Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A hashajtó beindíthatja a...

A hashajtó beindíthatja a szülést? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Vettem be 2db stadalaxot, mert már 8napja nem volt székletem. Minden mást, gyógynévényes cuccokat is kipróbáltam, de nem használt semmi. Naponta 3x kell szednem a vasat 2 hete, sztem ez okozza a bajt. Valóban beindíthatja a szülést is a hashajtó? A védőnő mondta! Mondjuk nem lenne probléma mert már 40hetes vagyok...
2010. dec. 7. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akár be is indithatja de alhasi vérbőséget is okoz amivel nem jó játszani.


Nem lehet hogy kapnál egy beöntést? .

2010. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én mindennap iszom a laveolacot, nem okoz görcsöt, mindennap lágy a széklet. Ezt ajánlotta a nőgyógyász. Nem indítja be a szülést, ellenben az erőlködés burokrepedést okozhat.

8 nap?????? jesszus.

Én egyszer gyermekkoromban nem voltam egy hétig, beöntést kaptam, háááát kökemény kolbászok tömege jött ki belőlem.

Azonnal menj orvoshoz.

2010. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az általa okozott bélmozgások indíthatnak vajúdást.
2010. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 40 hetesen nyugodtan indulhat, mindegy mitől.

Viszont saját tapasztalat, hogy ilyen szorulásnál a hashajtó semmit nem használ, ugyanis az "felülről hajt", viszont a végbélben levő kemény "terméket" meg sem mozdítja. A beöntést javaslom én is.

Én a második terhességemmel 6 hónapon át naponta beöntést kaptam. (Férjem csinálta, vettünk gyógyszertárban kézi pumpás beöntő készüléket.) A hashajtók az egész bélszakaszt, gyomrot és mindent "megdolgoznak", és hozzá is lehet szokni (a laevolac tömény cukor ráadásul), nem érdemes huzamosan csinálni.


AZt mondhatom, hogy majdnem mindent kipróbáltam, ami létezik, és a beöntés volt a "legbarátságosabb" megoldás.


Jó szülést Neked!

2010. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Én is ittam a laveolacot, sőt próbáltam azt is amit írnak, hogy 2-3ek, 2dl tejben, vagy gyömilében, de nekem csak pukikat okozott, széklet nem volt tőle. Tegnap voltam NST-n, meg dokinál, említettem neki, ő ajánlotta, hogy vmi erősebb hashajtót vegyek be. Már reggel bevettem amúgy, de eddig semmi hatása nincs. :( A kórházban tuti beöntést fogok kérni kúp helyett....
2010. dec. 7. 11:08
 6/11 A kérdező kommentje:
És mivel kell elvégezni ezt a kézi beöntést? Folyadékra gondolok? Sima víz, vagy forralt, esetleg kamilla? Szólok apának, hogy vegyen ha jön haza melóból.
2010. dec. 7. 11:10
 7/11 anonim ***** válasza:

8 nap? Az nagyon durva!


Miért nem próbáltad a beöntést?

Otthon, nyugodt körülmények között kényelmesebb, mint majd bent a kórházban. Bár az sem vészes.


Egyik lábad beteszed a kádba a másik kint van és a kád szélén ülsz. Jó melegre, de még kellemesre állítod a tust. Jó közel tartod a zuhany fejét a popsi nyílásodhoz. Ha állítható a fej része több fokozatba, akkor állíthatod úgy is, hogy ne szét szórja a vizet, hanem csak a közepén szórja. Vagy akár le is tekerheted a gége csőről és úgy még közelebb tudod tartani, hogy jól be jusson a meleg víz. Hidd el, hogy nem marad el a hatás. Meg fogsz könnyebbülni, nem kell gyógyszer. Érezni fogod, ha menned kell, de akkor viszont spuri a wc-re. Akár többször is megismételheted egymás után. Mert biztos jól tele vannak 8 nap alatt a beleid. Kellemetlenebb, ha a kórházban adják. Ott ki vagy szolgáltatva. De, Ki hogy érzi!


Utána pedig mindent le lehet fertőtleníteni.

2010. dec. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Húú zuhannyal nem merek próbálkozni :D a miénket nem lehet állítani, jó erősen jön a víz belőle, inkább a beöntős készülék :)
2010. dec. 7. 11:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Ugyanazt fogod eléri vele, csak azt úgy tudom be is kell dugni. A gégecsövet elég ha csak odatartod a nyíláshoz ...

Nem muszáj nagyon erősre állítani, mivel Te állítod be a víz hőmérsékletét és az erősséget is.


Végeznél mire hazaér a párod, de a Te dolgod! Csak próbáltam segíteni, mert iszonyú lehet szenvedni. :(

2010. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is zuhannyal csináltam , először csak kevés vizet próbálj beengedni , érezni fogod , hogy megy befelé , utána irány a wc. Valamennyi idő után megismételheted , ha úgy érzed , hogy még mindig tele vagy. Én is naponta csináltam szülésig. A szülőszobán is kaptam beöntést , de ott már alig jött ki valami. Semmilyen káros hatása nincs , csak ne legyen túl forró sem túl hideg a víz. Valószínűleg keményedni fog a hasad közben , ne ijedj meg.
2010. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!