Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért jó az otthonszülés?

Miért jó az otthonszülés?

Figyelt kérdés
Miért támadják és miért védik sokan Geréb Ágnest és a nevéhez gyakran csatolt otthonszülést? (tudom, volt már ilyen kérdés, de újabb vélemények érdekelnének.)
2010. okt. 31. 19:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Régen mikor szinte mindenki otthon szült nagyon magas volt a csecsemőhalandóság csak ugye erről szól a fáma. Aztán jött a kórház ahol szintén vannak esetek (gondolom mindenki ismer egy kettőt) de lényegesen sem annyi mint amikor otthon szültek a nők. Túl modernizációs világunkban az ember valahol a nyugalmat keresi, vissza természethez (biopiac, biofodrászat - nem vicc saját szememmel láttam - homeopátia, egészséges ételek, seemi gyorskaja) felkiáltással. Ebből a sorból nem maradhat ki az otthonszülés sem.

Van aki ezt választja, én sosem tenném.


Volt egy találó válasz a multkor beteszem:

"Szülés és vonzatai



Na érjünk el oda, hogy megellik. Eljő az evangélium ideje, kijön a kis Sándor (végül ezt választotta, mert női névben különleges). Hónapokig tartó vívódás ér ezzel a végéhez, melyben először az otthon szülés, aztán a fürdőkádba szülés, majd az otthoni fürdőkádba szülés merült fel lehetőségként. A védőnő kiguglizása után kiderült, hogy vannak bábák is, majd dúlák következtek, végül 1-2 katmandui sámán. A megfelelő weboldalak magyarra fordíttatása után felmerült a vízbe szülés mellett a szentelt vízbe, vagy egyenesen Isten ölébe szülés, vagy egyből diplomaátvevő talárba, igazgatói karosszékbe beleszülés, az jó ómen.



Az ősanyák nem tudják előre, de én igen, hogy végül mégis csak a kórházi szülés mellett maradnak, hiszen ez TB-re ingyen jár, nem azért fizetek ennyi adót, hogy másra költsék (közös teherviselés és közjószág teljes meg nem értése). Természetesen itt két beikszelhető extra marad, az egyik az apás szülés (amit ő papás szülésnek hív), a másik a videokamerázás. Ezt beikszeli. Sándor születése után a gerlepár egymást már csak anyának és apának hívja, amelyre való rászokás egy esetleges (és szomorú) gyerMekhalál esetén nem fogja megkönnyíteni együtt maradásukat. 2

2010. okt. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmiért sem jó! Ezek a nők önzőek felelőtlenek és ostobák! Oké megértem, hogy ő konkrétan mint úgy fél az orvosoktól, kórházszag stb.. de könyörgöm, most az anya félelmei adnak táptalajt egy esetleges katasztrófának. Mert mondhatja, h egészséges vagyok én is a gyerek is, problémamentes terhesség, oké! És akkor mi van , ha 2x a gyerek nyakán van a zsinór, amit csak uh-n lehet látni, baba meg a szülőcsatornában fullad meg. Vagy otthon a hitvesi ágyon fogja a dúla bekötni az infúziót tejeszacskóból és felvágja konyhakéssel az ember lányának hasát? Na persze tudom, hogy viszi magával a felszerelést stb... de megéri-e vajon a kisember épségének kockáztatása? Akinek igen, az szüljön otthon, (aztán vehet magának új ágyat, szőnyeget amit beterít a magzatvíz meg az a pár liter vér és széklet-gondolom otthon kihagyja a beöntést) de ha valami baj történik élete értelmével akkor az a nő csakis magát SAJÁT MAGÁT hibáztassa, ne a későn kiérő mentőt, vagy azt az x y bábát v. dúlát aki jelen van. 7 hónapos kisfiú anyukája
2010. okt. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem életmentő, azonnali császárra volt szükség az első babám születésekor. Ha otthon szültem volna, ma nem válaszolnék neked. Ennyi.
2010. okt. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem GÁ-ről szól. sokkal izgalmasabb lenne megtudni, hogy az otthonszülés pártiak miért tekintik OTTHONszülésnek a Születés Házában történő szülést? az nem az otthonuk.

ha pedig az alternatív szülészet hívei és így kívánnak szülni, azt ma már kórházban is megtehetik. Vannak alt. orvosok és vannak alternatív szülőszobák. Akkor miért nem ott, ha már nem otthon? vajon?

2010. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Én a két kérdést külön venném.

Miért jó az otthonszülés? Állítólag megnyugtató, kényelmes, biztonságérzetet ad. Ha valakinek a tegnapi kiteregetett ruha, az elmosogatatlan edények, a szomszéd ordibálása ezt jelenti, hát rajta. Felelőtlen és egocentrikus aki bevállalja. 3 nap kórházi bennfekvést ki lehet bírni. Egy esetleges vakbélműtétnél (ami ugye rutinműtétnek számít) is otthon a konyhaasztalon operáltatná magát???? Ugye nem. A szülés természetes, szép, csodálatos dolog, de nem kockázatmentes. Akkor miért ne tegyünk meg mindent, hogy elkerüljük a kockázatokat?!

Na, Geréb...

Soha, de soha nem bíznék meg olyan szülésznőben/nődokiban, akinél ennyi komplikáció, beteg, halott baba van. Nem tud megfelelő, felelősségteljes döntést hozni a rizikós pillanatban, ezt már többször bizonyította.

2010. nov. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
gerébre csak rá kell nézni,egy lerobbant elmebeteg ..
2010. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

én otthon szültem. idézem magam, korábban már leírtam, hogy miért, most csak idemásolom, ha nem baj.


"hát tudjátok, mi "nagyon" vidéken élünk. a környéken két kórház van egyórányi autóúton belül, ahol van szülészet. ennél messzebb megindult szüléssel, autóval nem hinném, hogy el mernék indulni, a mentő meg ugye a legközelebbibe visz. a kiírt időpont előtt pár héttel meg mégsem akartam a választott kórház közelébe költözni, hová, szállodába? szóval ez a két kórház egyik sem túl jónevű, a közelebbiben a terhesgondozásomat ellátó orvos elmondása szerint minden első gyermekes anyukának rutinból csinálnak gátmetszést, mert a főrorvos így látja jónak. nincs rooming-in, az első éjjel akkor is elviszik a babát a csecsemősök, ha a fizetős szobában vagy, amiből egy db van, aztán vagy szabad, vagy nem. a családtagok apa kivételével nem találkozhatnak a babával, csak üvegajtón át nézhetik meg. több barátnőm is szült már itt és nem sok jóval biztattak. a másik kórház annyival jobb, hogy nem viszik el a babákat első éjjel sem, ha anyuka nem kéri. ti szerencsések vagytok, hogy ilyen fejlett kórházban szültetek és ilyen körülmények között, mint amit leírtatok, sajnos én úgy látom, ez még kevés helyen van csak így.

való igaz az is, hogy ezzel a gyermekem életét is kockára tettem. én úgy gondolom, ez a kockázat nem volt számottevő. mások ezt nem így látják. lehetne azon is vitázni, hogy meddig terjed egy nő felelőssége a gyermeke felett, joga van-e az életéről dönteni stb., de nem vagyok sem filozófus, sem jogász, nem tisztem eldönteni a kérdést. én nem éreztem ezt élet-halál játéknak, nem gondolom a szülést, születést egy életveszélyes folyamatnak. persze vannak komplikációk, tudom, én is lehetek a 10.000-ből egy, de bíztam a testemben a babámban és magamban, és hittem, hogy nem lesz semmi baj. tudom, ez most baromi hülyén néz ki így leírva, de én tényleg így gondolom!

teljesen biztonságban éreztem magam itthon, a családommal, az ismerős tárgyak között, és szakembernek itt voltak a bábák, akik a Híradóban közöltekkel ellentétben tényleg szakemberek, tudták és tették a dolgukat.

ha bármi baja lenne a babámnak, az az én felelősségem lenne, az én lelkiismeretem bánná, nem Geréb Ágié vagy bárki másé. ez az én döntésem volt és ezért én is tartozom felelősséggel, úgy gondolom. én verhetném miatta a fejem a falba. vagy engem kellene lecsukni, vagy nem tudom.

csak olyan rossz, amikor minden 2. válaszoló azzal jön, hogy "én és a babám biztos nem élnénk, ha otthon szülök"! ne már, mindenkinek ennyire komplikált szülése volt? persze van ilyen is, de nem létezik, hogy ez lenne a többség! vagy ide inkább a problémákkal küzdő anyukák jönnek? nem értem.

de ha már észérvek: én nagyon sok könyvet, tanulmányt stb. elolvastam a terhességem előtt és alatt, mert nyilván én is tartottam a kockázatoktól. de mint megtudtam, a normális lefolyású terhességek nagy, döntő része normális lefolyású hüvelyi szüléssel végződik annak természetes rendje és módja szerint. évezredeken át otthon szültek a nők, és nem halt ki az emberiség, ha nem lennénk szaporodóképesek, már nem lennénk a Földön. bíztam magamban és a testemben, hogy ha képes volt megfoganni ez a baba, a testemben élt és növekedett, akkor képes leszek megszülni is, mert a testem tudja a dolgát. természetesen én is jártam terhesgondozásra, tudtam, hogy nem lesz nagy baba, fejvégű, stb., ha mondjuk 5 kg és faros lett volna, vagy vérzékeny vagyok vagy toxémiás, szó nélkül kórházba vonulok és kész, ezzel lezárva. de így egyikünk sem kapott semmilyen gyógyszert, hormont, fájdalomcsillapítót, gyorsítót, semmit. nem kellett gátmetszés sem, a baba szívhangját is folyamatosan hallgattuk, 2 nyomásra kint volt. nem fogadta vakító fény és számára idegenek nem vitték el tőlem, csak akkor vágták el a köldökzsinórját, amikor már nem pulzált. békés volt az egész, nem volt méricskélés, fürdetés. próbált szopizni, kialudta magát, addig én lezuhanyoztam, ettem majd amikor felébredt, békésen megtekintette a családot. nem volt cukros víz, meg tápszer a nővérkéktől, csak a családja volt vele élete első napjaiban és persze azóta is. szerintem ez nagyon fontos, ha nem a legfontosabb élménye egy embernek, amikor "kiszületik" erre a világra, lélegeznie kell, éhes lesz és fázik, annyi inger éri, szerettem volna számára ezt megkönnyíteni. én örülök, hogy megadhattam neki, amit akartam, és csak ismételni tudom, ha baj lett volna belőle, az is egyedül az én felelősségem volna. nekem megérte ez az én meglátásom szerint nem nagy kockázat.

kedves anyukák, én így gondolom, de attól ti menjetek kórházba, magánklinikára, külföldre vagy bárhová szülni, ahová akartok, engem nem fog zavarni, nem fogok beszólni, mert nem érdekel. nem akartam megbántani senkit és nem is biztatok senkit, hogy szüljön itt vagy ott. mindenki szüljön ott ahol akar, csináljon amit akar, én meg élem a saját életemet és ennyi.

minden jót nektek!"

2010. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem elenyésző az otthon szülő nők száma, de aki ezt választja, annak szíve joga. én is ismerek egy nőcit, aki két gyerekét is otthon szülte.

végülis se a Geréb Ági, se semelyik más szülésznő nem akar rábeszélni senkit, hogy otthon szüljön, és ha azt nézzük, ilyen horrortörténetet, hogy meghal a baba, vagy életmentő császár... stb, a kórházakból sokkal többet lehet hallani. Én is tudok egy nőt, akinek a sokadik lombikos babáját nyírta ki a doki születése közben - természetesen véletlenül- de szegénynek azóta sincs gyereke.

Én kórházban szültem kétszer is, bennem nem merült fel, hogy otthon szüljek, de nem ítélem el azokat, akik ezt választják. Az ő dolguk.

Mindenkinek könnyű szülést, szép pillanatokat kivánok a babájával!

:-)

2010. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Tapasztalatból mondom, hogy a kórházban szülés nem egy leányálom, minden csak nem nyugtató, minden csak nem barátságos és minden csak nem háborítatlan.

Ettől eltekintve "biztonságban" vagy, de sok esetben adnak szükségtelenül EDA-t, szükségtelenül vágnak, szükségtelenül adnak oxitocint, szükségtelenül antibiotikumoznak, szükségtelenül indítanak be szüléseket, szükségtelenül felgyorsítják a szülést hogy még a műszakuk vége előtt készek legyenek hátha csurran cseppen... ha fogadott szülésznőd, orvosod van akkor még elindítják egy olyan időpontban amikor mindketten dolgoznak és nem ügyeletben hanem egyébként.... sok a szükségtelen tipi-tapi amik elrontják a dolog hangulatát, a sok fémes eszköz, a rideg csempe, a kórházi hangulat...


Az otthonszülésnek egy rizikója van, nincs meg az a szükséges háttér vészhelyzet esetén ami egy kórházban megvan.


Én nem mernék otthon szülni, de csak azért mert félteném a kicsimet, hogy mi van ha ... de vannak nők akik sokkal magabiztosabbak és ha nekik az a jó miért ne? Egy anya jobban érzi hogy mi lesz a jó neki és a babájának...


Egyébként pedig manapság kevesebb komplikáció van otthonszüléskor mint kórházi közegben, csak a kórházból nem szivárog ki a dolog... az otthonszülésből meg egyből nagy ügyet csinálnak. Azt meg végképp nem értem miért a Gerébet veszik elő mindig, még ha ő is volt a dúla, amikor könyörgöm annak a gyereknek a szülei döntöttek így!!!


Én támogatnám az otthonszülést abban az esetben ha megfelelő orvosi háttér lenne szükség esetére. És egy mentő készenlétben.

2010. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig azt mondom tapasztalatból, hogy a kórházi szülés is lehet háborítatlan (megfelelő orvossal, szülésznővel, kádban vajúdással, a férjem jelenlétével, stb.), megnyugtató (a tudat, hogy ha mégis gond lett volna, ott lett volna a segítség), felesleges beavatkozások nélküli, szép élmény. Nekem mindkét szülésem ilyen volt, és csak jó élmény maradt. Akkor miért kockáztatni???
2010. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!