Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hova vittek...

Szülés után hova vittek titeket? Azonnal a szobára vagy megfigyeltek még előtte?

Figyelt kérdés

Édesanyám tapasztalait hallottam csak eddig hiszen az ismerőseim közül nem szült senki mostanában, de nem tudom azóta változott e valami vagy még mindig úgy mennek a dolgok mint annó 25 éve.

Ő azt mesélte hogy miután megszült, engem elvittek tőle őt pedig ágyastul kitolták a folyosóra a nővérkeszoba elé és ott feküdt 2 órán keresztül míg a nővérek néha ránéztek hogy van. 2 óra elteltével tolták be a szobába ahol már ott voltak a cuccai.

Tehát a kérdés az hogy így van ez ma is? A szülőszobára nem vihetek magammal egy kis táskát? Amiben mondjuk víz van meg esetleg a telefonom hogy szülés után ezek nálam legyenek. Apasági nyilatkozatot mikor kérik el?



dec. 18. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Biztos kórházfüggő van-e külön hely, nálunk pl ott tartanak szülőszobán, nagy ritkán ránéznek az emberre. 2 óra múlva lehet menni osztályra.

A baba már az a 2 óra alatt is ott volt. Persze elvitték, de még a varrás se ért véget, már hozták a babát és együtt lehetett lenni vele.


Persze lehet vinni táskát. Vizet végig ihattam, telefont nyomkodtam míg bírtam (vajúdás legvégén meg kitolás alatt nyilván nem....)


Apaságit nem tudom. Nekem házassági kivonat másolatát kellett de fogalmam sincs mikor kérték. Vannak dolgok, amik kimaradtak az emlékeimből.

dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell kerdezni a kórházat.

Tőlem kértek szuloszobara kisebb táskát haloinffel betéttel innivalo Vál, Apás szettel. Miután megszultem rám tették a babát, közben osszevarrtak majd hagytak minket hármasban. KB másfél óra múlva vitték el a picit, engem meg fel a szobába, párommal együtt. Hagyták aludni 2-3 órát és utána hozták a babát. Apaságitt is a szülő szobára kellett vinni.

dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sürgősségi császárral szültem. Egyből a szobába toltak, már ott voltak a cuccaim és a babám cuccai is.
dec. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kórházfüggő, de jó eséllyel nem úgy van, mint anyukádnál volt.

Ugyanott szültem, ahol születtem. Anyukám idején tömegvajúdó volt, függönnyel voltak csak elválasztva az ágyak, onnan tolták át a szülőszobára azt, aki finisbe ért, de ott is többen szültek egyszerre. Nyilván emiatt apásszülés ott nem lehetett, hiába akkortájt vezették be máshol.


Mire 30 év múlva én odakerültem már 2 ágyas vajúdók/megörzők voltak, amik vajúdás esetén egyszemélyesként műkődnek, nem tesznek be senkit melléd. Szülésre áttolnak a szülőszobába, majd vissza ugyanoda. Akkor már kerülhet más nő is oda, amikor megörzőként funkcionál. Attól függően hogy mennyire volt nehéz szülés és milyen napszakban szülsz pár óra vagy egy éjszaka után visznek le az osztályra. A baba aranyórára ott lehetett, plusz utána is. Akkor viszik el, ha anyuka kidől. Én elájultam a vérveszteségtől az elsőnél, így elvitték. Második maradt.

dec. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A szülőszobàn maradtunk szülès utàn 4 òràt. A szülèsznő addig volt bent, mìg a lepèny megszületett, megvizsgàlt ès elmentem pisilni. Aztàn bèkèn hagyott minket. 4 òra utàn lemèrtük együtt a babàt a szülèsznővel. Utàna mentünk gyerekàgyas osztàlyra. Èn toltam a babàt a kiskocsiban, pàrom hozta a csomagokat, szülèsznő mutatta az utat. Pàrom csak a szoba ajtajàig jött. Reggel jött aztàn vissza. De az utànam èrkező nőnek behozta az àgyig a csomagjàt a pàrja.

Mindenkinèl ott volt a baba vègig.

Teljesen kòrhàzfüggő, rà kell kèrdezni/ helyi fb csopirtokban megkèrdezni mi a szokàs.

dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sürgősségi császárom volt. 9 órát voltam az őrzőben. (13-22) Utána vittek szobába. A lányomat csak mutatni hozták be.
dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Vihetsz magaddal ,és az szülés elött elkezdik tölteni a papírokat akkor kérik el az apaságit.

Mondjuk nekem császárom volt ,az infuzió ideje alatt volt idő aláírogatni.

Én telefont is vittwm de ugyse azt fogod nyomogatni szerintem

dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A szülőszabában voltunk(covid előtti idő 19ben) apa, tesó 20 éves és mi.

Nekem mondta fürödjek le ott mert az osztályon 1 lepukkant közös zuhany volt, jobban járok ha itt elintézem kb 2 órát voltunk még ott.

dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szülés után, miután osszevartak a gatsebem, egyből atsetaltunk a gyerekagyas osztályra.
dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Fiamnál sürgősségi császár lett és altattak, úgyhogy akkor az őrzőben voltam, amíg fel nem ébredtem, majd utána pár órával meg nem bizonyosodtak róla, hogy fel tudok állni, elmenni a mosdóba, nem szédülök, stb. Utána mehettem át a szobába.

Lányomnál programcsászár volt, ott rögtön a szobába vittek.

dec. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!