Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tudok másik városban...

Hogyan tudok másik városban szülni, mint ahova tartozom?

Figyelt kérdés
Még csak tervezzük a babát, de egyet már most biztosan tudok: semmiképp sem szeretnék a hozzánk legközelebb lévő kórházban szülni. Nem szeretném részletezni. Kérdésem, hogy hogyan lehet más kórházban szülni, mint ahova tartoznék? Gondolom, van lehetőség egy kis anyagi juttatás fejében ilyesmire, csak fogalmam sincs, ez hogy működik. Aki volt még így ezzel, tudnátok segíteni?
márc. 27. 07:38
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
34%

Én azt értem hogy "tilos" de attól független miért kell a lepontozás? Hazudjak hogy "áhh hát ilyen nincs, csak oda mehetsz ahová tartozol"? Miközben amúgy megoldható?

Ezért írtam le hogy nekem végül hogy jött össze.

Na mindegy

márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
94%
21# Mert már nem oldható meg és nem a más kórházba való szülésre céloztam. :D Hanem a saját dokidra. De írtam,én nem pontoztalak le,csak sejtem,hogy emiatt.
márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
A "csak beesek szülni ranom helyre" módszerrel az a baj, hogy akkor tényleg nagyon az utolsó pillanatban kell menni. Ahova én tartozom az nagyon népszerű kórház (volt), lazán elküldték az ilyen beesőket ha még nem volt eléggé előre haladott a a dolog. Azért vajúdva nem a legjobb kórházról kórházra rohangálni.
márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
23# Simán átküldtek ilyet másik városba,ami lehet 60-120 km? Nálunk itt ilyet nem mernek azért,a felelősség őket terheli,ha gond lesz útközbe. Így nyilván befogadó nyilatkozat akkor,de azért kemény,hogy valahol ennyire merészek. :D
márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Vannak kórházak ahol kifejezetten bunkók. Oké az én sztorim nem szülés, de vetéléssel mentem be a közeli kórházba(20 percre van). Megvizsgáltak vettek vért majd mondták, hogy igen ez vetélés, mert alacsony a HCG szint, de 2 nap múlva menjek vissza vizsgálatra meg vérvételre. Mentünk is aztán az irodára küldtek, majd ott közölték, hogy nem értik miért ide jöttem amikor én nem hozzájuk tartozok úgyhogy ők nemfognak ellátni, menjek abba a kórházba amelyikhez tartozok(több mint 1 órára van). Elmentünk oda ők meg nem értették, hamár ott megvizsgálgak egyszer, akkor miért küldtek el onnan.

Olyan bunkón és lekezelően beszéltek velem. Aztán mikor rájöttem, hogy tényleg nem fognak ellátni, fogtam magam és jól beolvastam a nőnek. Majd felrobbant mérgében.

Most várandós vagyok, ha úgy alakúl biztos a közelebbibe fogok menni, mert az szülészeti osztályon viszont normálisak. Ott szültem az elsőt amúgy amikor még nem volt ez a hülye törvény. Bár akkoriban is kellett befogadó nyilatkozat.

márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
#24 Na igen, valóban, én Bp-ről írtam. Itt városon belül simán átküldenek a saját körzetedbe. Ahol nagy távolságok vannak ott biztos kevésbé mernek ilyet kockáztatni.
márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
25# Én terhesség alatti vérzéssel mentem be totál más kórházba,mint ahol élek. Ott voltam pont utazás alatt. Ott is kérdezték hogy kerülök pont oda,elmondtam,temetésre jöttem,ennyi. Felvettek osztályra is. Bunkók voltak nagyon,de azért nem merték volna,hogy elzavarnak. Olyan pert akasztottam volna a nyakukba... tudják ők is ezt.
márc. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
26-os, Igen ott mondjuk reális. 24# voltam.
márc. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség alatti vérzés más, hiszen az sürgősségi eset. Az, hogy valakinek valamilyen formában beindult a szülése (amiből akár még napok is lehetnek mire baba lesz), az nem feltétlen sürgősségi.

Ahova én tartoztam, ott még a terhességi kiskönyvben lévő pecsétet is megnézték, hogy valóban a kerületi védőnő pecsétel-e bele, tehát a valós lakhely egyezik-e a hivatalossal. Ha nem, akkor nem láttak el jó lakcímmel sem, hacsak nem ítélték meg tényleg sürgősnek az esetet. Az orrom előtt küldtek el így NST-ről egy mindenórás kismamát, akinek pedig oda tartozó lakcíme volt. Na ez már valóban törvényellenes, mégis már régóta így megy itt. Hozzá tartozik, hogy tényleg iszonyat felkapott volt a kórház egy időben, fél Bp itt akart szülni. Pedig ha fizikailag nincs elég hely meg orvos, akkor a feje tetejére is állhat az ember, akkor sem lesz. Le is romlott azóta a minőség a sok "külsős" szülés miatt, úgyhogy azóta már nem is jönnek annyian, a probléma tulajdonképpen megoldotta ömmagát a maga elfuserált módján.

Kérdező, igazából itt mindenki csak a saját tapasztalatait tudja megírni. Lépj be a vágyott kórház Facebook csoportjába és érdeklődj ott. Többre mész vele.

márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
29# Az szép mondjuk. 1x történik tragédia ilyen esetben,mert bizony éppen tartózkodhatsz ott alapesetben,akkor nagyon nagyon sok milkát fizethet a kórház. Utána garantálom nem mernék megtenni. :D Itt volt 1-2 ilyen per már,az egyiket ismerem is,jó sok pénzt fizettek neki. Lehet ezért is látnak el inkább mindenkit.
márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!