Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyári szünetre szülnétek vagy...

Nyári szünetre szülnétek vagy ha iskola van?

Figyelt kérdés
harmadik babát tervezzük férjemmel.kb ősszel kezdenénk vagy később. ha pont nyári szünetre születik,akkor nem kell az újszülöttel rohangálni kora reggel és délután oviba és suliba( másik kettő gyerkőc miatt.) viszont ha otthon vannak stresszesebb lehet,és jobb az újszülöttel az első hónapokban ha nincsenek itthon? nektek melyik volt a könnyebb?
febr. 2. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Ősszel, mert akkor tuti nem lesz kérdés, hogy beadjam-e éppcsak 6 évesen iskolába.
febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a második most júliusban született, a nagy ovis. Az jó volt, hogy a nagy nem hordott haza ovis betegségeket az újszülöttnek, így 2 hónapos korig bírtuk nátha nélkül. Plusz a gyerekek is hamar összeszoktak és nyáron a férjem is könnyebben vesz ki szabadságot, az első kb 2 hónapban sokat voltunk négyesben, nekem ez így jobb volt.
febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Már nem azért de ezt hogy lehet befolyásolni? Vagy nálatok ez úgy megy hogy eldöntöd és terhes is vagy?
febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már választani lehetne (persze messze nem biztos hogy akkor sikerül mikor tervezitek), akkor a nyarat mondanám. Kevesebb a betegség, amit hazahordanak és szépen összeszoktok mint nagycsalád. Szerintem stresszesebb a reggeli időre készülődés, rohanás, délután odaérni értük de épp éhes, vagy alszik, nem alszik..., mint ha egész nap itthon vagytok és kvázi akkor és azt csináltok amit akartok.
febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom. Nálam nem kérdezte meg a gyerek, mikor foganjon meg, de ha a tieid így szokták, szerencsés vagy.
febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Nekünk például szinte egyből összejött a gyerek. A kérdezőnek is van 2 gyereke, tehát nagyjából tudja, hogy mennyire hamar jöhet össze. Természetesen erre sincs garancia, de akkor nem állnak neki ősszel próbálkozni, hanem kicsit később, hogy ne pont nyárra szülessen meg. De ezt le is írta.
febr. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tavasz végétől időzíteném, akkor már kevesebb betegség van (ilyen április után) és pont nyáron már gond nélkül lehet menni a gyerekekkel közös programra, ha megvan a státusz.
febr. 3. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Májusi a fiam. 1 hónapig kellett a nagyot hordani iskolába. Könnyebb volt utána, amikor már nem kellett. Nem volt teher, mert szerencsére jó idő volt, meg világos. De azért könnyebb volt, amikor már nem kellett nenni. Februárban kevésbé esett volna jól 7-kor bumlizni velük. :D

Egyébként nálunk a nagy sosem hozott haza semmit neki. 1x volt beteg szeptemberben a nagy, de a kicsi nem kapta el tőle.

febr. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
engem is meglepett de mind a két gyerekem azonnal megfogant. kb egy hónappal korábban kezdenénk persze a tervezettet,és amúgy is 3 hónapot behatárol a nyár,szóval nagyjából ki lehet számolni. nyilván ha fél évig nem esek teherbe,nem az évszak érdekel,de nem tini vagyok,hogy ahogy esik úgy puffan, szerencsére bízom mikor jön a gyerek és mindent eldobunk.aki tervezni próbál még abba is bele tudnak kötni. ez komoly.
febr. 3. 06:52
 10/13 A kérdező kommentje:
többieknek köszönöm :) jöhetnek mèg válaszok
febr. 3. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!