Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Édesanyám elég csikos volt...

Édesanyám elég csikos volt szülés után, növérem ugyszint, az esélyem az szinte 100% hogy én is az leszek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a családodban előfordult meglehet hogy neked is lesznek csíkjaid de ez korántsem biztos. Anyukámnak voltak, nekem csak az első terhességem alatt és kicsik, a másodiknál már nem szereztem újabbakat, a testvéremnek meg egyetlen egy se jött a terhességei alatt.
2009. jan. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Szia,

NEM! ha figyelsz magadra, ápolod a bőröd. Használj terhességi csíkokra jó testápolót, akkor nem valószinű hogy zebrát játszol a végére.

Tényleg ápolás kérdése.

2009. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Az egész genetika kérdése. Ha hajlamos vagy rá, kenhetsz magadra bármilyen krémet, úgyis csíkos leszel.

Nekem is van, de csak vagy három, hidd el, nem zavaró, el lehet élni vele, és a párom így szeret, ahogy vagyok.

2009. jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk is ugyanez a helyzet, én minden nap kentem magam, és nem lett gond szerencsére. Emellett még sűrűn vettem hideg-meleg vizes fűrdőt, ami rugalmassá teszi a bőrt.
2009. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Egyrészt örökletes ez a dolog. Sajnos, hogy kinek a kötöszövetét örökölted, ez majd kiderül a terhességed során. De nem kell semmit a véletlenre bízni. Tessék naponta kenegetni (én pl. olajat használok, szerintem hamarabb beszívódik), és nagyon sok folyadékot inni (kb. 2-3 litert). Ezek csökkentik a csíkosodást, ha esetleg hajlamos vagy rá.
2009. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos genetika kérdése. Nekem már az egész combom és fenekem csíkos 14 éves korom óta (pár kilót felszedtem magamra tiniként :) )Viszont a mostani krémekkel sokat tehetsz a bőrödért.

K.

2009. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy genetika kérdése IS, DE azért nem mindegy az sem, hogy most valaki rendszeresen keni a bőrét hidratáló krémekkel, vagy soha!!! Azért megnézném a különbséget két striákra hajlamos nő testén, az egyik próbál tenni a csíkok ellen, a másik meg pesszimista módra "áh minek azt kenni, úgyis csíkos leszek" nem használ semmit. Szerintem tutira lenne különbség annak a javára, aki szintén hajlamos a csíkokra genetikailag, mégis próbálta a csíkok számát leredukálni a krémezéssel.


Ugyanis a száraz bőr alapból sérülékenyebb, kevésbé rugalmas, így könnyebben berepedezik, csíkos lesz. Azért nem mindegy, hogy valaki szárazon hagyja a bőrét sokszor, már úgy szárazon, hogy soha vagy csak ritkán krémezi, vagy pedig tesz az ügy érdekében, hogy növelje a bőre rugalmasságát...


Én magam tuti be fogok gyűjteni valamennyi csíkot (,azt nyilván nem tudom megjósolni, hogy mennyit), de akkor sem fogom most emiatt NEM kenni magam. Fő az optimizmus és én mindent megteszek majd azért, hogy a bőröm a lehető leghidratáltabb és ezáltal legrugalmasabb legyen, mert hiszem, hogy semmitől még az is jobb, ha megpróbálok minden tőlem telhetőt. (Ja és ehhez nem kell a legdrágább terh. csíkokra való testápolót megvenni. Lehet az babaolaj is, vagy sima Nívea krém, stb stb...)

2009. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csajok!

Nekem mindenki csíkos volt a családba. Én is féltem tőle. Én 24 kg szedtem fel jó nagy hasom volt (4300 g született a lányom) és én minden nap kentem PREGNANT Belly Salve balzsammal (Brendon 4000 Ft kb). Elég volt végig. Olyan mint a libazsír, de nagyon jó. Egy csíkom se lett!!!!

Ajánlom mindenkinek!

2009. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!