Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 vagy 4 gyerekes anyukák,...

3 vagy 4 gyerekes anyukák, nektek kialakultak bármilyen problémák természetes/hüvelyi szülés után? Ha igen, utána mennyire ment könnyen az újabb szülés?

Figyelt kérdés

Nem tudom igazából eldönteni, hogy melyik fajta szülés előnyösebb.

Sajnos a hüvelyi is sok sérüléssel jár, (akinek úgy alakul hogy szakad, reped, stb) a császármetszés után meg nehéz a felépülés, a heg fáj ha front van, stb.

Szóval szerintetek melyiknek van több előnye, mint hátránya?

Akinek esetleg 3 gyereke van, és az egyik szülés után komoly problémája lett, mégis szültetek?


2023. ápr. 19. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan csak 2 gyerekem van, de őszintén hálás vagyok a testemnek, a babának, orvosnak, sorsnak, akárkinek, hogy tudtam természetesen szülni, mert a gyermekágyas időszak így is nehéz volt két kicsivel (ugye attól még, mert az új gyerek megszületett, a nagyobbiknak még ugyanúgy szüksége van rám és el kell látni őt is), nemhogy még ha mozogni is alig tudok egy császár miatt. És ez gyanítom csak nehezebb, ha több gyereked van.
2023. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én csak 2x szültem, de az egyik friss élmény. Az elsőnél az aranyerem fájt nagyon, a második után szaladtam. Mindkettőnél kijött az aranyerem, de pár hét alatt visszament. Nagyon gyors a felépülés, császárnál ez nehéz. Az elsőnél volt gátmetszésem, de ezzel nem volt problémám. A természetes szülésnél 6 hét a teljes felépülés, császárnál ez 6 hónap is lehet.
2023. ápr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2x szültem.

Elsőre természetesen. Vágtak, repedtem, ennek ellenére masnap futkaroztam. Semmi bajom nem volt az ég világon.

A gyerekágy sem volt egy mensinél rosszabb.


2. sos császar lett.

Ennek ellenére mehsüllyedés, aranyér, inkontinencia. (Mindenkinezt akarja elkerülni, azért valasztja a császárt. Hat ez császarral, vagyis már a terhességgel előjöhet). Ezeket kb 3 hónap alatt tudtam "leküzdeni". Emellett a császár seb. Na attól 1 hétig magam alig tudtam ellátni, nemhogy egy újszülöttet és egy 2.5évest.


3 gyereket akartunk, de 2 lesz, mert én nem kockáztatok meg egy esetleges újabb császárt

2023. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Most várom a harmadikat, ez lesz a 3. császárrom. Sajnos több babát nem mernék bevállalni,mert már a 3. is kockázatos császárból, nem szeretnék ott maradni az asztalon. Császár után rengeteg életre szóló dolgot " kapsz " amivel életed végéig lesz dolgod. Az összenövéseket egy életen át lehet kezelni, hogy ne okozzanak problémát, de sajnos még így is gyakori miattuk a szövődmény. Akár az egész szervezetet érintheti. Összenövés az egész testben okozhat zavart. Mozgásszervi, emésztőrendszeri, stb problémákat.
2023. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bogus20 ***** válasza:
100%
Èn 3x szültem, az elsővel nagyon megszenvedtem, mèhnyakszakadás, jókora gátmetszès, meg sok vèrt vesztettem, eltartott egy darabig míg felèpültem, de szerencsére maradandó károsodás nem volt. A 2. ès 3. szülèsnèl nem volt komplikáció, gátmetszès ès sérülés nélkül gyorsan megszülettek. Szóval nálam az első utat csinált a többinek. De ha rá akarsz edzeni már az elsőre hogy esetleg elkerüld a gátmetszèst, van egy epino nevű eszköz, olvass utána. Az első szülés után sokat foglalkoztam gáttornával, nagyon sokat számít.
2023. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!