Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Depis vagyok, a család nem...

Depis vagyok, a család nem áll mellettem. Hogy győzzem meg őket, hogy jobb a természetes szülés?

Figyelt kérdés

29 hetes vagyok, már van egy lányom, aki programozott császárral született, azzal sem volt semmi gondom, így hozta az élet, gyorsan felépültem és nem hajszoltam magam depresszióba, hogy nem szülhettem spontán.

evallom most a 2. terhességnek is úgy indultam neki, hogy inkább császsár, de van egy nagyon drága dokim, aki igyekszik meggyőzni, hogy menni fog az simán is, mindenben rendelkezésemre áll és már én is úgy gondolom, hogy jobb lenne spontán!

De a férjem a fejét rázza, hogy jobb volt a császár, minek szenvedjek órákig, anyukám a szívéhez kapott mikor meghallotta, mert neik nehéz szülése volt annó, és folyton azzal jön, hogy jaj mi lesz ha....

Két napja ezen rágom magam, persze tudom, hogy nekik semmi közük hozzá, vagyis szülni úgyis nekem kell, de hát ha mindenki csak a fejét rázza és szörnyülködik?


2010. nov. 12. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a doki azt mondja hogy szülhetsz természeresen akkor ugy szülj! A fájdalom szerintem megéri. :)
2010. nov. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mind erre en azt valaszolnam, a doki tudja hogy mit csinal, Te fogod kovetni javaslatat, es minden altalaban az utolso pillanatban dol el egy szulesnel. Nem lehet nagyon tervezgetni, a baban is fugg sok minden. Ezutan ne merulj bele vitaba, talalgatos jatekokba. Elvezd a terhesseged, sok szerencset.
2010. nov. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én természetesen szültem, és nem változtatna azon semmin, ha császárral szültem volna. Mármint a kötődésen, stb. Nem olyan nagy élmény a szülés. mármint a fájdalom része. én 18 órát kínlódtam. amúgy a 2. is rendeszen szeretném szülni.
2010. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Igazad van, senkinek semmi köze hozzá! Egyszer mindent ki kell próbálni, ha ez is császár lenne talán soha nem tudnád meg milyen spontán szülni. Nagyon nagy élmény, Neked duplán az lesz, hogy így császár után is sikerült, és vagy sikerült keresztülvinned az akaratod, vagy sikerült felülemelkedned a családod rosszallásán! Hajrá, mindent bele, felnőtt nő vagy, Anya!
2010. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
szia szerintem a természetes szülésnél nincs jobb,csak a vajúdás az ami fáj maga szülés szerintem nem.és utánna elmúlik a fájdalmad,a császárnál nem.én szültem természetesen is és császárral is,és azt mondom neked hogy 100szor szülnék rendesen mint császárral.most várom a harmadik kisbabát és remélem természetesen fogok szülni,én 28 hetes vagyok.sok sikert neked és ne depiskedj ezen. nem ők szülnek hanem te,te döntsd el.
2010. nov. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg majd te és a dokid eldöntitek,h mit lehet és mit nem!nehogy már mások döntesenek affelöl,h te hogyan szülj!ha szeretnéd a természetes szülést és lehet is róla szó akkor inkább az!egyenlöre te fogod megszülni azta kicsit és nem a párod és nem anyukád! nekik pedig támogatniuk kéne téged a döntésedben és nem lemagyarázni róla

igazuk van a válaszolóknak:felnött nő és Anya vagy,majd te eldöntöd

2010. nov. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást!

Én nem győzködök tovább senkit! A párommal közöltem, ha nem akar nem jön be, megyek egyedül (a császárnál benn volt), anyunak meg megmondtam, hogy hallani sem akarok többet róla (mármint a rémtörténetekről és a mi lesz, ha kezdetű mondatokat felejtse el), különben nem szólok neki, csak miután megszületett a baba.

Szerintem csak azért aggódnak ennyire, mert valószínű nem lesz pici baba és anyu is nagy babával szenvedte meg a szülést, de én nagyon bízom a dokimban!

2010. nov. 12. 22:03
 8/12 anonim ***** válasza:

ez a helyes hozzáállás!tarts ki a döntésed mellett,ne hagyd magad lebeszélni a csodás dologról!anno az én szobatársam 3óra alatt szülte meg a 4280kg-os kisfiát!ha a dokid jó és te meg 100%ig megbízol benne akkor csakis rá hallgas és az ösztöneidre

egy kalappal neked

2010. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez a te döntésed !

Minek szenvedj órákig ?

Az még mindig kevesebb, mint felépülni a császáros szülés után. A természetes gyorsabban gyógyul.

Hallgass magadra. Ha aggódik anyukád, hogy jajj mi lesz ha ...

Ha valami gond adódik, akkor meg mégiscsak császár lesz, vagy más, az orvosok azért vannak, hogy segítsenek, megoldják.

Hallgass magadra !

2010. nov. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
na,még mindig depis vagy?vagy sikerült egy kicsit megnyugodnod és helyre tenni a dolgokat mindenkiben,de legfőkébb magadban?
2010. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!