Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket szülni....

Nem akarok gyereket szülni. Miért kell ezért űrlényként tekinteni rám és erőltetni, hogy "igenis jó dolog"? Sosem fogadják ezt el?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyerek vagyok, egy mostohatesóm van. Ő másfél évvel idősebb nálam, de már négy gyerekük van. Az anyám pedig mióta az első megszületett, folyamatosan mondja, mennyire szeretne már ő is unokázni, mert azért más egy saját unoka, meg hogy majd mindig vele lesz, vigyázni fog rá, stb. A bökkenő az, hogy én nem akarok gyereket. Sosem akartam, már 5-6 évesen is frászt kaptam a kisebbektől, most sem szeretem a gyerekeket, és képtelen lennék feladni mindent az életemben, hogy tönkremenjen a testem, kialvatlan legyek és egy nyugodt percem se legyen. Igen, önző vagyok, de maximálisan elégedett vagyok az életemmel.


Tudok foglalkozni a karrieremmel, munkámmal, jut időm a szórakozásra, pihenésre, utazásokra is. Értelmesen töltöm a szabadidőmet, de nem kapok ítélkező pillantásokat, ha pl. az egész hétvégét végigbulizom, vagy munka után beülök valahová pár pohár borra. Viszont folyamatosan az a téma a szüleimnél, családomnál (pl. nagyobb családi eseményen), hogy mikor lesz már házasság, mikor jön a baba. Már elmondtam, hogy nem akarok gyereket, ilyenkor jön az, hogy "jaj ne butáskodjak már"... Mintha csak egy kis 12 éves lány lennék, nem 26.


2018. júl. 28. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Általános probléma, az emberek sokszor nem tudják elfogadni, ha valaki másként gondolkodik, mint ők. És persze önzők is, anyukád unokát akar, mint írtad.
2018. júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Hát ha így élsz, nem is való neked gyerek. Te életed, te sorsod, te választásod. Ha majd öreg leszel, majd segít a szociális szolgálat.
2018. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja, mert az aztán 100%, hogy akinek gyereke van, azt majd a gyereke ápolja... :D:D
2018. júl. 28. 16:21
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Más gyereke nekem is az agyamra megy, pedig van három saját, ez nem jelent semmit. 26 évesen én se vágytam még gyerekre, szerencsére nem is erőszakoskodott senki, fiatal vagy még, eljöhet a nap, hogy te is akarsz sajátot. Mondjuk attól biztos nem jön meg a kedved, hogy nyösztetnek vele, ezt kéne megérteniük.
2018. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Aki unokázni (újra babázni) akar, az nem fogja elfogadni, hogy más nem olyan édes babaszagot, cuki gagyogást lát benne. Én 26 évesen egy hosszú kapcsolat után szabadon épp újrarendeztem az életem, de még akkor is hajtotta anyám a témát, amikor jól tudta, hogy sokáig pasi se kerül képbe, nemhogy baba. 2 évig mondta a magáét, aztán rájött, hogy semmi értelme.
2018. júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg jó dolog ahogy mondják ( nekem is van), de nem előfeltètele a boldog kiegyensúlyozott életnek. Ha nem akarsz me szülj, de meg fognak szólni ez elkerülhetetlen. Engem is zavart amikor engem csesztettek miatta anno. Én sem akartam gyereket mégis lett, hát nem könnyű az tuti, de boldog vagyok így is. Le kell állítani őket. Ha így jól érzed magad mással ne foglalkozz.
2018. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen ez a felnőtt élet.

Ha valaki szül:

- miért egyet? - kell neki tesó

- két fiú lett.. - kell egy harmadik kislány

- három gyerek? - hogy fogjátok őket ellátni?

- anyuka miért szól rá a gyerekre, hiszen még olyan pici?!

- anyuka miért nem szól rá már végre a gyerekre?!

- miért akarsz gyereket? - csak áldozat, nyűg, baj

- miért nem akarsz gyereket? - cukik, illatosak.


Szóval ilyen ez a világ. Mások mindig jobban tudják mit és hogyan kéne tennünk, különösen ha a szülőség / nem szülőség a téma.


Éld úgy az életed ahogy neked jó.

2018. júl. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem kötelező szülni,ezt elfogadom.

Én se vagyok egy nagy gyerek rajongó DE a saját amúgy más..

Viszont írsz furcsaságokat.


Azt gondolod akinek gyereke van nincs karriere, szórakozása, pihenésre, utazásra?

Érdekes.. 😏

Én 29 éves vagyok, egy 3.5 éves kisfiú anyukája.

Mellette logisztikai területen vezető az egyik vezető szállítmányozási cégnél Budapesten, jól keresek, és szeretem a munkám.

Baromi sokat utazunk, gyerekkel is lehet ;)

Tavaly Olaszországot jártuk körbe, idén Egyiptomot. Mindkettőt a fiunkkal. Sőt, kettesben is voltunk 4 napot a Kaukázusban a férjemmel.

Ha akarok be tudok ülni a kollégákkal ide-oda mert van egy férjem, aki imádja a fiát, nem teher neki 1-1 "fiús" estét bevállalni. Járunk családdal grillezni, vásárolni, barátnőim is a saját picijeikkel gyakran eljönnek hozzán stb.


Nem hiszem el, hogy a te életed annyival jobb lehet, mint egy gyerekes emberé. Mert ezt akaros előadni, látom..


De tudod, emellé a rengeteg program mellé jön egy rakás szeretet, amit soha fel se fog fogni ép ésszel az, aki nem szülő.

Azokra jellemző amúgy ez a hozzáállás, akik nem találnak normális pasit.


Meg lehet hogy elszórakoztat valakit egy pár pohár bor 26 évesen, de 20 év múlva 46 évesen már nem lesz az akkora izgi.. Mennyivel jobb, hogy akkor már lesz egy felnőtt gyerekem, akivel számíthatunk egymásra, mint egyedül ülni egy macskával.. Mert előbb utóbb minden ismerős családot alapít, nem veled fognak borozgatni..


Talán erre akarnak a családodban is rávilágítani, hogy ne egy megkeseredett vénlány legyél.

Sok ilyet látok, munkahelyen is.

Egyedül hörcsöggel élő negyvenes nők..

Jézusom, el se tudom képzelni milyen lehet.. Ülni otthon egyedül este meg ilyenek..inkább bele sem gondolok.


Ja , nem akarlak amúgy meggyőzni, ne szülj ha nem akarsz, csak ha te úgy gondolod, hogy aki szült az megszűnik kb élni, én meg leírtam, hogy 10-20 év, és az ilyen fajták lesznek a f*x rossz felén :D

2018. júl. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Utolsonak teljesen igaza van. Csapbolnis ez a fene nagy feminista, legy aki akarsz bullshit folyik. Kislany vagy meg ahhoz, hogy eldontsd kesobb kell-e gyerek. 26 evesen a legtobb ember nem szeretne gyereket, pontosan azert, amit leirtal. Buli, penz, szorakozas. Ez elmulik. Nem tart orokke.
2018. júl. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

ahogy a 8 válaszolo leírta az tejesen igaz és egyetértek vele.


nem akarsz gyereket az a te döntésed,nem kell ehez kérdést ki írni.

2018. júl. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!