Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után tartósan megváltoz...

Szülés után tartósan megváltozott lenn minden, a vizelés is más lett?

Figyelt kérdés

1 éve szültem, 4 kilós babát nagyon gyorsan, nagyon szét is repedtem sajnos. Az elején minden nehézkes volt, alig tudtam pisilni, fájt minden, a szex se ment a szülés után 6 hónapig. Most már sokkal jobb a helyzet, de mégse az igazi. A szex már nem fáj, működik minden, csak tágabbnak érzem magam, bár a párom szerint minden oké odalenn. Tampont azóta nem tudok használni, valahogy nyom, kellemetlen. A pisilésnél is más minden, néha csak 2 részletben tudok pisilni, bár ez fokozatosan javul még mindig. Ráadásul mintha azóta nem tudnék célozni. Bután hangzik, de nem olyan szögben pisilek, inkább előre, mint lefelé. Ezenkívül tüsszentésnél, köhögésnél néha még mindig becsúszik pár csepp.

Tapasztalt már valaki ilyet? A nőgyógyászom szerint minden rendben, de ennyivel szülés után ez nagyon elkeserítő.


márc. 27. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Intim tornat probald, az fog segiteni az izomgyengesegen. Egyebkent a szuleshez nemigen, hanem magahoz a terhesseghez van jobban koze.
márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kezdj el intim tornát végezni. Segíthet talán, de nem biztos. Ha szülés alatt sérültél komolyabban azt csak szakorvos tudja megoldani.
márc. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mehsullyedesem lett, ebbol fakadoan inkontinencia is. De nagyon erdekes, mert nekem csak szules utan 9 honappal jott ki, addig nem volt gond…

Meg nagyon az ut elejen vagyok, de nekem mar pl az intimtorna keves.

Erdemes egy kismedencei vizsgalatra elmenni, ha panaszod van, nem sima nogyogyasz kell.

O meghatarozza majd a terapiat is.

márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg hòlyagsèrved, amikor a hüvelyed felé türemkedik a hólyag? Az okozhat ilyen problèmàkat.
márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!