Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ekkora dolog lenne?

Tényleg ekkora dolog lenne?

Figyelt kérdés
2 hónapja szültem és mivel senki nem volt bent velem a szülés alatt, így a végén én kértem, hogy had én vágjam el a köldökzsinórt. Meglepődött a személyzet, de megengedték persze. Meg azt is, hogy megfogjam milyen érzés a köldökzsinór tapintása. Több gyerekem nem lesz ,így ezt mindenképp át akartam élni. Akinek mesélem, mindenki meg van rökönyödve rajta. Hozzáteszem,nem volt nehéz szülés, el sem fáradtan igazán, 6 óra volt az egész.
máj. 26. 22:22
A kérdező szavazást indított:
Undorító. Biztos nem csináltam volna meg!
Bizonyára kihagyhatatlan élmény lehetett.
Bizarr, de nem megbotránkoztató.
Én is megtettem volna.
33 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szokatlan, de szerintem nincs vele semmi baj. Örülök, hogy egy ilyen élménnyel gazdagodtál.

Ne foglalkozz azzal más mit mond, mindig lesznek megmondó emberek.

máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi egyes 🙂!
máj. 26. 22:32
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Hát vannak ilyenek, van olyan nő aki még tükörrel is kukkolja a kilógó gyereket... 🤢


(én ha akarták sem vágtam volna el, sőt látni sem akartam semmit 😅

Bezzeg a párom érdeklődve nézett mindent és szíve szerint megtaperolta volna a placentát is. A köldökzsinórt egyből elvágták, meg sem kérdezték, hogy a párom szeretné-e)

máj. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja , mikor nekem is mondták,.hogy már látszik a haja, nem akarok-e odanyúlni megfogni, azt én sem akartam, az olyan nem is tudom , de olyan dolog volt, hogy nem vágytam rá, hogy tapizzam, mikor még bennem van.
máj. 26. 22:43
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Velem anyum volt benn, tőle is kérdezték, hogy szeretné-e, aztán a nemleges válasz után nekem is felajánlották, de én sem éltem vele :)

Nem tartom undorítónak vagy ilyesmi, egyszerűen nekem ez nem adott volna akkora pluszt, azt viszont helyeslem, hogy ha te ezt akartad, akkor meg is tetted.

Ne foglalkozz másokkal, főleg ne a szüléssel kapcsolatban, én mindig megállapítom, hogy elképesztően sokféle módon élik meg a nők, mindenkinek más a fontos, mindenki másra vágyik és mástól retteg. (Ezt azzal magyarázom, hogy szinte minden kislányt elkezd foglalkoztatni a téma onnantól, hogy felfogja, hogy a babát nem a gólya hozza, van ideje mindenkinek ezerszer is végiggondolni, utánaolvasni, tapasztalatokat hallgatni stb., így önkéntelenül is kialakul az álomkép a tökéletes szülésről 😀)

máj. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!
máj. 27. 03:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szavaztam, mert egyik lehetőséget sem érzem igaznak. Számomra ez semleges dolog.
máj. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj ezzel. Mindenki mást akar másra vágyik még szüléskor is. Ha neked ez tette teljessé az élmenyt akkor jó. Ne azzal foglalkozz más mit gondol erről.
máj. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Semmivel sem undorítóbb, mint amikor apuka vágja el...


Nálunk a férjem nem akart bent lenni konkrétan a szülésnél, a köldökzsinór elvágás gondolatától is rosszul volt.

Így szülés után először tőlem is megkérdezték szeretném-e én elvágni. Én nemet mondtam, ettől függetlenül egyáltalán nem tartom furának vagy birarrnak ha valaki azt választja ő szeretné elvágni.

máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sikerult masfel ora alatt szulnom, teljesen okes volt. Nalunk parom vagta el, de ha nem lett volna bent en is siman elvagom. 😃
máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!