Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet a terhesség csodála...

Hogy lehet a terhesség csodálatos dolog, amikor a sok rosszullét és kellemetlenség megkeseríti a kismama életet?

Figyelt kérdés

Mert tegyük fel, van, aki végighányja, és esetleg kórházba kerül kiszáradás miatt.

De emellett még ott van a vizesedés, lábdagadás, légszomj, nemalvás, szétnyíló hasizom, gyakori vizelési inger, stb.

Máskor meg azt mondják, hogy ez csodálatos dolog.


ápr. 13. 22:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
10# Ez a dolga igen, de hidd el problémás terhességnél te sem éreznéd. Nem tudod milyen a másik oldal. Én inkább azt gondolom vagy mindenkinek legyen jó vagy pedig tapasztalja meg mindenki is picit a nehezét.
ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%
Semmi bajom nem volt terhesen, NEKEM tényleg csodálatos időszak volt. Főleg, amikor már kézzelfogható lett, mert nőtt a pocakom, éreztem, hogy mozog stb :) én nem voltam rosszul, nem fájt semmim, a végére lettem fáradékonyabb, meg már amikor óriás hasam volt, nehezkesebb volt a mozgás, ennyi, de pl végig jól is aludtam. Nem mindenki egyformán éli meg.
ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességem jó volt, nagyon sokat nevettem indokolatlanul is.

Na a második meg olyan szinten xar, hogy 8 hónapja csak bőgök napi szinten.

Nekem sincs benne semmi csodálatos

ápr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát nyilván van, aki viszonylag könnyen viseli, az inkább tarthatja csodálatosnak. Akinek sok a problémája, az meg úgy van vele, hogy valahogy kibírja, csak minden legyen rendben, szülessen már meg.

Nekem eddig csodálatos, ha azt nézzük hogy az égvilágon semmi tünetem, rosszullétem stb. nem volt. (Még csak 9 hetes vagyok, szóval még lehet). De ha azt nézzük hogy egy hónapja fekszem, mert időnként barnázok, már egyből nem olyan idilli a helyzet. Sosem számítottam rá hogy csodálatos lesz a terhesség, meg amúgy is aggódna az ember, hogy minden rendben van e, (főleg hogy könnyen lehet ez az egyetlen esélyem a babára), de inkább lennék rosszul, csak ne rezegne a léc.

ápr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 11-es, neked pedig gratulálok! :)


Tegnap Redditen találtam egy olyan posztot, hogy "Miért nem akarsz gyereket?", és egy fiatal nő azt kommentelte, hogy ő teljes mértékben undorodik az egész terhességtől, hogy benne növekedne valami parazita, aztán jó szétcseszné a testét, amikor "megszabadulna" tőle, és utána egyáltalán nem tudná csinosnak érezni magát. Lehet, hogy ebből a kommentből vettem ezt a negatív véleményt..

ápr. 14. 11:13
 16/22 anonim ***** válasza:
76%
16# mondjuk ha rád ilyen hatással van egy ilyen komment egy alja nőtől, aki parazitakent tekintene a gyerekere, akkor lehet, neked se kell gyerek.
ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%
Egyik dolog sem történt meg velem amit felsoroltál. Se striak, aranyér, el hízás, vizesedes, hajhullas, láb dagadas, megereszkedett mellék stb.. Egyikem. Remekül éreztem magam, aktív voltam végig, szexuális életünk kitunu volt 38 hetesen is. A szülés 4 óra volt, szép emlék az is. Nem változott a testem, se az igényei, ellenben sokkal jobb lett az életem, hogy ő van. Már 4 éves és csodás minden. :) nem csak a rém tortenetekre kell hagyatkozni.
ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Amúgy miért lett mindenki lepontozva? Őszintén, érdekelne.
ápr. 14. 15:17
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Az elso harom honapot vegighanytam, fogytam 5 kilot, aztan kijott magas kockazat a down korra, utana magzatviz mintavetel, a heten derult ki, hogy minden rendben van. 22 hetes vagyok, szoval eltelt tobb mint a fele, most tudom majd elvezni a terhesseget, hogy tudom, nem beteg a babank. Maradt meg 4 honapom.
ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

Én se látok sok szépet a terhességben, ezektől a giccses kismamafotóktól megrosszul vagyok. Borzalmas. Számomra nem szép a várandós test, pláne mikor erdei kis tündérnek öltözik hozzá...

Persze, nem vagyunk egyformák, de ne legyen már kötelező csodának látni a terhesseget. A szülés sem "gyönyörű". A baba nagy öröm, de a folyamat nem az.

ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!