Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni intim problémák:...

Szülés utáni intim problémák: mással is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Január 24-én született első babám, termeszetes úton (bár a kitolásnál rasegitett az orvos többször mire sikerült) hosszú is volt a tolofajasos szakasz előtte mert nem ment a dolog, órákig csak hagyták, hogy nyomjak a fajasok alatt saját tempóban. Gatmetszes-varras volt, nem fájt mert kaptam lidocaint. Viszont azóta is sok fájdalmam van. Az első heti érzéketlenseg után jött a kínlódás. A huvely területe folyamatosan faj, olyan mintha be lenne repedezve, vagy fel lenne marodva, faj folyamatosan, amikor pisilek, égő csipo érzés van es ha sétálok olyan, mintha lenne valami a hüvelyben. Emellett a pisiles is furcsa, ha elkezdem, egyaltalan nem tudom elallitani a vizeletsugarat, hiába szoritok csorog tovább és mikor eláll akkor az a terulet is fajdalmas, mintha gorcsben lenne az izom. Nagyon ijesztő, a terhesség alatt intimtornaztam, most is ha időm engedi próbálom, de nem tapasztalok semmi változást. Vajon elmulik ez a sok furcsa érzet? Azt erzem, napról-napra nem hogy javul, hanem egyre rosszabb, pedig a gatmetszes helye már szépen rendbejott nem is fáj. Most megyek majd a 6 hetes kontrollra előre félek hogy mennyire fog fájni, hisz egy sima pisiles is fájdalmas. Az elején ezt nem tapasztaltam. Volt valakinek hasonló? Rendbenjön ez? 33 vagyok, szeretnék még babát de megmondom őszintén ez eléggé elveszi az ember lelkesedését :( Bocsánat ha hosszúra sikerült.

febr. 26. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jelezd az orvosodnak mindenképpen.

Csipő érzés pisilésnél nekem sokáig volt, de mondták is, hogy a katéterezés miatt lehet. Az izmaimat is újra kellett építeni odalent. Pl. sokáig voltak vizelettartási problémáim köhögésnél, vagy tüsszentésnél. Nekem is ijesztő volt, de a dokim azt mondta adjak időt magamnak és kb. 9 hónap után helyre is jött tényleg.

A sérüléseimnél égő/csípő fájdalmat nem éreztem soha és a hüvelyemben sem.

febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. Még annyi, hogy a gátmetszés miatt teljesen normális lehet átmeneti renyheség, szóval pl. hogy nem tudod tartani a vizeletet. Regenerálódnia kell az izomnak.

Nekem is volt egy visszaesésem szülés után 3 héttel kb., amikor azt éreztem, hogy rosszabb lett, de akkor inkább viszketett a sebem. El is mentem vele a dokihoz, azt mondta szépen gyógyul, valószínű csak ennek a jele.

febr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!