Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Borzalmas vagyok? Élt már át...

Borzalmas vagyok? Élt már át valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, van egy 1 hónapos kislányom, első baba. Olyankor, amikor alszik, teljesen nyugodt vagyok, ilyenkor van egy kis időm magamra. Mikor azonban felébred, elfog a szorongás, hogy el kell látnom, néha szinte lemerevedek, vajon jól csinálom-e majd és meg tudom-e nyugtatni, el tudom-e altatni. Mióta megszületett, folyamatosan ezt a szorongást, szinte felfokozott "izgalmi" állapotot váltja ki belőlem a baba jelenléte, gondozása. Ha alszik is, folyton figyelem, mindig mellette vagyok. Csak akkor érzem, hogy van életem, ha alszik. Egyébként úgy érzem magam, mintha börtönben lennék. Mindennek ellenére ellátom, gondoskodok róla, szeretettel vagyok iránta, óvom, védem, féltem.

Ugyanakkor ha több órán át nem tudom megvigasztalni, szinte bepánikolok, hogy mi lesz később? Ha nagyobb lesz, hogyan fogom akkor megvigasztalni? Mit fogok vele csinálni, ha órákon át fent lesz? Mikor ezek járnak a fejemben, nagyon megrémülök magamtól, mert ilyenkor teljesen úgy érzem, hogy nem vagyok alkalmas anyának, (és ezt már kezdem elhinni magamról sajnos) és jobb lett volna, ha nem is lenne gyermekem, mert képtelen vagyok és később is képtelen leszek gondoskodni róla. Megrémülök a saját gondolatomtól, hogy vagyok képes ilyet feltételezni.

Jelenleg sajnos szülés utáni depresszióval kezelnek. Reggel és délelőtt nagyon rossz állapotban vagyok, ilyenkor olyan borzalmas érzés is elfog, hogy csak "nyűg" ez a baba, holott ez a valóságban nem így van, mert terveztük, vártunk rá.

Szörnyű így élni, hogy egy selejtnek érzem magam... Még borzalmasabb érzés az, hogy egy csodálatos, egészséges, gyönyörű kisbabáról van szó, és minden nap mosolyognom kéne, hogy van ő nekem... Ehhez képest a születése óta olyan vagyok, mint aki csak árnyéka önmagának. Régen sem voltam mosolygós fajta, mindig egy szorongó, befelé forduló ember voltam. De most meg még annyi mosoly sincs az arcomon, mint régen.

Lassan már gyűlölöm magamat azért, amit és ahogyan érzek...

A párom már közölte, hogy nem vagyok normális, őt hagyjam békén ezekkel a dolgokkal, és amiatt is leszólt, hogy úgy szoktam altatni a picit, hogy énekelek neki.

Sokat sírok, sokszor csak nézem a babát és elkap a sírógörcs. Én miért nem vagyok képes arra, hogy önfeledt, mosolygós, boldog anyuka legyek?

Tudom, hogy fogok kapni rengeteg negatív hozzászólást...

Köszönöm mindenkinek, aki elolvassa és válaszol!


2010. okt. 25. 09:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

szia

abszolút nem vagy borzalmas anyuka.hidd el én nagyon hasonlóan voltam mint te.bár nekem annyibol szerencsém volt hogy anyukám és a férjem is rengeteget segítettek nekem.ha ők nincsenek és is depressziós lettem volna.így is volt pár éjszakám hogy sírtam a férjemnek hogy milyen rossz anya vagyok mert nem tudok mit kezdeni a lányommal akit imádok.meg hogy mindenkinél megnyugszik csak nálam nem.teljesen rossz anyának éreztem magam.egy hétig folyton itt volt velem anyu mert a párom dolgozott én meg nem mertem egyedül maradni a kislánnyal mert féltem tőle .féltem hogy mit kell csinálni ha fel kel ..meg hogyan egyáltalán.én is akkor voltam nyugodt ha aludt aztán ha felkelt görcsbe rándult a gyomrom.már kezdem egy érezni hogy meg tudom csinálni és el leszünk mi ezzel a kis tündérrel. én minden esetre azt javaslom ha meg oldható valaki legyen ott veled olyan aki megért hogy ne egyedül legyél..legyen aki segít ha nem bírod tovább.nekem ez vált be.kívánom hogy hamar kilábalj ebből a helyzetből.kitartás.

2010. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nem vagy rossz anya!!!!Én egy életvidám,mosolygós,harsány ember vagyok!4 hónapos a lányom!És az elején rettegtem ,amikor ketten voltunk itthon!SŐT a mai napig elfog a félelem,amikor elmegy a férjem dolgozni!De mindig megoldódik minden!Minden nap eltelik valahogy!Van hogy jobban,van hogy rosszabbul!Vannak olyan napok,hogy délután háromkor veszem észre,hogy még ma nem ettem és nem pisiltem,mert a gyereket egy percre nem tudtam magára hagyni,mert ordított!:)Másnap meg van időm itt ülni akár egy órát is mert szunyókál!Szóval ne aggódj,nem vagy egyedül a problémával!Egy dolog vígasztaljon...(ezt a nagyikám mondja mindig ,amikor panaszkodom neki),"hidd el fel fog nőni egyszer,és mindig lesz min aggódni"!:)De imádjuk Őket,és Értük élünk!Kitartás!!!
2010. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én ugyanígy voltam az elején, napi több órán át sírtam babával az ölembe, nem tudtam megvigasztalni és ő is csak sírt. Pedig ő valószinűleg csak azért sírt mert érezte rajtam a feszültséget és a szorongást. Én is szépen elláttam, gondoztam de mégis úgy éreztem hogy nem tudko vele mit kezdeni, mindig csak altattam volna. Na de most...nagyon szépek a napjaink, 3 hónapos de már játszunk, kacagunk és vidámak vagyunk egész nap,és amikor jön az esti fáradtság-sírás neki akkor is nyugodtan nyugtatom és már egyáltalán nem vagyok idegbajos. Meg fog neked is változni hidd el ahogy nő összeszoktok, sokkal könnyebb lesz. NE PÁNIKOLJ mert a tejcsinek se tesz jót. Még várj 1-2 hónapot és meglátod jobb lesz. És reggeltől estig kettesbe voltam itthon a babámmal már születésétől kezdve meg most is.
2010. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, én is énekeltem neki mindig és most is énekelek mert nagyn szereti. Ezzel te is nyugodtabb leszel szerintem. Nemsokára már reagálni is fog rá ha már megismer egy korábbi éneket.
2010. okt. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy borzalmas.Én is éreztem ezt,amit te most,de ez el fog múlni.Én is pánikoltam ha sírt a kicsi,próbáltam kitalálni,hogy mi az oka.De aztán hamar elmúlt ez...Ma már egy éves,és imádom..Különben én már a pocakban énekeltem neki és utána is...Most is észrevehetően megvigasztalja az a dal...Kitartás.Arra gondolj nem vagy egyedül.
2010. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, látod nagyon sokan átélték ezt,én is, szó szerint nem mertem egyedül maradni a kicsivel, annyira féltem, de aztán egyre jobb lesz hidd el! Nekem a párom azt vágta a fejemhez, hogy minek énekeltem neki altatáskor, mostmár csak így lehet elaltatni én meg hangosan kinevettem mondom miaz hogy minek énekeltem neki??!!(hüle pasik)

Szóval kitartást, és leszel te is még önfeledt boldog anyuka!!!

2010. okt. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon-nagyon köszönöm, aki elolvasta és leírta a saját véleményét, tapasztalatát! Egytől egyig lelket öntöttetek belém! Köszönöm Nektek!
2010. okt. 26. 09:38
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia! Ha most nehéznek érzed is a helyzetedet, akkor ülj le és gondolkodj el azon, hogy mi mindenre fogod megtanítani a kismanódat. Én mikor ilyen hangulatom volt, beléptem a youtube-ra és kacagós baba videókat néztem. Ettől feltöltödtem és már nem éreztem annyira depisnek magam.

Hidd el az anyaság gyönyörű dolog, de attól szép, hogy te is tanulsz a kisbabádtól.

Boldog babázást és önfeledt babakacajokkal teli napokat kívánok.

Hidd el egyre könnyebb lesz.

2010. okt. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Csak azok kedvéért akik olvassák a kérdezőn kívül: nem mindenki lesz depressziós, én vagyok a szerencsés példa, megúsztam!

Azt viszont tudom hogy a hormonok -amik most Téged szednek szét- nagyon durva dolgokra képesek! Én mensi előtt érzem azt hogy nem vagyok önmagam. Ami nálam bevált az az hogy teljesen szét tudom választani, tudom hogy most a hormonok uralnak, és csendben maradok, próbálom magamtól óvni a környezetemet.

Neked is tudnod kell valahol mélyen, hogy örömmel vártad a babádat, az vagy aki akkor voltál! Most is írod hogy tudod hogy minden nap örülnöd kellene neki.

A többi pedig csak hormon-hatás, elmúlik. Nem véletlenül kezelnek, nem vagy most "önmagad".

2010. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is egy nagyon vidám optimista ember vagyok, de nekem is voltak rossz napjaim. 1,5 hónapos kora körül engem is sírás gyötört, mindenen elsírtam magam, és amikor a babaaludt olyan rossz érzésem volt. Nekem segített hogy kimentem, mondjuk nyár volt és alig vártam, hogy délután a gyerek felkeljen, megetettem és már mentünk sétálni, mert bent nagyon egyedül éreztem magam, séta közben sok kismamával találkoztam, beszélgettünk és elmondták, hogy nekik is volt ilyen idősz, majd túlleszek rajta. Én sokat keseregtem, hogy császárral szültem és még fájdalmaim sem igen voltam, utána hogy nem tudtam szoptatni. Rengeteget sírtam miatta mert mindenhonnan az jött hogy szoptatni mindenki tud, csak én érzetem magam selejtnek. De miközben sétáltunk sok emberrel beszélgettem, természetesen az első kérdés az volt, hogy szopik-e. én pedig őszintén elmondtam, hogy igen de rendkívül kevés tejem van, úgyhogy tápszert kap, és csodák csodája szinte 10-ből 8 nő ugyanezt mondta, még idősek is, hogy nem volt tejük. Úgyhogy rájöttem ez sem ritka, csak mivel mindenki ezt sujkolja így senki nem beszél arról hogy neki nincs teje, inkább magában örlődik és hazudik ha rákérdeznek. a többi anyukától nagyon sok jó tanácsot is kaptam pl: 1.5 hónaposan megvettem a fiamnak azenélő forgóját, így elmaradt vagy 10 percet a kiágyban, ez nagy szó volt, mert szó szerint le sem tudtam tenni, 2 hónaposan mikor már élesen látott játszószőnyeget kapott amin elég sokig elvan míg reggelizek vagy mosogatok. Ezt mind a többi kismama tanácsolta, és tényleg bejöttek. sőt ahogy másokkal beszélgettem szinte mindenki elmondta, hogy nekik is volt ilyen depressziós időszakuk, akkor mondta el anyósom, amit még a fiai sem tudtak, hogy a férjem születése után 6 hónappal annyira rosszul lett, hogy 1 hónapig kezelték idegosztályon,tehát régen is volt ilyen csak nembeszéltek róla. Ő tanácsolta, hogy ne üljek otthon menjek, legyek emberek között. Jó erre a baba-mamaklub is. Ha gondolod velem is levelezhetsz, ha úgy érzed beszélned kell valakivel. Én ha nem tudtam miért sírdogál a babám akkor megkkérdeztem másokat nekik volt-e ilyen a gyerekükkel és sok hasznos tanácsot kaptam.

2010. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!