Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Sógornőmnek ma este elfolyt...

A Sógornőmnek ma este elfolyt a magzatvize bementek a kórházba, de mivel nincsenek fájásai, így nem csinálnak vele semmit.37. hétben van, és farfekvéses a kisbaba. Rendben van ez így? Nem kellene elindítani a szülést ilyenkor? Most mi lesz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 23:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak külföldön termelődik újra a magzatvíz. Ha egy lufit kilyukasztasz pl. felül, akkor addig, amíg a víz szintje odáig nem ér, nem folyik ki, még Magyarországon sem.

A kórház pedig tényleg jó volt, folyamatosan kérdezték, hogy minden rendben van-e, ellenőriztek, kérdezték, mit szeretnék enni, és tényleg semmit nem kellett érte fizetnem. Azt nem mondom, hogy kolbászból van a kerítés, mert a biztosítás viszont sokkal drágább. Sajnálom, ha neked ez fáj, de nem is azért írtam, hogy külföldön szültem, hogy vita legyen belőle, csak itt máshogy működnek a dolgok, lehet, hogy Magyarországon már tényleg megindították volna a szülést, de mivel itt nem, ezért gondoltam, olyan nagy baj nem lehet belőle. Csak a kérdezőt akartam megnyugtatni. Sajnálom, hogy te egyből belekötöttél ebbe.

Kérdező, gratulálok a sógornődnek!!!

2010. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
4%

Dehogy fáj, hogy külföldön szültél, az ostobaságod fáj. Elfolyt a magzatvíz, de újratermelődőtt, mert külföldön szültem-így írtad szó szerint. Persze később már kiderült, hogy nem folyt el és állt a burok is. De hát ez már a szerecsenmosdatás meg a magyarázkodás esete. Ami meg még ostobábbá tett.

Dehát a kérdező is egy külön téma, szította itt a hangulatot, aztán kiderült, hogy volt orvos és el is magyarázta mit miért csinálnak. És hajnalban császár is volt-ergo előbb császározták, minthogy reggel összejöttek volna az orvosok. De ki császározta, ha nem volt orvos? A takarítónő? Vagy saját magát ő?

2010. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem értem, hogy jössz ahhoz, hogy ismeretlenül leostobázz bárkit. Másrészt, olvasd vissza, azt írtam: "igaz, ez külföldön történt". Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy mások itt a szokások.

Azt sem értem, miért fáj neked az, hogy én ostoba vagyok.

Azt meg végképp nem értem, hogy a kérdezőbe miért kötsz bele, bazira unatkozhatsz, tényleg sajnállak érte.

2010. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nos kedves 14:40-es. Először is kérlek, vegyél vissza egy kicsit a stílusodból, mert hogy finoman mondja, minősíthetetlen. A kérdésemre vártam választ, nem pedig azt, hogy beleköss mások válaszaiba. És azt sem kértem, hogy te minősítsd bárki válaszát, vagy az én kérdésemet. A válaszok minősítése az én dolgom, majd én eldöntöm magamban, hogy nekem hasznos volt-e, vagy sem. Az, a válaszoló, aki külföldön szült, számomra semmi félreérthetőt nem írt. Érdekes, én értettem, hogy mit akart mondani, semmi magyarázatra nem szorult. Te viszont kötekedni akartál, és akarsz.

Másodszor, nem a hangulatot akartam szítani, hanem egyszerűen ennyit tudtam, mert ennyi információt kaptam én is. És tényleg elhangzott az a mondat, hogy "majd reggel lesznek orvosok és majd akkor megtanácskozzák, hogy mi legyen". Én is le voltam, döbbenve ezen. Nem értem, hogy egy ekkora kórházban, mint egy megyei kórház, miért nincs bent éjjel orvos. De aztán reggelre minden tisztázódott, tudtam beszélni a Testvéremmel és a Sógornőmmel is.

A kérdést azért írtam ki, mert hátha más is volt hasonló helyzetben, hogy császáros szülés lenne, de elfolyt a magzatvíz, mégsem csinálnak semmit. Mert nekem hál istennek nem ilyen volt.

Köszönöm mindenkinek a válaszát, nagyon aranyosak vagytok!


Te pedig, kedves 14:40-es kérlek szállj magadba mélyen, és szégyelld el magad, mert így viselkedsz egy ilyen fórumon. Ide segítségért, tanácsért jönnek, illetve segítséget nyújtani, tanácsot adni jönnek, vagy jönnének az emberek. De az olyanok miatt, mint te, én már egyre kevesebbszer járok ide. Amit nagyon sajnálok, mert régen nagyon jó kis oldal volt ez. :(

2010. dec. 12. 19:01
 25/30 anonim ***** válasza:
3%

Nézd, ócska hangulatkeltés volt a kérdésed, fenn tartom. Különösen a reggel megtanácskozzák az orvosok...Jó mi?

Aztán kiderült, mégis volt ott orvos és meg is császározták kellő időben.

Jó kis oldal volt, de most már minden második kérdés hangulatkeltésnek van vagy tanárok vagy orvosok vagy védőnő ellen. Igen, visszavehetnék, de szerintem neked kellene és nincs szükség ehhez hasonló kérdésekre.

Mert mint kiderült, mégis volt ott orvos, elmondták mire várnak (nem reggel tanácskozáson döntötték el) és az orvosa is megcsászározta időben.

Szóval mi értelme volt, az orvos semmit nem csinál, jó mi?-kérdés kiírásának.

Persze, hogy is várhatnám, hogy belásd tévedtél és elhirtelenkedted a dolgot? És mondjuk megkövesd azt, akit ismeretlenül és tények ismerete nélkül is szidalmaztál? A sogórnőd orvosát? Ja nem, hiszen szidni jobb volt. Jó mi?

2010. dec. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Te egy kötekedő agresszív... vagy.

Ennyi.

Nem az orvost szidtam. Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nincs bent orvos. Azt mondtam, hogy majd reggel lesznek orvosOK. Érted? Többesszám!!!! Senkit nem szidtam. Csak a helyzetet nem értettem. És nem hirtelenkedtem el semmit. Mert nálunk, nem így működnek a dolgok. Ha valakinek elfolyt a magzatvize, megvizsgálták, ha nem voltak fájások, akkor is indították a szülést. Oxitocinnal, vagy akármivel. Ha császározni kellett, mert mondjuk faros volt a baba, vagy a vizsgálat során kiderült, hogy baj van, akkor azonnal császároztak. Nem vártak semmire és senkire. Nekem ez volt a furcsa. Hogy ott, abban a kórházban így működnek a dolgok. És mostanában elég sok tragédia történt szülő nőkkel, kismamákkal a kórházakban. És szerintem természetes, hogy az ember aggódik a szeretteiért. Vagy te nem így lettél volna? Te halál nyugalommal letudtál volna feküdni aludni?

Furcsa fajta vagy te...

2010. dec. 13. 11:02
 27/30 anonim ***** válasza:

Hat te tenyleg nagy tirpak vagy 62%-os valaszolo.

Amugy meg ha nem tetszik egy kerdes nem kell valaszolni.

En is kulfoldon szultem most en is xar noszemely vagyok???

Amugy meg nincs kolbaszbol a kerites de pont ez a mentalitas nem hianyzik innen...

2010. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Ja,kerdezo.

Sok boldogsagot a babahoz az egesz csaladnak :)

Mennyivel szuletett?:)

2010. dec. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
37. héten szültem császárral farfekvés miatt. Fájásom talán kettő volt, de nem biztos, hogy az volt. Miután elfolyt a magzatvíz 2 óra múlva megvolt a lányom. Úgy tudom, hogy általában várnak a fájásokra, mivel valamennyire ki kell tágulni ahhoz, hogy szülés után megfelelően tudjon tisztulni. Én ki voltam tágulva, így nem vártak semmire. Éjfélkor lett meg a babám.
2010. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hogy szütl a sogornőd?Hogy volt a szülés?
2022. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!