Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szültetek mostanában a székesf...

Szültetek mostanában a székesfehérvári kórházban? Mit kell bevinni a babának? Tényleg csak ruhát adnak? A kismama szülhet saját hálóingben?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2010. nov. 4. 10:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Szia! Ismét a 2. válaszoló vagyok...

Nincs beöntés, ne izgulj, kúp van. Én császárral szültem, de még akkor se kaptam.

Mindendenki nagyon rendes. Tényleg van 1-2 érdekes nővérke, de inkább a csecsemősök a bunkóbbak, de összességében én nagyon pozitív véleménnyel vagyok a kórházról, orvosokról, nővérekről, mindenről.

Nekem volt fogadott orvosom, nem bántam meg hogy "kidobtam" rá a pénzt, de a többi anyukával sem bántak rosszabbul. Jó orvosok vannak, nyugi!

Olyan jó lesz, majd meglátod, egy fantasztikus leírhatatlan érzés mikor először megpillantod a kisbabádat és megpuszilod! Hihetetlen! A legeslegjobb dolog ami történhetett velem az életben, hogy anyuka lettem! Annyi szeretetet ad egy ilyen kis csöppség... Irigyellek, hogy te most fogsz szülni, én (ha anyagilag megtehetném) egy tucat babát szülnék...

Az én kis manóm már 9,5 hónapos, olyan gyorsan megy az idő, majd meglátod!!!

Sok boldogságot kívánok neked!

2010. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
3. vagyok,kúpot adnak és nekem az maga volt a megváltás megmondom őszintén a sok szorulásos hónap után:)én 40+1 szültem,az nst-s orvosokkal nem nagyon voltam megelégedve,és ki is írom a nevüket,Id. Orosz és Berzsenyi doktor urakkal.nekem sürgősségi császárom volt hipertonia miatt,és azért mentünk be mert nem éreztem itthon sose hogy mozog de az nst mindig jó volt,úgyhogy az utolsó 3 hétben elég sokat megjártuk az ügyeletet,aztán amikor ismét bementünk nekem 170 volt a vérnyomásom,kislányomnak 190 a szívhangja azt mondta a doktor úr hogy nincs mire várni+ faros is volt.Kalamász Nikinél szültem,az aszisztáló orvos nevét nem tudom,magas,ősz hajú pasi,elég karakáns a stílusa elsőre,de nagyon jó orvos.aztán kiderült nem is volt már magzatvizem,úgyhogy tőlem azt ne kérdezd milyen amikor elfolyik,mert fogalmam sincs az enyém hova lett:)ja azt akartam még, hogy a Kalamász doktornő olyan rendes volt hogy utolsó előtti nap bejött hozzám,megkérdezte hogy vagyok,és mondta köv héten csütörtökön menjek le a portára kérdezzem meg hol van,menjek oda és kiveszi a varratokat.amitől szintén nagyon féltem,nem kellett volna,és egy mozdulata sem sugallta hogy pénzt szeretne.tehát nem feltétlen "rossz" ha nincs fogadott orvosod.azért ha hazaértek a babával,majd írj mi volt!ja és bár tudod hogy kislány,egy fiú nevet is válasszatok,mert én csak lány névből készültem,és mondanom kellett egy fiú nevet is:)
2010. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Igen, az id. Orosz és a Berzsenyi nagyon nem szimpatikus orvosok! Szerencsére egész terhességem alatt mindegyikkel csak egyszer találkoztam!

Nálam burokrepesztés volt, úgyhogy ömlött a magzatvíz. Hát, érdekes érzés... Mintha egyfolytában folyna a vizelet és nem tudok vele mit kezdeni... Jó meleg...

Kalamász Nikinél a barátnőm szült, ő is nagyon dícsérte, meg végülis csak jót hallottam róla!

Jól elbeszélgetünk így hárman...

2010. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
:D
2010. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Köszi csajok, olyan szépeket írtatok az ember teljesen elérzékenyűl. :) A Berzsenyi dokit én sem csípem, erről az új dr.nőről sem hallottam még. :) Húú már nagyon várom a nagy napot. :) Textilpelus is kell tényleg ezt elfelejtettem megkérdezni. És ha igen, abból mennyit vigyek be? Cumit vittetek a csöppségnek? Na csak eszembe jut még ez-az :D Az egyik ismim azt mondta, hogy neki adtak egy csomag kórházi betétet is még 2 éve mikor szült, ti nem kaptatok? Ígérem megírom ha megszületett a pici lányunk, ja fiú névvel nem készültünk, mert 1000%, hogy punis, van 3-4db 4D-s kép a cunijáról, és a kis pofija is tiszta lányos, nagy meglepi lenne, ha mégis fiúcska lenne :DDD Nagyon jó egészséget a babátoknak, és sok boldogságot kívánok nektek! :))) Ha megszületett a csajszim megírom milyen volt az a pár nap :) Sziasztok! És még 1x köszi a sok választ :)
2010. nov. 9. 07:05
 16/28 anonim ***** válasza:

Szia!

A 2. vagyok...

Betétet nem kaptunk. A kisbabának adnak kemény 3db pelust, a többit neked kell állni. Textilpelenkát én vittem a feje alá. Egy pár darabot azért vigyél, hogy ha lebukja esetleg akkor ki tudd neki cserélni.

Cumi? Én vittem. Van amelyik csecsemős nem örül, ha látja, de nekem a 6 napból (sajnos ennyit voltunk bent) volt egy éjszaka, hogy úgy üvöltött a fiam, mint a sakáll és már maga az egyik csecsemős nővér mondta, hogy véletlenül nem hoztam a kicsinek cumit? Kicsit megnyugtatta, de nem nagyon. Szerencsére az elején nem is volt cumis a fiam, de most megint kéri néha...

Kérdezz bátran ha van még valami, ami nem tiszta!

2010. nov. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)) Akkor viszek azért egy cumit, nem tudni, hogy majd meddig leszünk bent,de remélem nem sokat. Te mennyivel előtte főzted ki a cumit? Vettem már egy cumi tartót is, abba beleteszem majd ha kifőztem, hogy ne prosodjon. :) Textilpelust is viszek 4-5db-ot ennyi elég lesz ugye? Legfeljebb majd a férjem hoz be ha nem elég. :)Melltartó betétre szükség lesz? Vagy a tejci majd csak itthon indul meg úgy, hogy átázok? Mondom én, hogy eszembe jut még ez+az :DDD
2010. nov. 9. 11:21
 18/28 anonim ***** válasza:

Ismét a 2. ...

Igen, elég lesz 4-5 db textilpelus.

Nekem programozott császárom volt, mert farfekvéses volt a babum, így tudtam mikor megyek, elötte 2 nappal főztem ki a cumit. Jó dolog az a cumitartó, nekünk is van! Már 6 hónapos kora óta tudja, hogy abban van a cumi és magától kinyitja. Mondjuk nem nehéz, de majd te is meglátod, hogy milyen gyorsan tanulnak ezek a csöppségek!

Melltartóbetétet én vittem, de ott még nem nagyon kellett. A tejem nagyon hamar, már a 2. nap lett, de annyi volt csak, amit a pici megevett, így ott nem volt szükségem melltartó betétre. De itthon már igen, főleg éjjel, akkor volt hogy cserélnem is kellett. Ha még nem vettél, akkor ajánlanám neked a Baby Bruin márkát, az a legjobb szerintem. Vékony, és van a hátulján egy neijlon réteg amitől nem lesz tejes a ruhád ha meg is tellne a melltartóbetét.

Írj ha eszedbe jut még valami...

2010. nov. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Jajj még tudod mit akartam kérdezni, csak ma is elfelejtettem a védőnőmet meg informálni, mindig elfeljtek ott érdeklődni. Hogy az eredeti házassági anyakönyvi kivonat kell, vagy annak a 300napnál nem régebbi másolata? :D Elég a régi is, vagy kell friss? 5éve vagyunk házasok :)
2010. nov. 9. 14:29
 20/28 anonim ***** válasza:
szia.3.vok. az eredeti házassági anyakönyvi kivonat kell.és mi is tudtuk hogy kislányunk lesz,mondtam is a gyermek ágyasnak,mégis kellett fiú nevet is mondanom:)azt se tudtam mit mondjak:)melltartó betét nekem se kellett bent,pedig már 2. nap volt tejem,ellenben itthon ömlött belőlem,már fejnem kellett.nem hittem el a férjemnek hogy igaz az ha elkezd sírni a baba,elkezd folyni a tejed,és lám valóban igaz.de volt olyan is hogy amíg egyik ciciből evett,a másikból folyt a tej.én a helyedben nem vinnék 4-5 textil pelust,2 db bőven elég.csak azért mondom hogy ne járj úgy mint én,annyi mindent oda pakoltam,aztán fele csak útban volt.ellenben nem tudom mennyire vagy vizesedős típus és szülés után úgy felvizesedtem hogy amit bevittem papucsot nem tudtam a lábamra felhúzni,úgyhogy a zuhanyzós pacskerba kellett lennem mert az nagyobb volt.és milyen nevet választottatok?Az én kislányomat Emíliának hívják.
2010. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!