Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Több elismerést érdemel az,...

Több elismerést érdemel az, aki fájdalomcsillapítás nélkül szül?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki szeret azzal felvágni, hogy Ő nem kért fájdalomcsillapítót, se gázt, semmit. Nekem még van 3 hónap a szülésig és, bár írtózom a szuriktól, de ha lesz lehetőségem biztosan kérni fogok, mert nem szeretek szenvedni. Ő egyébként az a tipus, aki a császárosokat is lenézi, undorító egy természete van, nem is adok a szavára. Viszont a médiában illetve más ismerőseim közt is feltűnt már, hogy néhányan szeretik ezt hangoztatni. Számomra ellenszenves gondolat, de kiváncsi lennék másoknak mi a véleménye erről.
febr. 15. 18:15
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
73 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%

Én nem hősnek, hanem mazohistának tartanám az ilyet.


Szive joga....


Én kértem, mégsem kaptam semmit, nálunk szülésnél nincs fajdalomcsillapítás.

febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem elismerèst tàrgya.

Mindenkinek màs a fàjdalomküszöbe, minden szülès màs. Minden fàjdalomcsillapìtònak van hatàsa a babàra, de az anyàt sem kell ,,feleslegesen" szenvedtetni. Van, mikor tùl korai vagy túl kèső màr beadni fàjdalomcsillapìtòt. Van, mikor nincs megfelelő szakember hozzà.

febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez egy verseny. Van van lehetőség a fájdalomcsillapításra, minek szenvedni.
febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

Ha az én szülésemet kapja, abba belehalt volna. Egyébként én hiába kaptam edát, nem hatott. 40 percen keresztül próbálta egy egész team beadni, de még a főprofnak se sikerült. Állítólag anatómiai "csoda" vagyok. Gázt kaptam helyette, az meg kb. mint halottnak a csók, csak a belégzés pillanatáig hatott.

febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
1-es, valóban van olyan kórház, ahol a főorvos nem pártolja. Ennek több oka is van, leginkább az, hogy az EDÁ-hoz kell aneszteziológus, és szimplán nincs a szülészeten. Nekem egyébként azt mondták, hogy volt ebből műhiba, és emiatt per, ezért a főorvos úgy döntött, hogy nem lesz és kész. Szerintem ez inkább duma volt, inkább nem akartak fizetni még egy orvost.
febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Műhibáról egyébként hallottam már én is, aminek súlyos következményei voltak, érthető is, ha valaki nem kér, de utána ezzel felvágni szerintem bicskanyitogató.
febr. 15. 18:39
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Én fájdalomcsillapítás nélkül szültem mert már világomat nem tudtam mikor bekerültem a kórházba, amikor meg felmerült hogy kéne-e, akkor már mindegy volt, jött a kitolás. De simán kértem volna, nem volt ebben semmi hősies...
febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
52%
3 gyereket szültem, minden nélkül, de nem gondolom, hogy ez nagy cucc. Ha valaki kér valamit az az ő dolga, én így is hát fájós vagyok nem kockáztattam + fájdalmat
febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kaptam semmit, szenvedtem, kiabáltam, sírtam, ordítottam, kiszorítottam a vért a férjem kezéből közben.

De nem értem, hogy emiatt vállveregetést érdemelnék. Szerettem volna gyógyszert, de mire előkerült a doki, addigra már késő volt.


Ne foglalkozz az ilyen fa*méregetős emberekkel. Nekik fog 2 hónaposan felülni, 5 hónaposan Petőfit szavalni és 1 éves kora előtt deriválni a gyerekük...

febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is az nélkül szültem, csak napokkal később jutott eszembe, hogy amúgy létezik rá "szer", bár nem tudom ott volt-e rá lehetőség, mert sosem került szóba. Oxi viszont volt... Indították a másodikat is vele...

Nem hiszem, hogy bárki "ügyesebb" attól, hogy szenved, ha tehettem volna magamnál sem akartam volna lenni egyáltalán, altassanak el, szedjék ki, aztán ébresszenek fel, a fene se akar (t volna) szenvedni...

febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!