Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van aki szégyenli, hogy kért...

Van aki szégyenli, hogy kért érzéstelenítést, miközben más meg anélkül is végig tudta csinálni?

Figyelt kérdés
ez a gyengeséget mutatja? vagy azt hogy neked nagyobb fájdalmaid voltak?
2010. nov. 18. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia

Szerintem ez embere válogatja. Én nem kértem semmit, bár fájt nekem is a szülés, de én végig csináltam, mert az első volt, és szerettem volna érezni mindent végig.... Bár véleményem szerint kibírható, de nem egy ismerősöm mondta, hogy érzéstelenítés nélkül nem bírta volna.... Szóval, ez nem gyengeség kérdése, hanem embere válogatja. Ki hogyan bírja a fájdalmat.... Például nekem néha a menstruációs fájdalmaim sokkal rosszabbak, mint a szülésem volt :D...

Babybogyó87

2010. nov. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nem sok köze van a gyengeséghez. Vannak akik félnek a fájdalomtól, vannak akiknek eleve alacsonyabb a fájdalom küszöbük, vannak akiknek nagyobb fájásokkal jár a vajúdás és vannak akik nem a fájásokra akarnak gondolni, hanem a születendő babára. Sok oka van, de semmiképpen sem a gyengeség az. És ebben semmi szégyelni való nincsen.
2010. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

09:46 vagyok

volt egy félreérthető mondatom: "akik nem a fájásokra akarnak gondolni, hanem a születendő babára"


Ezt természetesen nem úgy értettem, hogy más ne a babára gondolna, csak vannak akiknek teljesen elveszik az élményt és az örömet a nagy fájások.

2010. nov. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Pont így voltam mint az első.18 évesen szültem, és a fiam 4220g volt, de én otthon elhatároztam, hogy semmit de semmit nem fogok kérni, és így is volt.Viszont egyáltalán nem ítélem el azokat sem, akik kérnek fájdalom csillapítást, mert nem vagyunk egyformák, egyiknek jobban fáj, a másiknak kevésbé.2 óra alatt megszültem a fiamat, volt aki 10-12 órát vajúdott.És igen, nekem is a menstruáció jobban fáj, mint anno a szülés.
2010. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nekem kb. 1,5 órát tartott az érzéstelenítés, de még azalatt is éreztem valamit, az utolsó 3 óra pedig így is kegyetlen volt, de azért örülök, hogy megszenvedtem Érte, annyire megérte, megéri.

pedig én is úgy álltam hozzá, hogy nem kérek érzéstelenítést

2010. nov. 18. 09:49
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Miét kéne szégyellni? Aki "lenézi" ,vagy megvetendőnek tartja,az a fogorvosnál sem kér remélem. Azért az sem mindegy mint ahogy az utolsó irta,hogy valaki 2 napot vajúdik vagy 2 órát. Van aki szeret szenvedni,ettől többnek érzi magát és hangoztatja is (ezen az oldalon gyakori),van aki csak simán jobban túri a fájdalmat és ezért nem kér.
2010. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért kellene szégyellni. Az érzéstelenítés mint lehetőség létezik, szülésnél. Attól senki nem jobb, mert anélkül csinálja végig.


Azért igyekeztünk nagyon haza a kórházból, mert kezdtek a dolgok elviselhetetlenek lenni.

1.) aki érzéstelenítéssel szült az gyenge

2.) aki sokáig vajúdott az nem egészségesen hordta ki a babát a 9 hónap alatt

3.) akinek piros volt a szeme szülés után, az béna volt, mert nem figyelt rá, hogy csukja be nyomásnál

4.) aki rögötön azonnal nem tudott szoptatni, az milyen anya már


Gondoljatok bele, ha valaki érzékenyebb, és véletlenül mind a 4 eshetőség fennáll, akkor gyakorlatilag a többi anyuka a sárba tapossa az önérzetét. Nem csoda ha kialakul a szülés utáni depi.


Szerintem egy anyának illetve egy terhes nőnek az igazi kihívás egy másik nőnek megfelelni. Mert gyakorlatilag lehetetlen.

2010. nov. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én nem kértem, mert úgy döntöttem természetesen akarok szülni. Na ebből 23 óra vajúdás -és ebből egy órányi tolófájás és próbálkozás után- császár lett, nem altattak, hanem epidurál volt.

Ha szülnék mégegyet, biztos kérnék. A húgom 2 hónapja szült, én javsoltam neki (ugyanaz az orvosunk), hogy pedzegesse ezt nyugodtan az orvosunknál, mert soha nem baj, ha van kéznél fájdalomcsillapítás. 10 órát vajúdott, semmit (!) nem tágult. Kért fájdalomcsillapitást (eda-t), 2 óra múlva megszületett a kislánya. Sokkal könnyebben tágult, sima szülése volt, pedig az eda-t megelőzően már mondta az orvosunk, hogy lehet ebből császár lesz.

Úgyhogy adott esetekben még hasznos is lehet a fájdalomcsillapítás :)

2010. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Érdekes a kérdés, szerintem inkább az a szégyellnivaló, ha valaki attól tartja "anyának" a másik nőt, mert de jót szenvedett a szülőszobán, és emiatt büszke lehet magára... Szeintem azt a kérdést lehet, hogy nem kellene kommentálnom, mert pl. akinek a babája veszélyben van, vagy ő maga, és emiatt császármetszéssel szül (ami szerintem sokkal rosszabb, fájdalmasabb érzés lehet, mint a normál, hüvelyi szülés, szerencsére nem volt benne részem), gondolom némelyek szerint nem is anya. MIntha ez számítana valamit. Én inkább azon aggódnék, ha harmincnéhány éves fejjel pl. egy nő, méltóságát nem sajnálva teli torokból ordibál a szülőszobán, majd mit gondolnak róla az orvosok, a szülésznő vagy egyáltalán a többi anyuka. Megjegyzem, szerintem ez sem gáz, csak sokkal jobban égne a pofám, mintha azt mondanám, igen, szeretnék kérni szülés alatt érzéstelenítést. Amúgy a babának is sokkal fájdalmasabb és rosszabb, ha az anyuka sokáig szenved. Amíg a magzatvízben van, nem annyira érzi, de utána... Bocs, hogy kicsit hosszúra sikerült, csak nagyon mérges vagyok olyankor, amikor azt hallom, olvasom, hogy attól jó anya valaki, ha minél jobban fáj a szülése, és a gyerekét legalább 2 éves koráig szoptatja... Minden jót Nektek, üdv: 11 hónapos kisfiú anyukája
2010. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát ha nálunk lett volna lehetőség, biztos kérek...

Persze itt vagyok, megszültem anélkül is, de szülés közben és mindent kértem volna... :D

2010. nov. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!