én esetem szerencsére elég ritka.
2023. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szívből sajnálom, én 4 vetélésem vagyok túl de mindig osszeteszem a kezem, hogy 6-9 hét körül történt... jelenleg úgy érzem, hogy borzasztóan összetörnék ha koraszülöttek lennének és nem élnék túl. Hős vagy, hogy sikerült ezt feldolgoznod és gratulálok a gyermekedhez és a terhességhez is.
2023. aug. 31. 12:14
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

28.héten elmentem dokihoz szokásos vizsgálatra. Egy tanuló volt nála. A dokim így hátra tett kezekkel félreállt, a tanuló vizsgált.

Iszonyúan fájt. Hiába jeleztem, csak mosolygott és ennyi. Utana egyszercsak elkomolyodott, abbahagyta.

Kihívta a dokit egy másik helyisegbe, de tisztán hallottam, hogy valoszínű "kinyitotta a méhszájam". A tanuló már vissza sem jött, a doki pedig feltűnő műmosollyal csinált egy uh-t, majd megnyugtatott, minden a legnagyobb rendben.

Aznap és másnap vérezgettem, görcsölgettem. A doki mondta lesz erre esély a vizsgálat miatt.

3.nap pedig beindult a szülés.


Nem élte túl.


Utólag esett csak le, hogy a tanuló cseszte el az egészet, a doki meg falazott neki. Papíron a tanuló meg sem vizsgált.

Mindezt 5éve 20ezer ft-ért.

Nehéz volt lelkileg nagyon.


Azota viszont van 2 szép gyerekem :)

2023. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
Nekem 36. hétre született a lányom. Egyszer csak elfolyt a tiszta zöld meconiumos magzatvíz. Ha végig kihordom, nem élte volna túl. Így viszont 3 órán belül 5 perc alatt lett meg úgy, hogy az orvost nem is ismertem de pont akkor dolgozott a szülésznő sógornőm.
2023. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 babyboom567 ***** válasza:
67%
Nem bántás,és borzasztóan sajnálom ami veled történt 3-as válaszoló,de ha tisztán hallottad,hogy ezt mondja,miért nem mentél el rögtön kórházba?Sajnos túlságosan megbíztál a dokidba,és ez tragédia.
2023. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%

Babyboom567!


Te minden kérdéshez csak okoskodni jársz oda?

De bántás amit írsz!

Ahogy az elmúlt napokban is sok helyen olvastam a kommentjeidet, mind bántás vagy okoskodás volt.

2023. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom miért bántás,amit írt Babyboom. Igaza van abból a szempontból,hogy azért egy ilyet minimum feljelentés és társai követ. Ha hallom,hogy ezt beszélték és vérzek stb. visszamegyek egyből. Gondolom ezért írta,nem hinném hogy rosszindulatból,bár nem tudhatjuk volt e következménye,mert azt nem írta a kérdező,nyilván nem hagyta annyiban.
2023. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Vagy is a válaszoló,nem a kérdező. Elnézést.
2023. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 babyboom567 ***** válasza:
73%
Köszi 7es.Számomra hihetetlen, hogy 28 hetes terhesen, egy ilyen mondat után, vérzés mellett,nem ment rögtön ügyeletre a válaszoló.Mondjuk én pl ráborítottam volna az asztalt, hogy hallottam, hogy mit beszélnek, azonnal hívjon mentőt.De sajnos ez a válaszolón nem segít.És hatalmas tragédia!
2023. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

#7! Ebben most teljesen igaza van szerintem is. Én sem hagytam volna annyiban, az biztos.

Mondjuk én már a 20ezer forintot se értem. Magánorvosnál mit keresett tanuló? Hozzám se nyúlhatna.

2023. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!