Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan éltétek meg az első...

Hogyan éltétek meg az első természetes szülés után, ha a második császár lett?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmről van szó, ma szülte a második babáját, császár lett. Az első kisfia 2 éves múlt, ő természetesen született.

Nekem is két gyerekem van, mindkettő természetesen. Nem is tudom, mit éreztem volna, ha a 2. császár.

Persze, tudom, fontos az anya és a baba egészsége, így kell felfogni. De azért ez egy picit csalódás is, nem?

Főleg, ha az első szülés gyors és könnyű. Nagyon sajnálom a barátnőmet emiatt.

Köszönöm a válaszokat.


2011. nov. 10. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Sajalod mert császáros?

Habár én természetsen szültem, de szerintem a császárnak is óriási elönye van. Pl nem lesz oxigén hiányos a baba, nem ragad bent másfél órára a szülöcsatornába, meg még sorolhatnám menniy elönye van egy császárnak.


Az a baj hogy a te fajtád miatt érzik a császáros anyukák azt, hogy hibát követtek el és rosszul kell magukat érezni, hogy nem adtak meg mindent a babájuknak. Szerintem inkább ne menj most a barátnödhöz, mert töled még rosszabbul fogja érezni magát.

2011. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nekem mnd a kettő sima szülés volt (nagy baba, belül szakadtam, vézertem , nehzen állt el, varrtak szóval para ezerrel ha tudom, hogy szinte ugyanaz lesz a másodiknál, mint az elsőnél, inkább bevállaltam volna a császárt.

Mind a két szülés amolyan hororisztikus szorongós élményként él bennem

2011. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom mi a bajod a császárral.É 10éve szültem úgy,burkot repesztettek fájásaim voltak,de mivel csomós volt a köldökzsinór a lányom nem tudott segíteni.Így sürgősségi császár lett.De nem bánom mert a lényeg,hogy egészséges.Most vagyok 34 hetes és most is császár lesz.Nem kéne ítélkezni szerintem semmi csalódás nincs benne!!
2011. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megkönnyebbülést érzett! Én legalábbis azt éreztem 24 óra kínzás után.

Sajnálni ne sajnáld, mert ha csalódott is akkor sem "sajnálatra méltó". Az hogy valaki természetesen szül nem több semmivel mint akit császároznak.

2011. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Szia,

lehet,hogy le fognak pontozni, de azért megírom...

Szintén így jártam, az első gyorsan, könnyen meglett. A másodikkal 3 napig vajúdtam, nem figyelt rám a fogadott orvosom sem (első is nála született), hiába szóltam neki, hogy fájások vannak. Harmadik nap indították, este megcsászároztak, 4x volt a babán a köldökzsinór (2x a nyakán).

Igen, csalódás, mégpedig azért (magamban), mert megint ezt a hülye orvost választottuk... már a 38. héten jöttek fájások rendesen (nem jóslók), csak azért nem haladt a szülés, mert a zsinór mindig visszarántotta. Megviselt a maradék 3 hét, és az a durva 3 nap is a kórházban, amikor már rosszul voltam a fájásoktól (nst is mutatta), mégis letojt az orvos. A szülésznő azt mondta, a méhem már annyira elfáradt a 3 nap alatt, hogy nem is biztos, hogy ki tudtam volna nyomni. A 4x-es köldökzsinór probléma pedig egyértelmű volt, hiszen leszakadt volna a placenta, vagy megfullad a baba.

DE! Nekem voltak előzmények (furcsa szívhang, nem tudtam floxmetriát csinálni a kontrakciók miatt, egyszóval észrevehető lett volna, csak letojt az orvosom).

és igen, baromi nagy csalódás, mert szeretnénk még gyerekeket.

Aki pedig császáros volt csak és nem szült simán, az ne mondja legyen szíves, hogy a császár milyen jó, mert nem! nincs benne előny! Igen, életmentő, és ilyen esetekben elsőbbséget élvez, de azonkívül semmi jó nincs benne!

Vigasztald a drága barátnődet és bátorítsd, hogy a nagyobbikért kapja össze magát, de csak okosan! Nekem sokat segített, hogy arra gondoltam, menni kell (még ha fél óra is eljutni az újszülöttemért), de szoptatni kell, szüksége van rám, a pici nem tudja, hogy engem felvágtak.

No meg a nagyobbikért elég hamar felépültem, de össze nem hasonlítható a 2 szülés, messze jobb, könnyebb a sima. Bocsi, nem ez volt a kérdés, csak az előző válaszok miatt kicsit indulatos lettem, elnézést.

Azt még megkérdezhetem, hogy mi miatt lett császár a 2. szülése?


Minden jót neked és a barátnődnek is, támogasd, amiben tudod! :)

üdv!

2011. nov. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*flowmetria
2011. nov. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Semmi bajom a császárral.

Mint írtam fent is, fontos a baba és az anya egészsége. Nem tudom, miért támadtatok le ennyien.


De ha az első szülés könnyű és gyors és gátvédelmes (vagy csak pici gátmetszés), akkor talán csalódás a császár másodikra. Nekem legalább is az lett volna (2 gyerekem van, mindkettő gyors és könnyű szülés).


Magam részéről a császárt is szülésnek tartom, és utálom, ha valaki azt mondja, az nem szülés, mert csak kiveszik az anyából a babát.


A barátnőmet mindenképpen támogatni fogom, és ahogy sokan itt gondolják, nem ez lesz az első kérdésem felé (sőt meg se fogom kérdezni tőle), hogy ez csalódás-e neki. (Tudom, hogy az, mert határozottan természetes párti.)


Köszönöm a válaszokat.

2011. nov. 11. 07:02
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, te válaszoltál igazán a kérdésemre, hiszen a válaszolók közül csak te jártál úgy, mint a barátnőm. Külön is nagyon köszönöm a válaszodat.
2011. nov. 11. 07:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is könnyű gyors szülésem volt!Most várjuk a másodikat, é sfelmerült sajnos, hogyha a pajzsmirigy problémámból betegség lesz, akkor nem szülhetem meg a másodikat természetes úton :(

És ez engem nagyon elkeserít!Még az elején vagyunk, de most alakult ki a probléma!De hátha rendbe jövök, és akkor mehet minden simán!De természetesen ha életmentő akár az anyára akár a babaára nézve, én se szólnék egy szót se!Hisz az a alegfontosabb!De nme szeretnék császárt, ha az én véleményem számítana!De tudom nem én döntök!


De idő kellene hogy feldolgozzam az biztos! :(


23 hós kislány és 14 hetes pocakbabai anyuja

2011. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ebben a helyzetben, de még lehetek (ha nem is második szüléssel).

Első babám: EDA-val hüvelyi úton szültem.

Második babám: abszolút sima, részben alternatív, gyönyörű szülés volt.

A harmadik még a pocakban van, és tök őszintén leírom, hogy pont nem érdekel, hogy ez milyen szülés lesz. Ha császár? Hát emelt fővel fogom azt mondani, hogy igen, nekem van viszonyítási alapom :)

Nem szabad csalódásnak felfogni, mert nem az! Én minden gondolatot elhessegetnék, mert ha igaz barátnő, látni fogja rajtad a sajnálatot, ami egyáltalán nem állja meg a helyét.

2011. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!