Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki sosem...

Van itt olyan, aki sosem akart szülni, mégis át esett rajta?

Figyelt kérdés

Ahogy már a kérdésben is írtam, sosem szerettem volna szülni, de gyereket azért szeretnék. Igazából nem tudom konkrétan, hogy mitől félek a szüléstől, nincs semmi konkrét félelmem, szimplán csak sosem vonzott.

Viszont az örökbefogadás túl hosszú, macerás, elgondolkodtam rajta, hogy mi lenne, ha mégis szülnék, de kicsit félek tőle, hogy esetleg nem szeretném annyira a gyerekem miatta. Ilyen létezhet, vagy teljesen hülyeséget beszélek?

Szívesen olvasnék hasonló sztorikat, hogy végül hogy alakult a kapcsolatotok a babával szülés után.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



nov. 8. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
De még hány ember van így.
nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
A szülés közben olyan hormonok szabadulnak fel, amitől szeretni fogod őt.
nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerinted akinek gyereke van, mind arra vágyott, hogy legyszi légyszi had szüljek?! Hogy olyan fájdalmat éljen át, mint még soha?!

Nem...

Szóval hidd el, az anyák igennagy része kihavyta volna a szülést, ha tudja...

De mivel a gyerek csak úgy varázsütesre nem terem kinn, így ez vele jár ha tetszik ha nem.


Amíg így állsz hozzá, addig ne akarj gyereket. Majd ha igazán akarsz, nem igy fogsz érezni.

nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
99%

Speciel én nem a szüléstől féltem, hanem azoktól a napoktól, amit kórházban kell tölteni. Mondhatni rettegtem.

Fájt a vajúdás, a szülés, mégis nem az maradt meg rosszként, hanem az, hogy az osztályra kerültünk. Beigazolódott valamennyire, amitől féltem is: nem tudtam úgy ráhangolódni a babámra, hogy közben folyton azt éreztem, menekülni akarok a kórházból. Otthon már rendben voltam.

nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Feltem a szulestol, mint szerintem kb mindenki, ketlem, hogy lenne olyan ember a foldon, aki azert vallal gyereket, hogy magat a szulest megelhesse, merthogy az akkora buli.


De az en szulesem sokkal rosszabb volt, mint azt valaha is kepzeltem. Nem a fajdalom miatt, mas miatt.

A babaval valo kapcsolatomra nem volt hatassal a traumatikus szules.

nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a szüléstől mindenki fél. Én is a legszívesebben kihagytam volna, de hát valamit valamiért. Akkor akar az ember igazán gyereket, amikor már a vágy felülírja a félelmeket.
nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem befolyásolta a szülésélményem a gyerekkel való kapcsolatot. Inkább a dokikat, szülésznőket utáltam nagyon, rájuk haragudtam (nem volt túl jó szülés, szerintem csak miattuk). A lányomat imádtam rögtön, nem rá 'haragudtam' a szülés miatt :D
nov. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám nem akart, gyereket sem….öten vagyunk testvérek! 😅
nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én se akartam szülni, a terhességet is kihagytam volna, de a gyereket más nem hordja ki helyettem (illetve max illegálisan béranya, de azt nem is tudom, hogy lehetne itthon intézni).

Ettől függetlenül én nem éltem meg annyira rossznak a szülést, mint vártam, a fiamat meg imádom. Miatta bármikor újracsinálnám. Úton a második, most se akarok szülni, de már nem zavar annyira, szükséges rossznak tartom.

nov. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
nov. 9. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!