Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire szokás hálapénzt...

Mennyire szokás hálapénzt adni? Bunkóság ha valaki nem ad? (azért kapják a fizujukat) Csak a választott orvosnak szoktak vagy az épp bent lévő ügyeletesnek is szokás?

Figyelt kérdés
Nem szeretnénk orvost fogadni. Az ügyeletes orvos is van olyan jó mint a fogadott...
2009. jan. 13. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem bunkóság!Mondjuk ha épp pont egy olyan dokit választassz magadnak aki előre közli hogy a szülés mennyi lesz.Én őszintén, ha ilyennel találkoztam volna otthagytam volna.De ha valamennyire is meg vagy vele elégedve akkor mondjuk 20-30e ft.Én ennyit adtam meg a szülésznőnek is 20at, de ők extra mód figyeltek rám.És azóta is ahhoz a nőgyógyászhoz járok.
2009. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt mindhárom terhességem alatt fogadott dokim. Jó volt, hogy ha berendelt a kórházba bármilyen vizsgálatra, UH-ra, akkor adott időpontban fogadott, nem kellett órákat várakozni. A magánrendelésen fizettem neki, a szülésért pedig nem egy nagy összeget, 20 ezer forintot kapott. De már azt mondom, azt sem bántam volna, ha az ügyeletes orvosnál szülök, akit akkor láttam életemben először, és hát az igazat megvallva szimpatikusabb volt, mint a dokim...Én adnék azért az ügyeletesnek, ha meg lennék vele elégedve.
2009. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

én szulesznot szeretnek felfogadni, mert abbol nagyon, nagyon fontos hogy jó legyen (10 szulesbol 8ban ő vegzi a lenyegi munkat, az orvos ölt kettőt, oszt helló).

és neki 25 ezret szantunk, mert addigra ér be a korhazba mint en, ottlesz az elso pillanattól (masnap nem is mehetnek dolgozni, ha 12 órat vajudok, 12 orat fog nyugtatni, ha bekakilok, akkor o fogja ugy eltakaritani, hogy ne vegyek eszre, stb.. és a jó szakertelmet jó megfizetni. ha ugyeletes lenne, persze, nem fizetnék, de akkor is adnek egy egy ajandekcsomagot, jelképesen.


nem érdekel, ha sokat keresnek, ha megérdemlik, keressenek sokat, nem ötvenszer szulok, csak egyszer, akkor meg szeretnem, ha minden flottul menne. és mint minden, igen, ez is penzbe kerul.


volt egy vaklarmam, hat aki akkor volt ugyeletes doki, annal nem szulnek. :S

2009. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem volt fogadott dokim,de még csak szülésznőm se,és garantáltan nem kaptam rosszabb ellátást.És nem is adtam senkinek semmi honoráriumot,de nem is láttam rajtuk,hogy igényelték volna
2009. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! Nem bunkóság, az előző szülésemkor az ügyeletesnél szültem,meg voltam vele elégedve,gondoltuk a varratszedéskor adunk neki egy tízezrest,(8 éve volt)de nem jött be,mert elutazott valahová.Most sincs fogadott dokim,ismét ügyeletesnél fogok szülni,röpke 2 hónap múlva ,és most még ha akarnék sem tudnék adni, nem tudom kigazdálkodni.
2009. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Nekem sem volt se dokim,sem pedig szülésznőm,mégis nagyon kedvesek és figyelmesek voltak velem. Nagyon jó élmény volt számomra a szülés. Sajnos nem tudtam nekik adni egy fillért sem. Én úgy voltam/vagyok vele,hogy inkább a kisfiamra költöm.
2009. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem ad egyfajta biztonságérzetet, hogy van fogadott dokim. Az első szülésemnél 30 ezret adtunk neki, hálásan megköszönte. A magánrendelésén 5-6 ezret szokott kérni.

Nem szívesen szültem volna idegen dokinál...

Az pedig messze nem igaz, hogy a doki ölt kettőt és viszlát. A jelenléte, a szaktudása igenis fontos a szülésnél. Az semindegy, hogy a kórházban töltött 1 hét alatt naponta többször bejött megnézni, hogy érezzük magunkat én és a kicsim.

Pár nap múlva megint szülök, most 40 ezret adunk. A szülésznő pedig lesz, aki lesz.

2009. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek, azért kapják a fizut. Én sem kapok jattot senkitől, pedig jól jönne a 38 ezer (gyes+csp) mellé...

Én is ügyeleten szültem, nem adtam, de baromi kedves volt, még szülés után 2X is benézett hozzám , megnézett és a babát is.

2009. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt fogadott orvosom, mivel itt nem lehet fogadni. Ezért az ügyeletes orvosnál szültem volna, de mivel komplikűció lépett fel (leesett a baba szívhangja), a főorvost hívták, és ő császározott meg. Utána is naponta megnézte mi van velem. Én varratszedéskor adtam neki pénzt, ami tényleg hálapénz volt, mert én úgy éreztem megérdemli. Nem előre adott "foglalkozz velem többet" pénz.

De a kérdésedre válaszolva:szerintem nem bunkóság, ha valaki nem ad az orvosnak pénzt. Ezt mindenki maga dönti el az elvei, a tapasztalata és a pénztárcája alapján.

2009. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Én is ügyeletésnél szültem. De még egyszer nem vágnék benne fogadott orvos nélkül. Biztos vagyok benne, hogy ha van fogadott orvosom akkor hamarabb kerülök műtőbe és nem kellett volna újraéleszteni a kisfiamat. A császárt nekem egy ügyeletes doktornő csinálta aki épp akkor jött be dolgozni, nagyon kedves volt, utána többször bejött megnézni minket. De én neki sem adtam pénz! Neki is meg a szülésznőnek is egy-egy ajándékcsomagot adtam!

2009. jan. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!