Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyugtasson meg valaki! Mt...

Csillll kérdése:

Nyugtasson meg valaki! Mt tegyek, hogy nyugodtabb legyek?

Figyelt kérdés
30 hetes vagyok. Császármetszésem lesz, rettenetesen félek. Leginkább a lábadozástól. Tényleg nagyon szörnyű?
2010. nov. 2. 14:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Legjobb barátnőm 10 napja szült császárral, első pár napban húzódott a sebe de azt mondta abszolút kibírható, tegnap voltam nála és úgy jár-kel mint bárki más :)

Ne izgulj minden rendben lesz sőt ha odajutsz már csak az fog számítani hogy meglásd a babád, a többi nem :)

Eleinte biztos kicsit fájni fog a seb na de a gátseb is fáj, legalábbis nekem nagyon fájt hetekig. Barátnőm meg legalább ülni tudott már szülés másnapján is :)

Szóval a császárnak is megvan a maga előnye.

2010. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Kettőt szültem császárral, akkor még altatással. Az első nap az egy kicsit nehéz, de minden nap könnyebb.

Ne izgulj, nem olyan vészes!

Ne másra hallgass, csak magadra figyelj!

A picibaba kárpótol.

2010. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet bírni a császárt!

Én rettentően féltem tőle, sajnos komplikáció miatt mégis császároztak, és igazából hamar felépültem. Az első pár nap nehezebb, de a baba mellett repül az idő.

Nekem a testi része nem volt megrázó, inkább a lelki...mert még most is küszködök azzal, hogy végül meg kellett császározni.

2010. nov. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%

Ne félj, ha természetes szülés lenne akkor kellene inkább tartanod, mert ott olyan fájdalom jöhet amire egyátalán nem tudsz felkészűlni. A császár után a lábadozás kellemetlen, de közel nincs olyan fájdalmas.

Az első babámat természetes uton szultem a másodikat császárral. Ha most azt mondaná valaki, hogy a 3. is császár lesz, kevésbé félnék. Ettől függetlenül a természetes szülés nagyon és csodálatosabb élmény volt.


Sok sikert és könnyű szülést

2010. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
ne felj es foleg ne izgulj...nem szabad igy ragorcsolni...a fajdalom kerdese fejben dol el...ha ez egy szokvanyos hasi mutet lenne akkor valoszinuleg utanna napokig nyafognal a fajdalomtol, de ez nem csak egy mutet hanem a babad nagynapja...olyan boldog leszel hogy megszuletett es hogy vegre tul vagy rajta hogy eszre sem veszed majd a fajdalmakat...en is igy voltam
2010. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Szia.


Igaz en meg nem szultem csaszarral, igy errol nyilatkozni nem tudok, viszonyt anyukamat 2 sima szules utan csaszaroztak meg.

Azt mondta, hogy banja, hogy nem minda harom szulese csaszar volt.

Pedig 12 eve meg nem volt ennyir fejlett a csaszarozas tudomany sem.

Biztosan kellemetlen lesz kicsit, de ne izgulj!!


Gratulalok :)

2010. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Holnap töltöm a 40. hetet a másodikkal, akkor mondják ki, hogy császároznak-e a héten, vagy sem (99%, hogy igen). Én az elsőt is császárral szültem (nem tágultam, így most ez is az egyik oka az esetleges mostani császárnak). Én már a fájdalomtól nem is félek annyira, csak hogy ne legyen komlpikáció. Az első pár nap tényleg nagyon rossz, viszont rohamosan javulni fogsz. Én a 6 hetes kontroll után már azt mondtam a férjemnek, hogy tőlem jöhetne a második baba.
2010. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Igyekszem bátor lenni. További tapasztalatot, tanácsot is szívesen fogadok.
2010. nov. 3. 07:41
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éve császároztak! Programozott volt, maga a műtét nem volt vészes, semmit nem éreztem, még az érzéstelenítő beadása is olyan, mint egy méhcsípés! Húzó, nyomó érzést érezhetsz, de éles fájdalmat nem, picit kellemetlen mikor kiveszik a babát, de hangsúlyozom, hogy NEM FÁJ!!!!! Utána a legrosszab az első felkelés, na az tényleg fáj, de óráról órára könnyebb lesz, lényeg, hogy próbálj minél egyenesebb háttal járkálni, nem összegörnyedve, mint egy vénasszony, húzódni, fog, de ez hatásos.

Én másnap tötrökülésban szoptattam 3. nap a doki hazaengedett, mert olyan rohamosan gyógyultam a műtét után 6. nap autót vezettem, mindenféle probléma nélkül elláttam a babát. Szóval nyugi! Próbállj pozitívan hozzáállni. Ha simán szülnél előtte szenvedél órákig, meg utána a gátsebtől. Van akinek az is nagyon fáj. Ismerősöm pl két hétig alig bírt menni a gátsebtől és kb 1 hónapig nem tudott a fenekére ülni.


Gratulálok és sok sikert!

2010. nov. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Off:


Utolsohoz annyit fuznek hozza, hogy akkor meg szerencses volt az ismerosod ha csak 2 hetig alig birt jarni!!

Nagyon szetrepedtem es az elso 2 hetben 2szer nyilt szet a sebem.Amikor ereztem, hogy wc-re kell mennem mar sirvafakadtam, mert tudtam, hogy uvolteni tudnek majd a fajdalomtol.

Ez csaszarnal nem fordulhat elo.

2010. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!