Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet a terhesség csodála...

Hogy lehet a terhesség csodálatos dolog, amikor a sok rosszullét és kellemetlenség megkeseríti a kismama életet?

Figyelt kérdés

Mert tegyük fel, van, aki végighányja, és esetleg kórházba kerül kiszáradás miatt.

De emellett még ott van a vizesedés, lábdagadás, légszomj, nemalvás, szétnyíló hasizom, gyakori vizelési inger, stb.

Máskor meg azt mondják, hogy ez csodálatos dolog.


ápr. 13. 22:04
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Életét*
ápr. 13. 22:04
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Mert a hormonok felülírják a józan észt. Nem értem erre miért most csodálkozol rá, mióta a világ világ, ez így van :)
ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Lassan a harmadik trimeszterben vagyok és semmi bajom
ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Van olyan terhesség, ami nem "csodálatos", hanem tele van nehézségekkel, aggódással és fájdalmakkal.

Vannak terhességek, amik felhőtlenek, nyugodtak.


Ami csodálatos - szerintem - mindkét esetben: a női test, ami 9 hónapon át segíti a magzat fejlődését, erőn felül teljesít, a sok hormon, a sok fizikai változás, amire a test képes. Ez szerintem csodálatos (bár pont annyira pedig teljesen normális és nem meglepő, de azért tényleg lenyűgöző belegondolva)

ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
1x sem voltam rosszul.
ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Csak a legelején volt hányingerem, meg álmos voltam, a többi része teljesen rendben volt. Az utolsó 2-3 hétben volt már kicsit kényelmetlen aludni. Mindenki kedves és segítőkész volt, életem egyik legboldogabb időszaka volt.
ápr. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
5 hónapos a fiam, még néha most is rácsodálkozok, hogy ez a csoda bennem fejlődött. Nekem egyébként a terhességem könnyebb volt mint ez az időszak, bár akkor is fáradt voltam, émelyegtem és vérezgettem… A lényeg mindig az volt, főleg hogy véreztem és féltem mi lesz, hogy a gyerek legyen egészséges. És az lett. Nagyobb boldogságom nem volt még az életben. Édes teher, mert minden nehézség után, most itt alszik mellettem a gyermekem, akit mindenkinél jobban szeretek.
ápr. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Megértem a kérdést, én sem látok semmi csodát meg szépséget a várandósságban. 26 héttel vagyok, a kezdetek óta mindig van valami nyűgöm meg aggódni való is.
ápr. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Nejem mindkét terhességem “tökéletes” volt leszámítva pár hét émelygést az elején. Sosem éreztem magam jobban vagy szebbnek. Ez a dolga a női testnek valójában a természetben. Sajnálom azt aki ezt nem így éli meg.
ápr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ezt általában nyilván az hangoztatja, aki nagyon szerencsés volt és elkerülte minden tünet, aggódás, stb. Akinek végig akadályokat gurított az élet, amiket át kellett lépnie, ők nem fognak. Nekem van barátnőm, akinek mindkettőnél 0 tünet, hasa nőtt, se vizesedés, se hányás, se semmi. Majd 1-2 órás vajúdás és csodálatos szülés. Nálam az ellentét. Nehéz terhesség, nehezen is jött össze, közbe hetente problémák, majd koraszülés, semmi nem jött úgy. De a lényeg, hogy egészséges és jól van. Nálunk a másodikkal vagyok 31 hetes, ez most nehezebben indult, vérzések heteken át, heteken át kórház. Az elejét itt is 20 hétig végig hánytam, ahogy az elsőnél is. A maradék 9 hétben végre volt étvágyam is. 29 hét óta megint hányogatok, rosszul vagyok, vérnyomás, stb. Plusz vizsgálatok vannak az előzmények miatt. Csak bízok benne, hogy most végre lesz egy szép emlék a szülésről.:)Így utoljára. Több terhesség nem lesz. Ha pedig más is kihordhatná, biztos azt választom. A kisbabás 8 hónapig nem alvós időszakot is jobban viseltem, sőt. Azzal nem volt gondom. :D
ápr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!