Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan készüljek a szülésre?...

Hogyan készüljek a szülésre? Mennyire fáj? Ti kérnétek epidurális érzéstelenítést, vagy mit ajánlotok a fájdalmak enyhítésére?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit kezdőnek tűnik a kérdésem, de az is vagyok:)

Fiatal kismama vagyok, 24 éves, 28 hetes. Már nincs olyan messze a nagy nap, mikor megszületik a kislányunk és szeretnék jól tájékozott lenni. Mire készüljek a fenti kérdésekkel kapcsolatban?


2010. nov. 9. 09:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én sem ragaszkodom az epidurálishoz, de nem is vetem el a lehetőségét. Beszéltem már erről az orvosommal, kis időn belül el kéne majd döntenem, hogy igénylem- e. Szerintem semmi kivetni, vagy megvetni való nincs abban, ha egy kismama él ezzel a lehetőséggel, nekem van egy barátnőm, akinek már 2 babája van. Az elsőnél nem kért érzéstelenítést, a másiknál pedig igen. Azt mondta, hogy ég és föld különbség volt a két szülés között, és attól függetlenül, hogy mindkettőnél élete legboldogabb perceit élte át, szerinte az epidurál nagyon sokat segített a második gyerkőcnél.
2010. nov. 9. 13:02
 12/21 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy ez miért nem alap egy szülésnél, a fájdalomcsillapítás. A fogorvos is ad a gyökérkezeléshez, nem kell kínlódnod ott a székben.

Persze, 50 éve nem volt, de szerencsére van, és ha lehet, élni fogok ezzel a lehetőséggel.

2010. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Bea24 ***** válasza:
Szia! A szülésre nem tudsz felkészülni sehogy sem, de ne aggódj ügyes leszel és sodródsz az eseményekkel majd. :) Epidurális érzéstelenítést én kérnék a helyedben, hidd el sokkal könnyebb, semmi értelme mártírkodni. Tavaly az első babámat augusztusban érzéstelenítés nélkül szültem, vagyis bekötötte az ügyeletes doki, de nem hatott, elég sokat vajúdtam előtte és hát nem volt kellemes, teljesen elvette a varázsát a dolognak a fájdalom és szinte semmi erőm sem maradt a kitolásra, úgy "segítették" ki belőlem hárman. :S Gondolhatod.... Idén szeptemberben született a kisfiam, epidurált kértem és volt saját dokim is, hát el kell, hogy áruljam, hogy ég és föld a különbség. :) Mondjuk már 2 ujjnyira ki voltam tágulva, mikor bementem és úgy indította a doki.1 óra 50 perc alatt meg is született. :) Szóval szerintem feltétlen kérjed, mert SOKKAL könnyebb.
2010. nov. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

50 éve foghúzáshoz, fogműtéthez sem adtak érzéstelenítőt... Akkor most sem éljünk vele? Sőt, régen abortuszt is úgy csinálták, hogy végig magadnál voltál... Meg még sok minden nem volt régen.

Nem értem azokat a kismamákat, akik nem kértek EDA-t és lenézik azokat, akik kérnek vagy szeretnének. Miért?? Miért ne lehetne élni vele, ha van? Ugyanúgy érzel mindent, csak kevésbé fájdalmasabb vagy egyáltalán nem az.

2010. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nagyon fog fájni, de egyben tényleg életed legcsodásabb élménye lesz. Szerintem készülj úgy hogy kérni fogod, és majd ott az adott helyzeben meglátod. Ha szükségét fogod érezni akkor kéred, ha nem akkor nem. Inkább legyenek rá felkészülve és ne kelljen, minthogy te gondolod meg magad közben, de akkor már nem lesz rá lehetőséged hogy megkapd.

Csodás szülést kívánok!

2010. nov. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Sokat kérdezősködtem efelől, de én is arra jutottam, hogy inkább kérem és egyetértek az előttem szólókkal, ha megvan a lehetőségem rá miért ne tenném? Ettől még ugyanúgy az lesz életünk legszebb napja.
2010. nov. 9. 15:36
 17/21 anonim ***** válasza:

Én nagyon tartózkodtam az EDA-tól, kerek-perec úgy indultam neki a terhességnek bárki kérdezte, hogy a szülés egy természetes folyamat. Ettől függetlenül amikor ott voltam a szülésen a dokitól csak annyit kérdeztem hogy mennyi ideig kell még szenvednem, azt mondta hogy lehet fél óra lehet három óra... én meg azt mondtam hogy most kérem az EDA-t :) Egyébiránt három óra szültem meg, nagyon gyorsan tágultam --- az EDA-t már csak azért is javaslom, mert én pl. gyorsan szültem, de repedtem a szélrózsa minden irányába úgyhogy a varrás sokáig tartott, így akkor pont jól jött.


Nem leszel rossz anyuka, és nem vagy gyenge nő azért mert kéred, hidd el az EDA-val is fogsz szenvedni és nem lesz leányálom. De szülés után azt fogod mondani pár nappal, pár hónappal később hogy bármikor újra csinálnád. A szüléskor olyan mennyiségű hormon szabadul fel ami csökkenti a fájdalomérzetet azt hiszem és ezért van az hogy sok nő nem tudja meghatározni milyen volt a fájdalom minősége, erőssége.

2010. nov. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia.


Ha ugy erzed, hogy szukseged van ra akkor kerj batran!!

En nem kaptam, mert a ferjem nem engedte, de a kovetkezonel(persze ha lesz) 100000000%, hogy kerek.

42 ora vajudas utan meg egy mosolyt sem tudtam adni a lanyomnak.

Meg annyit sem mondtam, hogy szeretlek....nem volt erom hozza!!

Nem szegyen kerni!!Azoka akik meg emiatt leneznek valakit lehet nem akkora fajdalmat eltek at, vagy mashogy eltek meg.....

50 evvel ezelott a nagymamam azt sem tudta, hogy a szules fajdalommal jar!!Azert ezt ne hasonlitsuk a mai dolgokhoz.Masreszt akkor is csillapitottak ahogy tudtak!!

2010. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon régen is próbálták már csillapítani, sajnos először alkohollal, volt, aki morfiummal, emiatt sok gond is volt.

Volt erről egy dokumentum film, hogy a történelem során mindig is próbálták valamivel csillapítani a fájdalmat.

És a film végén ott volt egy szám, már nem emlékszem, a nők olyan 90% százaléka kér érzéstelenítést a szülés folyamán Angliában.

2010. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolso annyiban javitanalak ki, hogy angliaban 99%-ban hasznalnak fajdalomcsillapitast.itt szultem es elmondtak, a szulesfelkesziton, hogy nagyon ritka, hogy valaki ne kerjen a korhazi szulesek soran.

Masreszrol morfiumot a mai napig hasznalnak angliaban.

Baratnom 4 honapja morfiummal es eda-val szult.

2010. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!