Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A baba "kitolása" (szóval ha...

A baba "kitolása" (szóval ha a vajúdást nem nézzük, csak azt amikor megszülöd a babát) kb mennyi idő? Nektek kb mennyi idő volt? Hány nyomással volt kint a baba?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez mindenkinél más, de érdekelne, nektek kb mennyi idő volt,és hány nyomással volt kint a baba?. Köszi! :)
2011. nov. 2. 00:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz megmondani, mert szülés közben nem nagyon nézegeti az órát senki. Ha megvan a baba, akkor is az orvos néz meg hány óra van, mert aki szült az a babával van elfoglalva. (Legalábis nálam így volt. ) Az első szülésemnél kb fél óra lehetett, a negyediknél úgy 5 perc.
2011. nov. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Első baba és nekem 10 perc volt.Vajúdással mindennel együtt (beöntés,...) 4,5 óra.
2011. nov. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem kb 30 perc volt azt,hogy hányat nyomtam nem számoltam:)
2011. nov. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk 50 perc volt!Ez nagyon hosszúnak számít!
2011. nov. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél 30-35 perc (vajúdással együtt 6 óra)

Másodiknál kb. 3 perc (vajúdással együtt 3 óra)

Harmadiknál 20 perc (vajúdással együtt 4 óra)

2011. nov. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Az elsonel kb 25-30 perc volt, a ferjem azt mondja, en nem neztem az idot.

Ez nem mind a szuloagyon tortent, hanem zuhanyzoban vajudtam es atvaltott a fajas tolofajasra. Mondtak, hogy nyugodtan nyomjak, ha ingerem van, lejjebb kerul a baba, de ne izguljak, nem fog ilyen konnyen kicsuszni.

Egy olyan 10 perc utan mar fel kellett fekudni a szuloagyra es ott mar olyan igazi tolofajasok voltak.

De en gatvedelemmel szultem, ezert volt hosszabb, mert az erosebb tolofajasoknal sem volt szabad vegig nyomni, csak aprankent haladhatott a baba kifele, hogy ne repedjek.

A vajudassal egyutt kb 4 ora volt a szules.


Masodik gyereknel 5 perc sem volt a kitolas, kaptam oxytocint nem keveset, ennek hatasara olyan gyorsan es olyan erosen jott az elso tolofajas, hogy nem birtam visszatartani es az elso tolasnal kint volt a baba feje. Az orvos is csak ekkor ert be a szobaba.

Csak a szerencsen mult, hogy nem repedtem szet.

Az egesz szules kb 2 ora volt.

2011. nov. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

fiammal kb 20-30 perc volt.nyomást nem tudom,nem számolgattam,szinte folyamatosan jöttek a fájások.ahogy az egyik elmúlott jött a másik.

könnyű és gyors szülést.

2011. nov. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
ja vajudással együtt 10 óra volt a szülés.
2011. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Baba kitolása (amikor már minden doki ott volt és az ágyat is megemelték és beálltak oda) kb 5 perc, 4 nyomás volt. Ebből egy becsapós, mert úgy izgultam, hogy mondtam h jön a fájás, mindenki készenlétben majd közöltem "bocsi".

A kitolási szakasz mindkettőnél ennyi volt.

A vajúdás egyiknél 1,5 óra, a másiknál fél óra. Azt az időt nem számoltam bele amikor elfolyt a magzatvíz és az első igazi fájások közt volt, mert ott kb 3 óra is eltelt, de ott nem vajúdtam, csak úgy elvoltam.

2011. nov. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Snapette ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan, de nekem az egész vajúdás és kitolás nem tartott egy óránál tovább, ami elég érdekes, mert első baba. Három fájásból lett meg a baba, mikor a szülőasztalon voltam.
2011. nov. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!