Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák akik Franciaországban...

Anyukák akik Franciaországban szültek?

Figyelt kérdés

Francia a párom, két hónapja élünk kint, eddig Magyarországon laktunk, és valószínűleg egy év múlva fogunk hazaköltözni. Itt derült ki, hogy babát várok, aki itt fog megszületni. Én még nem beszélem a franciát (mi angolul kommunikálunk) így, bár a párom segít, nem könnyű. A hivatalos iratok intézés alatt, így minden itteni ellátásra jogosult vagyok. Mégis örülnék, ha tájékozottabb lehetnék (természetesen a francia honlapok többsége nem nyelvbarát). Kórházban, ügyeletes orvosnál (mint otthon is) térítés nélkül szülhetek, én mégis jobban örülnék, ha sikerülne saját orvost találni...természetesen olyat, aki - ismerten jó a szakmájában, szimpatikus, sőt még talán angolul is tud egy kicsit - találni nem egyszerű. Bármit amit tud vki. az itteni dolgokról nagyon szívesen vennék!

Bocs, ha kicsit hosszú voltam!


2010. dec. 5. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Jelen :-)

Én Bastiában szültem. Itt külön van a nögyogyász és a szülész. Legalább is nekem igyvolt egyszerübb. Szülészt terhességem alatt 1x láttam.Itt nem divat az orvos fogadás, söt könnyen megsértödnek, ha adni akarsz valamit.

Én a sage-famme(nál) szültem, dokit csak a végén látam, beköszönt :-) Epidurál és gátvédelem itt alap. Én se beszélem tul jol a franciát, ezért olyan szobŕt kaptunk, ahol ott aludhatott apa is, meg persze a baba is. :-) Bár a koszt borzaszto. :-) De nagyon jol teltek a korhŕzi napok.

2010. dec. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:) Örülök, hogy felbukkantál!

Első baba, így minden infót a netről gyűjtöttem be. Most vagyok 12 hetes, múlt héten vettek először kenetet, kaptam terhes vitamint, holnap megyek vérvételre, 10-én uh-ra. Pár vizsgálat miatt különböző orvosokat kell majd meglátogatnunk, de valószínűleg ez így normális. A párom mindig ott van, fordít...persze néha elveszik a nőgyógyászati szakkifejezésekben, nem csodálom:)

Itteni barátainknak 2 hete született meg a babájuk (ők is "vegyes" páros - olasz mama, francia papa -) tőlük kaptunk pár hasznos tanácsot (bár ők teljesen más helyzetben voltak) Lehet igényelni pár szolgáltatást...mint kismama torna- sima vagy uszodai-, valamint bármilyen probléma, kérdés, aggály merül fel, esetleg anyagi nehézségek a P. Familiar saját pszichológussal, orvosokkal segít..nekünk is segítettek.

A kórházakról: Meglátogattuk bent a barátainkat, a körülmények tényleg nagyon szimpatikusak voltak, saját szoba babával, fürdővel, wc-vel...ezek szerint még papával is lehet:) Itt nem divat a pénzelés, ezt is tudtam..igazából nincs otthoni viszonyítási alapom, ezért voltam kicsit elveszve, de megnyugtattál, köszi a választ!

Ő kérhette (és kérte is) az epit, gátvédelem kérdés nélkül...

2010. dec. 8. 09:56
 3/7 A kérdező kommentje:

ui:

Nem értem, hogy került a szöveg végére az utolsó mondat:)

2010. dec. 8. 09:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem itt szülök, addigra már hazaköltözünk, de vannak tapasztalataim...

Azt már biztos tudod, hogy a kiválasztott kórházba amilyen hamar csak lehet, foglald le már most az ágyat a szüléshez, mert betelik, és nem szülhetsz ott, ahol szeretnél. Szülészorvos-választás inkább csak a privát kórházakban van, sage-femme-t, szülésznőt választanak (akik itt 4-5 évig járnak egyetemre, képzettebbek az otthoniaknál) A szülésre orvos legtöbbször egyáltalán nem megy be...Én külön nőgyógyászhoz jártam, a kórházban rengeteget kéne várni egy-egy vizsgálatra. Vérvételre is érdemes magán-laboratóriumba menni, a biztosító úgyis visszafizeti, viszont nincs kavarás az eredményekkel, pikk-pakk kész van minden.

Melyik városban laksz?

2010. dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia. Nem, erről még nem hallottam, hogy előre kell helyet foglalni...köszi,utána kérdezek..

A probléma nálunk ott kezdődik, hogy nincs Card Vitale-om, csak EU kártyám, arra meg majd csak otthon tudok visszaigényelni mindent, de nem vagyok benne biztos, hogy mindent megtérítenek...

Van egy másik megoldás, a párom kártyájára kerülnék fel a neve alá, jelenleg ezt intézzük, így minden helyzetben amikor ő, mint állampolgár használhatja a kártyáját, ezt ugyanígy én is megtehetem...sajnos ez hosszadalmas papírmunka, jelenleg még nem szerepelek a kártyán...így magán helyek egyenlőre kizárva....

Egyébként Dijonban lakunk, ahová ő egy szemeszterre jött vissza az egyetemre, így anyagilag nem vagyunk éppen könnyű helyzetben, de ha minden igaz, majd kapunk támogatást a 7. hónaptól.

2010. dec. 8. 10:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mi Marseille-ben vagyunk, mindketten magyarok. Tavasszal lehet, hogy visszajövünk Lyonba (munkafüggő). Nekünk sincs Carte Vitale-ünk, vagyis férjemnek már lesz hamarosan. Akkor elvileg én is igénybe vehetek mindent ingyen, de ezt mi még nem jártuk végig. Az otthoni visszaigénylésről karácsony után tudok majd nyilatkozni. De én úgy hallottam, 90%-át visszatérítik a vizsgálatoknak. Viszont ez is elég hosszadalmas folyamat lesz. Mindenesetre akkor ne felejts el sehol sem feuille de soins-t kérni, ez alapján fognak mindent visszafizetni.
2010. dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok. Mi Korzikán élünk, mindketten magyarok vagyunk.

Nekem a 7.honapban kellett a korházba mennem jelentkezni.

Apás szobát azért kaptunk, mert messze lakunk a korháztol, na meg a nyelvi probléma (akkor örültem egyedül, hogy nem beszélem a franciát) :-))))))

Na a carte vitalom nekem a 8. honapban lett kész, addig fizettünk mindent. A 7.honapig a 70%át tŕmogatják mindennek, onnan 100%ot. Ha tehetitek személyesen igényeljétek, postaiuton sose lesz kész. Meg telefonáljatok rájuk, mert ahogy rajta vagy, és mig nem küldik a kártyát, kérjetek egy attestation-t.

Védönövel itt nem találkoztam. :-)

Most ennyi jutott eszembe! :-)

2010. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!