Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tudok másik városban...

Hogyan tudok másik városban szülni, mint ahova tartozom?

Figyelt kérdés
Még csak tervezzük a babát, de egyet már most biztosan tudok: semmiképp sem szeretnék a hozzánk legközelebb lévő kórházban szülni. Nem szeretném részletezni. Kérdésem, hogy hogyan lehet más kórházban szülni, mint ahova tartoznék? Gondolom, van lehetőség egy kis anyagi juttatás fejében ilyesmire, csak fogalmam sincs, ez hogy működik. Aki volt még így ezzel, tudnátok segíteni?
márc. 27. 07:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

"van lehetőség egy kis anyagi juttatás fejében ilyesmire"


Megvesztegetéssel? Meg lehet próbálni, csak a törvény bünteti

márc. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kórház, ahova menni szeretnél vállal területen kívüli betegeket is, akkor nem kell ehhez semmi extra vagy lefizetés. Viszont nem köteles egyik kórház sem területen kívüli beteget elvállalni, csak megteheti, ha akarja. Elmész oda, ahol szülni akarsz és megkérdezed, mi a menete.

Sürgős esetben pedig bárhol kötelesek ellátni, nem küldhetnek el. Tehát ha beindul a szülés és bemész valahova, nem küldhetnek el. Viszont a mentő a legközelebbi kórházba vihet csak, tehát máshogy kell bejutnod.

márc. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Inkább az a szomorú, hogy mennyi adót vonnak le a fizetésből, mégsem érzed biztonságban magad akármelyik kórházban egy olyan kiszolgáltatott helyzetben, mint a szülés. Arra gondoltam, hogy az utolsó pár vizsgálatra magánrendelésben olyan orvoshoz mennék, aki abban a kórházban dolgozik, ahol szeretnék szülni és általa "jutnék be". Ez végül is szerintem nem vesztegetés, csak nem tudom, hogy ilyen létezik-e.
márc. 27. 07:47
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik, és már nem lehet orvost fogadni sem.

Ha a "plusz anyagi juttatás" nem probléma, keress egy magánklinikát. Ott lehetséges. Államiban nem igazán. Tényleg csak akkor, ha kvázi "beesel", hogy most azonnal szülnöd kell.

márc. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk lehetséges ez. Én egy másik kórházhoz tartozom, de ott semmiképp nem szerettem volna szülni. Székesfehérvárt választottam.

Írtam nekik egy kérelmet, ők pedig írtak egy befogadó nyilatkozatot. Azzal simán mehettem.

márc. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
5! Nagyon köszönöm. Ilyesmi infó érdekelt volna, hogy hogy működik ez a gyakorlatban, milyen megoldás van erre.
márc. 27. 07:56
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok.


Én telefonon felkerestem Fehérvárt, ők mondták nekem is.

De ha ilyenben gondolkodsz, állj neki időben szervezni majd. Nálam 3 hónap volt elintézni.

márc. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Befogadó nyilatkozat. Ahol szültem múlt évben nagyon sokan jönnek oda befogadó nyilatkozattal. Persze, ha nagyon messze van a másik város akkor szülés előtt költözz oda szállodába, vagy vegyél ki egy lakást rövid távon, mert ha beindul és nem érsz oda akkor ugye csak a legközelebbi marad.

Fontos itt sincs orvos választás. Az csak magánban lehet, akkor meg ugye fizetned kell.

márc. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nyilatkozat sem kell, egyszer el kell menni 36 hetesen egy gondozásba vételre és kész. Ezért írtam, hogy ott kellene érdeklődni, ahol szülni akarsz….
márc. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket és hasznos válaszokat! Arról esetleg tudtok, hogy szülésznőt sem lehet fogadni?
márc. 27. 08:03
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!