Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van értelme dúla felfogadasra?

Van értelme dúla felfogadasra?

Figyelt kérdés
Ki vancsi vagyok hogy kinek mi a velemenye,tapasztalata. Elso baba lesz es szeretnem a szulest jol megelni .

ápr. 18. 08:40
1 2
 1/16 anonim válasza:
91%
Nekem nincs még tapasztalatom a dúlákkal való szülékísérésben, de az a véleményem, hogy ha az ember megengedheti magának, akkor egyáltalán nem hülyeség. Főleg szülésfelkészítésben látom az értelmét, de a lelki támogatás sem jöhet rosszul, amit adnak.
ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezd meg bemehet e veled egyáltalán... nálunk vagy apuka vagy dúla... ketten már nem lehetnek ott :/
ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem látom értelmét. Ott az orvos, a szülésznő és a partnered. Minek még valaki? Arról nem is beszélve, hogy egy átlag állami kórházban maximum egy felnőtt kísérő lehet bent a szulesnel. Apuka akkor kint marad?
ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták hogy a páromon kívűl még egy személy is nyugodtan bejöhet (ha úgy érzem magam jól) es voltam szülés felkészítőn is . Ezért szimpatikusnak tartom a dúlát akit szeretnék megkérni. Rengeteg jó praktikát és ötletet ismer.
ápr. 18. 09:20
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha neked tetszik az ötlet, akkor csináld. Nem értem ez esetben nem mindegy, hogy más szerint van e értelme, vagy sem?
ápr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, a szülő nők 99,9%-ának nincs dúlája. Szóval működik nélküle is a dolog. De ha te jó ötletnek tartod (ld.: #4 kommented), akkor te fogadjál fel.
ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Állami kórházban szültem először, nekem jól jött volna. Hiába a szülésfelkészítő, nagyon "anyátlannak" éreztem magam. A férjem pedig egy határozott egyén ugyan, de ott ő is teljesen elveszett volt, nem látott még ennyire szenvedni. A szülésznő meg arconpörgött a vajúdó kismamák között, teltház volt, alig láttuk.

Nekem jól jött volna ott egy dúla, aki tippeket ad és segít egy kicsit ellazulni (testileg, lelkileg). Nyilvánvalóan megszületik nélküle is a gyerek nyilván, de én értem a jelentőségét. Az más téma, hogy nálunk csak egy ember jöhetett be, így nem lett volna rá lehetőség.

Pont a támogatás hiánya miatt szültem másodszorra magánban, fogadott szülésznővel. Ég és föld a két élmény.

ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Határozttan érdemes dúlàt fogadni. A szülèsznő, orvos nem ér mindig ràd, njncs ideje tàmogatni, nem ismeritek egymast elég jòl.

Bàr nem egèszsègügyi szakmeber, szakmai dolgokba nem szòlhat bele, de tàmogathat abban, hogy kiàllja magadèrt (ha nem küldik ki èrte)

ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

En gondolkodtam rola hogy felfogadok egyet hogy segitsen a természetes epidural mentes szulesben. Vegul nem lett.

Bevetettem minden praktikat amit ajanlottak (dula videokat neztem)

A vege az lett hogy epiduralt kertem burokrepesztes utan, utana leesett a vernyomasom szoval magamrol sem tudtam, majd szulesnel 2 ora nyomas utan megszuletett a babam.

Férjem es anyukam volt ott. Orulok hogy nem volt dulam mert semmi haszna nem lett volna. Anyukam nyujtott annyi erzelmi tamogatast ha nem tobbet mint egy dula. Nekem. Szerencsem volt, mert a nover akit kaptam nagyon kedves volt és segitokesz.

Hiaba van ott a dula, nem biztos hogy ugy alakul a szulesed ahogy te azt eltervezted.

ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldöntened.

Én pl nem láttam értelmét. Nekem a szülésznő/doki/férjem jelenléte is sok volt. Jobban megéltem volna talán egyedül.

Engem ne nézzen senki míg szenvedek alapon.

Én a férjemmel is összevesztem, nemhogy még ha egy idegen ott lett volna.


Ellenben pl barátnőm az egész családot bevitte volna. Párját, nagyszülőket, mindenkit. Ő a dúláról (ha nem csúszik le) is pozitívan gondolkodott.


Szóval ezzel csak ezt akarom mondani, hogy ezt totál neked kell érezned.

ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!