Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A legjobb barátnőm rám számít...

A legjobb barátnőm rám számít a szülőszobán, aminek nagyon örülök! Voltál már így? Mire figyeljek, készüljek?

Figyelt kérdés

sziasztok! a legjobb barátnőm nem híve az apás szülésnek (és a férje sem szeretne bent lenni) és nagyon szeretné, ha én lennék mellette a nagy napon. boldog vagyok, hogy számít rám.

nekem van két kicsi gyerekem, de tudjátok, szülni és szülés mellett támogatni valaki két különböző dolog.

szerintetek hogyan készüljek erre a közös élményre? (remélem, neki könnyebb lesz, az én szüléseim elég extrém nehezek voltak)

köszi, ha írtok! már most izgulok, pedig csak októberben várható a kislegény!


2011. júl. 17. 18:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

hűha,én is hasonló cipőben járok,barátnőm augusztus közepén szül,bár ott apás szülés lesz,én csak a folyósón leszek,de már előre izgulok



bocsi az offért

2011. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most is apás szülés lesz, de nagyon szeretnék bent lenni egy születésnél :) Fogalmam sincs, hogyan készülnék fel rá.. De Nektek sok erőt és kitartást kívánok! :)
2011. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én különösebben nem készültem, csak lelkileg:)

Annyiban tudsz neki segíteni, hogy elviseled őt, és igyekszel mindent úgy csinálni ahogy kéri.

És ha nagyon elhagyja magát, akkor tedd helyre, valószínű elküld a ..csába, de hatásos lesz, és utólag meg fogja köszönni:)


Csak fogd a kezét, és mutasd, hogy lélegezzen, legyél határozott, de ne erőszakos, és ne idegesítsd fel magad semmin.


Fantasztikus élmény lesz, majd meglátod:)

2011. júl. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az lemaradt, hogy biztasd, bátorítsd, ha nagyon panaszkodik, mondd neki, hogy egy ilyen fasza csaj simán meg tudja csinálni, és sokkal ügyesebb, mint akármelyik más kismama, vagy ügyesebben csinálja, mint annak idején te (még ha nem is igaz):D. Nálunk ez is hatásos volt:)
2011. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell semmivel készülnöd. Nálam is a barátnőm volt bent szülésnél , mi beszélgettünk, ameddig tudtam és ez nagyon jó volt mert így sokkal gyorsabban telt az idő és nem az órát figyeltem folyamatosan. A végén meg már oly mindegy ki van a szülő nő mellett , legalábbis nekem ott már mindegy volt mert nem voltam teljesen képben(elhúzódott a kitolás).

Szerintem majd adja magát a helyzet, a lényeg , h ott vagy vele és támogatod.

2011. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

hát sztem ott lenni lehet durvább mint szülni. :)

én nagyon nehezen viselem ha vki szenved a környezetmben, nem vagyok jó vigasztaló, bár sajnálom, de nem tudom úgy kimutatni. szóval én alkalmatlan lennék rá. amúgy emlékeim szerint a férjem aki benn volt a szülésnél, nem csinált semmi különöset, csak ott volt, és ez magában már megnyugatott, erőt adott. ha épp jött a fájás, rátámaszkodtam, rátámasztottam a vállára a homlokom, szorítottam a kezét ...a végén meg amikor már nagyon durva volt, neki mondtam, hogy meghalok, meghalok nem bírom. nem emlékszem akkor mondott e vmit, ha igen mit sztem nem mondott semmit, csak szorította ő is a kezem. nem is vártam h mondjon bármit, mit lehet erre. fájások közt meg tudtam vkienk panaszkodni meg beszélni vkivel.

könnyű szülést a barátnődnek! :)

2011. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek! igen, igyekszem lélekben felkészülni. az lesz a legfontosabb, hogy higgadt maradjak, mert ő terhesen is tipikus pánikolós kismama :D remélem komplikációmentes lesz a terhessége vége és könnyű szülése lesz.

valahogy jobban izgulok miatta, mint anno a saját szüléseim miatt :D

2011. júl. 18. 15:21
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

nem


legjobb baránődre

2011. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
:D
2011. júl. 19. 09:37
 10/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Megszületett a barátnőm kisfia! Kemény, hosszú vajúdás volt, a végén császárral. Életem legmeghatóbb élménye!

Ha gondoljátok, itt leírtam:

[link]


Mindenkinek köszönöm, aki írt korábban, tényleg arra volt szükség, amiről írtatok! Nagyon büszke vagyok a barátnőmre!

2011. okt. 18. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!