Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért jó az otthonszülés?

Miért jó az otthonszülés?

Figyelt kérdés
Miért támadják és miért védik sokan Geréb Ágnest és a nevéhez gyakran csatolt otthonszülést? (tudom, volt már ilyen kérdés, de újabb vélemények érdekelnének.)
2010. okt. 31. 19:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

én hiszek az otthon születésben, de én személy szerint nem vállalnám be. Kórházban szültem,nagyon szép, szintén békés szülésem volt, nem rángattak, nem volt beöntés, nem vettek körül ezren, de mégis biztonságban éreztem magam. Gyorsan szültem, 2,5 óra alatt. Az első perctől kezdve velem van a babám, nem vitték el sehova (apával kb. 5 percre elment felöltözni, ennyi), együtt aludhattunk, én fürdettem, szóval végig velem volt és van, azóta is.

szerintem a kórházakat kéne egyre jobban erre ösztökélni, hogy legyenek tényleg baba-mama barát kórházak, legyen szép, hangulatos a szülőszoba, és a szülőszoba a vajúdó is legyen egyben. A születésháza is lehet baromi jó, ha van felszerelés, van lehetőség életmentésre, ha szükséges.

Geréb Ági csak egy arca ennek az egész mozgalomnak, nem őt kéne bántani, hanem tényleg normális, mindenkit védő törvényeket, feltételeket kéne szabni az otthon szülésnek.

2010. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
aki hozzájárul 5 csecsemő halálához,azt igenis kell bántani,méghozzá sittre vagy 15 évre..
2010. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%

és ha a kórházban történik meg az, hogy a baba károsodik, vagy anyuka majdnem ottmarad a szülőágyon, azokkal az orvosokkal szülésznőkkel mi van?? Ott is hal meg csecsemő, vagy kap agyvérzést, vagy bármi csak nem kap ekkora nyilvánosságot!

Egyébként ha egyértelműen GÁ a bűnös, akkor bűnhödjön, de akkor kérjék számon a kórházi eseteket is, ovosokat, szülészeket! Szerintem.

2010. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Minden gond nélkül be lehet perelni a kórházat vagy az orvost,ha vétett.

Egyébként az arányok nem midnegyek,meg az sem,hogy a kürházban azért hal meg a csecsemő meg mindent megtettek amit lehetett,mégsem lehetett megmenteni vagy a geréb ribancnál kap agyvérzést mert nem volt lehetőség sürgősségi császárra..meg hogy a kisfiunak nincs légzése,keringése és az apukának AZ UTCÁRÓL kell mentőt fognia.. (ezt sem értem,de mindegy).

A korházban is történhet baj,mühiba is, csak sokkal kevesebb eséllyel mint otthon.

Amugy nem kell félteni gerébet egyáltalán,menti a bőrét ahol cska tudja ,azt is előadta hogy nem szülni ment be hozzá az anyuka,hanem cska vizsgálatra és közben véletlenül meigndult a szülés,véletlenül vajúdott gondolom jópár órát,majd véletlenül leálltak a gyerek alapvető életfunkciói,és MÉG EKKOR SEM (!) hivtak mentőt,hanem az zutcáról fogtak........

De abban igazad van,hogy bnem csak geréb a hibás,én a szülőket is lecsukatnám a gyerekük veszélyeztetése miatt..

Hogy lehet valakinek a saját kéynelme fontosabb,mint hogy kibirjon 5 napot a korházban ahol AZONNAL újra tudják éleszteni a gyereket..

A kórházban is történhet baj ezt mindneki tudja.. csak ha valakinek nincs légzése és pulzusa minden perc számit.

Ha sürgősségi császár kell,minden perc számit

Ennyit erről. Bocsánat hogy indulatosan irok de nem tudom megérteni ezeket az embereket,miért nem fogadják el,hogy ebben az országban nincsen biztonságos lehetőség annak aki otthon szül,ezért vannak a bababarát kórházak. Szabad választása van mindenkinek,hogy melyikben szül,aki annyira akar az megtudja oldani ez egyszerűen nem kifogás arra,hogy ezért kellett otthon megszülnöm.

Ahol meg automatice gátat metszenek,beöntést adnak ésatöbbi ezeket a kellemetlenségeket MIND ki lehet birni a gyerek érdekében...aki ennyire nem hajlandó azért,hogy biztonságban tudja önmgaukat annak sok gondja akad még az éeltben,mert ennél nagyobb lemondás is szükséges a szülők részéről a gyerek érdekében.

2010. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval teljes mértékig egyetértek!

Ez lenne a lényeg ...

2010. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Ahol meg automatice gátat metszenek,beöntést adnak ésatöbbi ezeket a kellemetlenségeket MIND ki lehet birni a gyerek érdekében..."


lehet, de nem kell kibírni.


nem tudom, hallottátok-e, valamiért ezt nem reklámozza a sajtó... Kecskeméten meghalt egy anya a szülés után, mert elvérzett. miután kivették a méhét. Kórházban, elvérzett. 2010-ben, néhány nappal ezelőtt.

2010. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Utolsó:és ettől az otthonszülés biztonságosabb lesz?
2010. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amúgy éppen ezrét,mert még a kórházban is történeht baj és nem kockázatmentes egy szülés sem kellene mérlegelni azt,hogy miért akarnánk mégnagyobb veszélybe sodorni magunkat azzal hogy otthon a franciaágyon szülünk gyereket ..
2010. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!