Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szekszárdon szült anyukák!...

Szekszárdon szült anyukák! Milyen most a korházi rendszer és az ellátás?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a vajudásra hogy zajlott és arra hogy a korházban segítettek e a baba ellátásában.
2010. nov. 24. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

2009 márciusában született a Fiam. Császáros voltam, úgyhogy első két nap nem is volt velem a Kicsi, csak szoptatásra hozták be.

Volt, amikor tehernek éreztem magam a nővérek számára, de inkább jó emlékeim vannak. Akkor nagyon rossz volt, szabadulni akartam onnan, de ebben közrejátszottak a hormonok.

Vajúdni én szülőágyon vajúdtam (éppen festették az alternatív szülőszobát). Nem igazán figyeltek rám az ügyeletes ápolónők. Már bőven ki voltam tágulva, amikor a dokim észrevette, hogy eltűnt a méhszáj. Nem nézték az NST-t a nővérek. Előtte elfelejtettek szólni, hogy beöntés után kijöhetek a wc-ről (kötelezően ott ültem 20 percet), de órát nem vittem be, az időérzékem pedig megszűnt. Elfelejtettek továbbá szólni a Férjemnek, hogy menjen haza, szegény kint állt a szülőszoba előtt és várta, hogy beengedjék hozzám. Másfél óra után hazaküldték, én meg rá 1 órára szóltam, hogy jöjjön vissza, szülünk.

A baba ellátásában inkább a szobatársamra hagyatkoztam, meg egy kedves nővérre.

2010. nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapja szültem Szekszárdon.2 ujjnyira kitágulva mentünk be.Felvettek a szülőszobán,NST-t csináltak kb.40 percen keresztül,közben a dokim és a szülésznők többször is bejöttek,megnézték rendben van-e minden.Utána lépcsőztünk a párommal,majd jött a beöntés,zuhany és csak azután kellett felfeküdnöm a szülőágyra.Burkot repesztettek és bekötötték a fájáserősítő infúsiót.Többször odajöttek,beszélgettek velünk(párom is bent volt).Nagyon kedvesek és segítőkészek voltak a szülésznők is.Az osztályos nővérek és a csecsemős nővérek is nagyon segítőkészek.Megmutattak mindent a babával kapcsolatban és ha kérdésem volt szívesen válaszoltak rá.Szóval nekem nem volt rossz élmény.
2010. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak: és a baba éjjel is veled volt? na és ha fürdeni mentél vagy látogatoid jöttek akkor hol volt addig a baba?(csak mert ugy hallom már csak baba-mama szobák vannak)
2010. nov. 24. 13:15
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen,már csak baba-mama szobák vannak.A szülőszobáról a csecsemős nővérkék viszik be a babát az újszülött osztályra,aztán amikor kikerültem én is az osztályra már hozták is a kislányomat egy kis rácsos gurulós ágyacskában.Mivel látogató már nem jöhet be az osztályra,avval lehet odatolni az ablakhoz,hogy megnézzék.Az újszülött osztály meg teljesen nyitott,kórterem számonként vannak kis helyiségek és oda lehet betolni a babót,ha fürödni mész,stb.Ott a csecsemős nővérkék figyelnek rá.Mi hárman voltunk egy kórteremben és a wc-re menetelt megoldottuk úgy hogy vigyáztunk egymás babájára,ha aludtak a kiságyukban.Mikor szülsz?Kislány vagy kisfiú lesz?
2010. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsi elmaradt.Igen éjszaka is ott volt velem.De volt aki bevitte az újszülöttre.Ha éhes úgyis kiviszik.Nekem jó volt így,hogy már akkor megkezdődött az "összeszokás".A 2. naptól meg úgyis méregetni kell minden szopi előtt és után(éjszaka is)és írni,úgyhogy eleve kényelmesebb így.
2010. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
februárra vok kiirva de én félek attol hogy éjjel is ott legyen végig, tudom hogy pár éve mikor az első fiam szültem nappal akkor is velem volt de éjelre bevitték és jobb volt mert nyugodtabban pihentem, nem tudom miért.
2010. nov. 24. 15:13
 7/12 anonim válasza:

14:52-es!

Azt, hogy érted, hogy látogató már nem mehet be az osztályra? Senki nem mehetett a közeledbe? Apuka sem hozzád, sem a babához nem mehetett be, max egy üvegen keresztül lehetett találkozni?

Az én feleségem június elején fog szülni Szekszárdon, ezért kérdezem. Apuka szülésnél bent lehetett?

Ki volt az orvosod? Ha volt egyáltalán.

Dr. Quispe Olaza Juan-ról hallottál/hallottatok valamit?

Meddig voltatok a bent a kórházban?

Köszi!


Sok boldogságot mindenkinek!

2010. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nyugodj meg annyit én is tudok hogy zárt az osztály üvegfallal, de az anyuka kimehet a látogatóhoz, ez azért van igy mert baba-mama szobák vannak és nagyobb a biztonság a babáknak igy.
2010. nov. 25. 14:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 3 éve szültem ott császárral, de maximálisan meg vagyok elégedve! Csak addig nem volt velem a kicsi amíg az intenzíven voltam, utána nem váltunk el a látogatásokat leszámítva, de apuka bejöhetett a fürdetésre, csak nagypapa nagymama és egyéb rokonságnak kell üveg mögül nézegetni.

Én nem tudok semmi rosszról beszámolni, pedig féltem nagyon, de kellemesen csalódtam.

2010. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyfiam én is alig több mint 3 éve szültem de nekem nem mondtak ilyet hogy fürdésnél jöhet apuka. párom addig mig haza nem engedtek, csak ablakon keresztül láthatta a gyereket.
2010. nov. 27. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!