Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg akkor indul a szülés,...

Tényleg akkor indul a szülés, vagyis akkor vagy közel hozzá, ha lejjebb megy a hasad?

Figyelt kérdés

Nálunk a családban a nőknek így volt, meg ezt hajtja nekem is mindenki ha rám néz, hogy jaj itt még nem lesz szülés,mert még "nagyon fent van a hasam, még nem szállt le!". Meg mikor találkoztam a napokban azzal a védőnővel, aki még mikor velem volt terhes anyu, akkor volt a védőnőnk, ő is mondta nekem (egy kedves, aranyos idős hölgy amúgy), hogy jaj hát ez a szülés még odébb lesz, mert nagyon fent van a hasam (37+4 hetes vagyok amúgy).

Most ez a has dolog is ilyen népi megfigyelésen alapszik, mint hogy ki mit kíván terhesen, olyan nemű lesz a babája, vagy valóban van köze a szülés megindulàsàhoz annak, hogy lejjebb ment a hasa valakinek? Szívem szerint már jó lenne szülni, nem akarom a 40-41.hetig húzni és tökre elkeserít mikor ilyeneket hallok.

Nektek hogy volt? Változott a pocak elhelyezkedése szülés előtt, vagy semmi köze a kettőnek egymáshoz?


jan. 18. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél még szülés napján is megkaptam, hogy ne készüljek, nagyon fenn a hasam. Egyáltalan nem ment le.


Másidiknál meg 36hetesen már lement, 4 hétig hallgattam, hogy 1-2 nap max...

jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg van ilyen 😄. Nem hinném, amúgy ,hogy nekem annyira már lemenne, eddig sem tűnt úgy, hogy szándékàban lenne. Aztán meg terhesgondozáson láttam 39 hetes csajt akinek szinte lógott a hasa úgy lent volt és végül a 41.héten indították neki (ő mesélte mikor jött kontrollra). Szóval akkor ez mende-monda, szuper 😄.....
jan. 18. 18:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem ment le. Mentem szülni és a boltban megkérdezte az eladó, hogy hány hónap van még? Mondtam h kb fél nap. :D
jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
36 hetesen leszállt a hasam. Mindenki azt mondta tuti hamarabb jön (nem csak emiatt, hanem brutál jóslóim is voltak). 41 hét után végül meg kellett indítani. Ennyit erről :)
jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor én már nem bízom semmiben 🥴.
jan. 18. 19:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 nappal elotte szallt le, masnap elfolyt a magzatviz es beindult a dolog.

De igazabol semmilyen tunetre nem lehet alapozni, annyira random, hogy mikor indul be a szules.


Nekem mar a 37. hettol kezdve sokszor volt hasmenesem, hanyingerem, hanytam is par naponta, nagyon szar volt a kozerzetem, mindenem fajt, josloim is voltak naponta tobbszor.

Minden egyes nap mar azt hittem, hogy na most tuti szulok, aztan ebbol 40+2 nap lett :D

jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Fene tudja..nekem szülésznő ismerösöm megtapizta a hasam, de nem ez alapjan hanem a fejem szerinte megvaltozott( gondolom puffadt kicsit vagy nemtom) és pár napot jósolt. Igaza lett.
jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én úgy olvastam, hogy általában a 9.honap elejen leszáll a has, ami könnyebbség a kismamának, mert könnyebben tud ezután levegőt venni, nem nyomja a baba annyira a rekeszizmot.

De ettol még nem fog beindulni a szülés napokon belül, csupán annyit jelent, hogy közeleg a szülés (de hát a 9.honapban ez nem meglepő ugyebár, tünetek ide vagy oda, a szülés már közel van).

Nekem pl a fiammal nem szállt le. 39+6napra szültem, pár nappal előtte az utolsó kontrollon is azt mondta a doki, hogy nagyon fent van még (könnyen meg tudta mérni a fej korfogatat és ezáltal megsaccolni a súlyát - szinte grammra pontosan, mondta is, hogy legtöbbször ez már nem olyan egyszerű, mikor már lent a baba feje).

Szóval nekem a szülés előtti napon sem szállt le, ettől még időben és spontán megszultem.

jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ki nem allhatom ezeket a mendemondakat. Ha sokat eg a gyomrod, biztos nagy haja lesz, ha alacsony a szivcsopulzalasa, biztos fiu lesz, ha oldalra kerekedsz, biztos lany lesz. Faszert kell mindenre ramondani a biztosat? Fokent oregek szoktak megmondani a tutit, mert ok “szultek mar harmat” es azt gondoljak ok mar mindent tudnak. Holott minden terhesseg mas. De sokan meg mindig keretlen es ostoba tanacsokat tudnak adni. Asszem ez soha nem valtozik.
jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pont mint az egyes. Első gyerekkel valamikor vajúdás alatt szállhatott csak le, még előző nap meg is jegyezte az egyik szomszéd, hogy csak nem akar jönni a baba, mert fent van a hasam sőt, még az arcomról is erre a következtetésre jutott (fogalmam sincs miről beszélt, nem kérdeztem meg..)


Második babánál meg korán leszállt a hasam, úgy örültem neki, mert már kaptam rendesen levegőt ülve is. 1 hónap múlva szültem csak. Nagyon sokan megjegyezték, hogy mindjárt megyek szülni.


Viszont a védőnőm nrm fárasztott ilyennel legalább :D

jan. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!