Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiabáltatok szülésnél a...

Kiabáltatok szülésnél a férjetekkel vajúdás kor, hogy senki ne érjen hozzátok?

Figyelt kérdés

2023. okt. 28. 20:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
41%
Ő nem az, aki naponta/kétnaponta teszi fel itt a kérdéseket, hogy ezt, meg azt hallotta a gyereknevelésről, babázásról és hogy szerinte mi lehetne a megoldás?
2023. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én kettőt szültem természetesen.. a fiam volt az első szenvedés volt, de nem kiabáltam,inkább sírtam már. A lányomat mikor szültem na akkor igen,nem annyira hogy juj,de azért mondogattam, hogy mindjárt megdöglök. Valahogy úgy érzem a lányt szülni sokkal nehezebb volt.
2023. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Alapból én a "csendben szenvedő" típus vagyok, tehát ha beteg vagyok, fáj valamim, magamba fordulok és hagyjon mindenki békén, reménykedek abban, hogy minél hamarabb vége.

A vajúdás első 10 órájában ez működött is, feküdtem és szenvedtem csendben, a félhomályban. Utána a szülésznő felállított, hogy próbáljak járkálni, menjek a bordásfalhoz stb. Ekkor elkezdtek sűrűsödni a fájások, beindult a buli rendesen és ott már azért hangosabban sóhajtoztam.


A vajúdás alatt összeszedett voltam, kitolásnál azonban az a fájdalom, feszítés nagyon meglepett, tényleg azt hittem, kettészakadok mindjárt (gátvédelemre készültünk, de borzasztóan feszített a feje, nem sikerült "elsóhajtani" a fájásokat). Ott bevallom, akárhogy szorítottam össze a fogamat és próbáltam a légzésre figyelni, nem ment. Égetett, fájt, csak azt akartam, hogy legyen vége. 4 nyomás alatt kint volt, de azt végigüvöltöttem, ha éppen nem a gázt szívtam ezerrel. Szegény férjem nem is fogta fel, mi történik, mert egyik pillanatban még az ágy szélén támaszkodtam és masszírozta a derekam, a következőnél meg guggoltam és kiabáltam, hogy jön.


Második szülésnél már tudtam, kb. mire számítsak, fejben is máshogy álltam hozzá, ott nem ijedtem meg, mikor éreztem a "kijáratnál" a babát, nem az volt bennem, hogy minél gyorsabban legyen kint és legyen vége.

A párnát harapdáltam kínomban, meg egyszer kérdeztem a szülésznőtől, hogy sok van-e hátra, mert szerintem én ebbe mindjárt belehalok. 3,5 kilóra becsülték az utolsó uh-n, 4,7-tel született, gátvédelemmel, úgyhogy bőven megszenvedtem azt a 20 percet, ami a kitolás volt.

2023. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
52%

"14, persze, úrinő összeszorított lábakkal csendben vajúdik, hogy nehogy terhére legyen a vilagnak, mi?"


Nem. Csak nem ordibáltam.


"Aki tudja tartani magát, és ésszel tud gondolkodni hogy mi lenne célszerű és mi nem, mialatt a kínok kínjat éli, annak nem is faj igazán."


Hogyne 🤣 hiszen egy igazi anya hörögve-ordítva szül, mert az sokkal többet segít 🤣

2023. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem gondoltam, hogy mèg ezen is egymàsnak lehet esni, hogy kinek faj jobban..


Èn megvallom, hogy nekem nem volt vèszes.

Viszont az orvos annyit mondott, hogy döbbenet milyen magas a fàjdalomküszöböm..


Ettôl semmivel nem vagyok jobb, ez adottság,és szerencsèm van..

Vagy csak mert megszoktam a fàjdslmst.


Bàr endometriozisom nincs..de a mensim a fogamzásgàtlò elôtt katasztròfa volt.

Hànyàsig fàjt.. hôhullàmok..

Komoly gyógyszereket szedtem rà..


Az utolsò cm-ig azt mindtam, hogy így mèg fôznèk is..a3. Szülèsnèl.

Alapvetôen a 2.-nàl így is volt..

Én a hang nèlkül szülô, vagyok..

Sôt eleve ùgy szoktam szenvedni akârmi van..


De nekem a szülès egy feladat volt mindig, ahol 100%-ban jelen kell lenni, tudni kell mi törtènik.


Ikreket is szültem.

Amikor ki kellett volna engedni, akkor megtartottam, !megkèrdeztem! hogy szabad-e nyomni, hogy áll a gàt…szerencsèmre, mert kèztartásos volt a baba, ekkor derült ki.., tehèt csak kiengedni szabadott, nem rànyomni..


De volt màr 2 h kitolàsos problèmàs vàkuumos szülèsem is..


Szerencsès vagyok, hogy m8nd jól vègzôdött.


De ha kiabàlôs lennèk, akkor az volnèk..teljesen mindegy..

Egèszsègesen legyünk túl rajta.


( több gyerek nem lesz! De èn szerettem szülni.. van benne valami felemelô)

2023. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
73%
Én csak nonstop mondtam neki hogy nem bírom meg fogok halni. Ő meg aranyosan de igen nem lesz baj mindjárt kint van 3 óra volt az a mindjárt 🤣
2023. okt. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

#20

Ki? :))

2023. nov. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
6%
Ez most nem talált haha
2023. nov. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
en 16 oran at vajudtam es eleg sokat kiabaltam hogy nagyon faj nem birok nem kapok levegot. viszont a ferjem (ex) nem volt bent, akkoriban ez meg nem is volt divat. a mostani ferjemmel mind a ketten ugy gondoljuk a ferje helye nem a szuloszoban van. nincs es nem is lesz gyerekunk de ebben mindig ugyanugy gondolkoztunk. sose szerettem volna hogy a szemelyzeten kivul barki ott lett volna a szulesemnel.
ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!