Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy éltétek meg a szülést és...

Hogy éltétek meg a szülést és a vajúdást? Gyorsan teletek a percek, órák, vagy inkább vánszorogtak?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert itt szoktam olvasni, hogy 10-16 órát is vajúdik valaki.És kiváncsi vagyok, ilyenkor gyorsan eltelik e az idő, vagy inkább lassan?

39 hetes km


2010. nov. 24. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! 15 és fél órát vajúdtam és mindenhogy ment csak gyorsan nem. Nehézkesen, nyikorogva, fájdalmasan... Abszolút nem ment gyorsan, a fájások közötti időt viszont szinte már észre sem vettem amikor már nagyon erősek voltak a fájások.
2010. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jó hogy feltetted ezt a kérdést. Én eddig két babát szültem, és nagyon nem mindegy a hozzáállás. Az elsőt 26 óra alatt, a másodikat 4,5 óra alatt. Mindkétszer az utolsó 4 óra kétperces fájásokkal telt.

Viszont elsőre végig magammal voltam elfoglalva, hogy "mennyire fáj". Másodjára sokat készültem, és olvasgattam a szülés lélektanáról. Így a fájások alkalmával arra gondoltam, hogy milyen jó, hogy most megy előre a babám. És magamban biztattam is, hogy "ez az, menjél, előre!", meg ilyenek. Sokat számított. Nem hiszem, hogy másodjára kevésbé fájat (érzéstelenítést nem is akartam, tehát nem volt), de mégis más lett a szülésélmény.


Ha befelé figyelsz, eszedbe sem fog jutni, hogy mennyi ideje vagy már ott. Szerintem ez a kísérőnek nehezebb lehet. (Drága férjem végig kitartott velünk :o)


Szép szülést Neked!

2010. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én 13 órát vajúdtam és nekem gyorsnak tűnt.


Csak csodálkoztam,hogy már jön a reggeli váltás.

2010. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor ott van az ember, akkor vánszorog az idő, a fájások erősek! Utólag viszont rövidnek tűnik az idő, mert ha belegondolok, akkor 6 óra nem sok idő a vajúdáshoz, szüléshez. Pedig kétszer is 6-7 órás szülésem volt, akkor azt hittem ez vagy 12 óra, de utólag alig emlékszek pár dologra!
2010. nov. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vajúdás rohant,kitolás sétálgatott.
2010. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amíg nem voltak erősek a fájásaim, addig szinte meglepődtem azon, hogy hogy rohannak a percek. Aztán beindult a nehezebbik része, akkor azt hittem soha nem lesz vége a napnak! Úgy éreztem, hogy egy fájás egy örökkévalóság.

De csak vége lett, és az eredménye egy édes kiscsaj, aki ma már 7 hetes! :) S igazán csak vele repül az idő!

2010. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5 órát vajudtam, közben beszélgettem és ha unatkoztam, magamat fotóztam a telefonommal, vagy a folyósón sétáltam. Az egyetlen, amire emlékszem, hogy a fáradtság teljesen kiment a szememből, pedig egész éjjel ébren voltam. Legközelebb könyvet is viszek magammal, valami jó regényt, az leköti a gondolataimat. Szóval nem vánszorgot az idő.

Császárral szültem, a szülésről nem tudok nyilatkozni.

2010. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én 4 órát vajúdtam, kitolással, mindennel együtt. esküszöm a homeós bogyókra, amiket a 36. héttől szedtem, pikk-pakk tágultam, mi szinte végig nevetgéltünk a férjemmel,a dokimmal és a szülésznőmmel, fényképezkedtünk.

az az egyóra volt durva, amíg 2 ujjnyiról kitágultam teljesen és jött a kitolási szak, az csak fárasztó volt, de hamar kint volt a babám.

2010. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem este 7körül kezdett keményedni a pocim, folyamatos, 5 percesek voltak melyek 1 percig tartottak, de nem fájt, csak kemyényedett, éjfélkor már nagyon zavart h mi lehet? baj... úgyhogy bementünk a kórházba bent is tartottak. semmi fájásom nem volt, minden simán jól ment :) életem legjobb, és legszebb napja volt, pedig első babab volt. aztán délután 4kor jött a világra, és oylan 3körül jöttek a fájások csak. beöntést nem kaptam, nem volt komplikáció semmi gond!!! imádtam az egészet!!!nagyon gyorsan elment az idő, pláne miután párom beért reggel...elnevetgéltük az időt :) a szülés pedig nagyon gyorsan vége lett, azóta is repülnek a napok... már lassan fél éves a babám, pedig mintha csak most derült volna ki h terhes vagyok :)
2010. nov. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem este 8-kor kezdődtek a fájások, 10-től 5-percesek voltak. Mivel befektettek aznap terminustúllépés miatt, így éjfélkor szépen kisétáltam megkérdezni az ügyeletes dokit, hogy ez már az-e :) :), vagy csak jósló fájások. Mivel nem tágultam, így visszaküldött aludni (jó vicc), hogy majd a reggeli vizitnél nézessem meg magam újra - na az az éjszaka irtó hosszú volt!

Reggel fél nyolcig küzdöttem az 5-percesekkel. Akkor megvizsgáltak, és röptében küldtek is a szülőszobára, mondván, 4 ujjnyira nyitva van, mindjárt kiesik a gyerek. Innentől repült az idő, kíváncsian és izgalommal figyeltem az eseményeket, majd 10.10-kor megszületett a fiam.

2010. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!