Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tudok másik városban...

Hogyan tudok másik városban szülni, mint ahova tartozom?

Figyelt kérdés
Még csak tervezzük a babát, de egyet már most biztosan tudok: semmiképp sem szeretnék a hozzánk legközelebb lévő kórházban szülni. Nem szeretném részletezni. Kérdésem, hogy hogyan lehet más kórházban szülni, mint ahova tartoznék? Gondolom, van lehetőség egy kis anyagi juttatás fejében ilyesmire, csak fogalmam sincs, ez hogy működik. Aki volt még így ezzel, tudnátok segíteni?
márc. 27. 07:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Pénzel sehol ne próbálkozz, mert azt is büntetik aki adja és azt is aki elfogadja. A magánorvosod nemfog bejuttatni sehova, mert nem ő az illetékes ebben, hanem a kórház igazgatója adhat engedélyt rá.

Sőt ugye nem is szülhetsz annál akihez terhesgondozásra jársz.

Vacak a törvény, de nem megkerülhető.

Magánkórházban próbálkoznék a helyedben.

Amikor én voltam egy nő már 2 hete bent volt az osztályon és jött le a főorvoshoz(engem akkor vettek fel az osztályra) és mondta, hogy szeretne fizetni érte, hogy császározzák már meg végre, mert nem indúlt be neki és csak ott vegetált. Az a stílus ahogy ordibáltak vele, hogy mit képzel magáról, hova tegye a pénzét meg amúgy se ő akarja eldönti, hogyan szüli meg a gyereket...hát majdnem én sírtam el magam. Nagyon dúrva volt. Végül császározták rá 3 napra

márc. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
86%

#11


Mivel ezért az orvost is letartóztatnák, jó, hogy kiakadtak.

márc. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Úristen...nem hoztátok meg a kedvem. 😮‍💨 Nem értem: adnak támogatást, elvileg azért, hogy több gyermek szülessen, közben ellehetetlenítik az egész rendszert. Gondolkodtam magánklinikán, viszont azt olvastam, az nem annyira felszerelt. Ha szépen lemegy a szülés természetes úton vagy császárral, akkor oké, de egyébként bármi komplikáció van, visznek át államiba... Arról nem is beszélve, hogy mire nálunk ez aktuális lehet, addigra alsó hangon fél, de inkább egymillióval drágább lesz a szülés egy ilyen klinikán, mint most (pedig szerintem már most sem gyenge...).
márc. 27. 08:14
 14/31 anonim ***** válasza:
74%

Hát igen...

Szüljél halomra, de ja... mert ha csak 2x szülsz is kevés vagy. Ebben az országban 3 gyerektől indul igazán a támogatás.


Magánklinika most alaphangon 1 millió... És igen. Barátnőméket pl rohammentővel vitték a kórházba a magánklinikáról. Majdnem ott halt meg.


Senkinek nem adhatsz egy forintot sem, cserébe 10ből 8 doki utálja a betegeket kb. Nem szülhetsz úgy, ahogy te akarsz, ha egy bunkót fogsz ki, még le is kötöznek...


Ez Magyarország sajnos

márc. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
80%

Általánosságban kimondható, hogy nincs szabad kórház választás, DE. Ha te egy kis kórházhoz tartozol, többnyire lehet helyette a megyeit választani, mi is így fogunk Fehérvárra menni. Illetve vannak országos klinikák, ahova Piripócsról is besétálhatsz, a kutyát nem érdekli.

Orvost és szülésznőt nem lehet választani. Egy helyi kis kórház esetében benne van, hogy pont az az orvos ügyel, akihez te magánba jártál gondozásra, ilyenkor nincs mit tenni, de én pl. az elsőt egy országos klinikán szültem (oda tartoztunk körzetileg), előre jelezte a magánorvosom, hogyha bent lesz is max beköszönhet, mert ügyelnek rajta kívül hárman, ő hozzám sem érhet az új jogszabály értelmében. Szóval nem, nem játszanak már azzal, hogy "egy kis juttatás fejében" bármit lehet. Egyet tehetsz. Ha már ott tartasz, akkor megkörnyékezed a kinézett kórházat és megkérdezed van-e mód arra, hogy ott szülhess. Ha ez neked még annyira távoli, akkor pedig simán benne van, hogy addig még változnak jogi oldalról a dolgok. Pl. nekem most szimpi kezdeményezés, hogy a kis kórházakban kvázi "szülő otthonokat" is kialakítanak.

A magán kórházaknál nagyon komoly problémának kell lennie, hogy átszállítsanak a háttérintézménybe téged, vagy a babát. Mindenhol nagyon jó orvosi team és jól felszereltség jellemző, a gond az, hogy nincs PIC egyik helyen sem. Az anyukával szerintem ezerből egy, ha olyan történne, amit nem tudnak kezelni és mivel csak 36. hét után vezetnek le szülést, a babáknál is ritka, ha intenzív ellátásra szorulnának. Viszont szerintem az megnyugtató, hogy ott van a háttérintézmény 5 utcányira, míg mondjuk a vidéki kórház, ahova mi tartozunk és szintén nincs PIC, majd egy órányira van az intenzívtől. Minden csak nézőpont kérdése ugye.

márc. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
56%

Elméletileg van valami befogadónyilatkozat azt kell kérni.

Egyébként én se ott szültem ahová tartozok (3hete szültem) hanem ahol a magandokim osztályvezető főorvos. (Korábban éhez a kórházhoz tartortam csak elköltöztem, sőt itt is születtem)

A kötelező nagy uh-kat is itt csináltam, ide jártam NST-re is. Aztán a kiírt dátum előtt 1 nappal befektetett a dokim plusz még nála is szültem.

márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudj még ha mentőt kell hívni és ők visznek akkor ők a területileg illetékes kórházba fognak vinni akkor is ha másik kórházba van befogadó nyilatkozatod!
márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
51%
Én nem értettem sose a befogadó nyilatkozat lényegét. Ha nem kérek,de beesek szüléssel ugyanúgy ellátnak és ott szülök. Ennyi. :D Ott tartózkodtam,ott nyaraltam és pont.
márc. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

16-os vagyok, miért kell lepontozni?! Én csak leírtam hogy nekem hogy sikerült másik kórházba szülnöm.

Látom ha valakinek valami "sikerül" akkor itt le van pontozva rögtön, nehogy már másnak jó legyen... 🤦🏻‍♀️😀

márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
16#-19# Én nem pontoztalak le,de gondolom azért,mert ez ma már tiltva van,ami nálad történt. Megüthette volna vele a bokáját egyébként.
márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!