Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, hogy "irígy" vagyok...

Normális, hogy "irígy" vagyok azokra akik átélték a szülést minden fájdalmával együtt?

Figyelt kérdés

Gyönyörű 3 hetes kisfiam van. Nagyon vártam, hogy megszülessen. viszont mikor szülni mentem nagyon enyhe fájásokkal, a baba szíve túl gyorsan vert és azonnal meg kellett császározni. Semmi fájdalom nélkül "hoztam világra" vagy inkább az orvosok...

Nem érzem magam igazán nőnek emiatt. Más is van ezzel így? Olyan, mintha karácsonyra csomagban kaptam volna egy kisbabát, nem szenvedtem meg érte...


2009. jan. 9. 09:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Én a sokadik lombik beavatkozáson, és egyéb hosszadalmas hormonkezeléseken vagyok túl, és nem lett még kisbabám. Több, mint 10 éve várunk rá. Mégsem vagyok irigy senkire, aki átélte a szülést. Örülj, hogy van egy egészséges gyermeked, és különben is, szülhetsz még.
2009. jan. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanúgy nő vagy és anya vagy, hiába császároztak! A terhességet végigcsináltad, nem? Gondolom, nem fáról akasztottad a babát? :) Azért egy terhesség se semmi szerintem.

Ne szomorkodj ezen, ez legyen a legkisebb bajod!!! Foglalkozz a babáddal, magaddal, legyen sok tejed, és állj hozzá pozitívan!!!!

2009. jan. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyan-ugyan ne viccelj már,hogy te nem tettél érte semmit.Hisz kihordtad 9 hónapon át.Vigyáztál rá.Nos,ha egészségügyi okok végett kellett császározni,akkor mi van?Inkább lett volna a babának baja,csak hogy te átéld a gyönyört?Akkor elég önző vagy!

Én is császárral szültem szintén egészs.okok miatt,de meg sem fordult a fejemben,hogy nem vagyok nő meg bla-bla.Ennek igy kellett történnie.Örülj neki,hogy van egy aranyos kis manód és ne ezen rágódj!!!!Mit szólsz akinek nem jön össze a baba?Azok mit meg nem adnának akár egy császáros szülésért is..........

2009. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A legjobb barátnőm is ilyeneket mondott mikor megszülte császárral a kislányát. Elhiszem, hogy vannak rossz érzéseid, de csak azt tudom mondani neked is, mint neki. 9 hónapig hordoztad a szíved alatt, ha rajtad múlt volna, megszülöd természetes uton. Attól még Te vagy az ő anyja, és most még több felelősséggel tartozol neki, mint mikor még a pocakodban volt. Nem attól lesz valaki anya, hogy fájdalommal szülte a babáját! Az érzéseidtől, a gondoskodástól, a feltétel nélküli szeretettől leszel anyuka. Vannak akik úgy kérik a császárt, mert félnek a fájdalomtól, vannak, akik örökbefogadták a babájukat, ők is édesanyák attól még. Ne gondolkodj ezen, ez már elmúlt, a jelen az, hogy adj meg mindent ennek a kis csöpségnek amit csak tudsz, mert ő attól még ugyanannyira szeret, mintha fájdalommal szülted volna, hiszen ezzel tetted neki a legjobbat, másként lehet hogy baj lett volna. Boldog babázást!
2009. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, Nektek ez volt a sorsotok.

Mikor és szültem, a terhesek szobájában megszült egy nő álmában majdnem. Már félig kinn volt a baba, mire felébredt.

Egy másik meg otthon, úgy hozta be az újszülöttet, mert olyan gyorsan jött.Te hordtad a hasadban, Te szoptatod, Te fogod az orrát törölgetni. Én "rendesen szültem, de 4 hónapos volt mire először éreztem, hogy az enyém. addig olyan volt, mintha a védőnőjé az orvosé, a mamájé lenne.Olvasd Shantala: Babamasszázs és Dahlke: Sorsfordulók.Pszichológus vagy jóga is segít. Más is így van, hallottam.

2009. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és a bíztatást. Igazatok van, kicsit el is szégyeltem magam...

Az első válaszolónak szívből kívánok mihamarabbi gyermekáldást!

2009. jan. 9. 09:41
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Elmaradt a "beavatás"-od az anyaságba, ezt kellene pótolni, rendezhetnétek egy ünnepet, - mondjuk a barátnőid segítenének megszervezni- ahol anyává avatnak, esetleg megoldanál vmi nehéz próbát. Lehet a keresztelő jó alkalom.

A gyermeknek meg segíts majd, hogy feldolgozza, pl. kisded korában bújkáljon sokat alagutakban.Ha nagy lesz, majd rávezeted, hogy ne kelljen mindenhez bába neki, vállalja fel egyedül a feladatait.Érdemes feldolgozni szerintem, majd ha picit nagyobb lesz, s tudsz ezzel foglalkozni.Végül is ő csak még maradni szeretett volna, vagy megijedt? lényeg, hogy ne neveld félős kisgyereknek, és a következő szülésedre dolgozd fel a Te saját születésélményedet. Menj pszichológushoz, olvass, tanulj rebirthing technikát!

2009. jan. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem amit érzel. A kislányomat én is császárral szültem, igaz én vajúdtam 5 órát, de nem voltak olyan nagy fájásaim. Én is hasonló érzésekkel küzdöttem mint most te. DE ez miatt ne szégyeld magad, vagy ilyesmi! Inkább egy császározás, mint egy beteg baba! Próbálj meg nem ezen gondolkozni, nem tettél semmi rosszat azért, mert nem sikerült rendesen szülnöd! Másodszorra neked is sikerülhet, ahogy nekem. Igaz, hogy az sokkal jobban fájt, de mégis szebb élményként maradt meg bennem.

Legyél nagyon boldog a kisbabáddal, ne gondolj a rosszra:) A lényeg, hogy mindketten egészségesek vagytok.

2 gyerek anyukája

2009. jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A császár kontra természetes szülés viták igazán ki tudnak hozni a sodromból. A császárt a gyermek érdekében végzik, és annak kell örülni, hogy ezáltal egészségesen tudtad a világra hozni!!! Sok olyan gyermeket láttam akik természetes útón születtek holott császározni kellett volna őket. Hát szőrnyű látvány.
2009. jan. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy a császárra szükség volt,nem vitás, ettől a hiányérzeted teljesen jogos! Átaludtátok életetek egyik legfontosabb pontját.

De be lehet pótolni mindent lelki szinten, foglalkozz ezzel!

Írok még csak rohannom kell. Ímélt írhatok?

2009. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!