Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A dokim szabadságon lesz a...

A dokim szabadságon lesz a szülésem időpontjában. Átad egy másik orvosnak, akit ugyanúgy hívhatok, mint őt. Mi ilyenkor a szokás? (kiegészítés lenn)

Figyelt kérdés

Egyfelől, mennyire bízzak meg egy ismeretlen orvosban, főleg, ha nem is találkozom előtte vele? Hogyan hívjam, ha pontosan jön a baba? Ilik neki is fizetni, holott nem ő gondozott? A hathetes kontrollra is hozzá kell majd mennem, mert nála szültem, vagy mehetek akkor már a sajátomhoz?

Szerintetek az "anyagiakat" lerendezik maguk között az orvosok? Nem kevés pénzt fizettem ugyanis a magándokimnak, egy hónapja már hetente járok hozzá a fájdalmaim miatt, kb 100 ezret fizettem eddig neki a vizsgálatokra - őszintén szólva a szülésért neki nem pénzt fizettem volna - így is "kell" vagy illik a helyettesének fizetni?

Mi van, ha csak megköszönöm? Nyilván megbeszélik ezt egymás közt, mit szól majd a dokim?


Van közöttetek olyan, aki nem tudott a saját orvosánál szülni? Hogyan zajlott az egész?


2010. dec. 15. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Olyan mind1 kivezeti le a szülést. Azért tanulta végig a fél életét h orvos legyen.

Lehet jobban levezeti mint a fogadott orvosod.


Mehetsz hozzá is. max ha visszajött szabiról a dokid oda adja a vizsgálati eredményeket a saját orvosodnak.


Többihez nem tudok hozzászólni.

18/F

2010. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ó, nagyon kedves vagy :)


De valójában azért itt tettem fel a kérdést, mert már szült nők válaszát várom saját tapasztalatokról :))))

2010. dec. 15. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én ugyanígy jártam , mint Te. Az orvosom szabin volt s így átadott egyik kollégájának. Már az utolsó két nst után vele találkoztam s nagyon kedves volt.Azt mondta bármi van, hívjam nyugodtan. Mikor szültem, s felvettek az osztályra hívták telefonon s jött is. Végig nagyon kedves volt s a szülésem vége császár lett, de nagyon jó érzés, ha visszagondolok rá. Mikor toltak a műtőbe, látta mennyire félek s megsimogatta a lábam s azt mondta, ne féljek nem lesz semmi baj. Nem is lett. :) Minden nap jött hozzám az osztályra s mindig volt egy pár kedves szava hozzám. Én nem csalódtam. Szerintem a saját orvosom sem lett volna jobb. Én hozzá mentem a 6 hetes kontrollra is s csak neki adtam pénzt a szülés után.Nekem jó emlékeim vannak. :)
2010. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én biztos a szülés végén azért adnék neki valamit ha már elvállalt. De ennyi erővel akkor már bárkinél megszülnék aki ügyeletes és adnék neki valamit.

Egyébként én is igy jártam, az 1. terminemkor ment a dokim szabira. Mivel nyitva voltam 1 ujjnyira, ő is felajánlotta hogy szól az egyik barátjának ha akarom (de én ismertem azt a dokit és meg van róla a véleményem), ez szóba sem jöhetett. Aztán azt is mondta hogy meg is indithatjuk a szülést. És igy is lett, 2 óra alatt meglett a babám, 12 nappal előbb. Én csak nála akartam szülni, mivel nagyon rossz tapasztalatokat szereztem a kórházban már előtte, nem biztam senkiben.

Neked nincs erre lehetőséged?

2010. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, bár már jó előre tudtam, hogy másnál fogok szülni,mert az én dokim nem lesz itthon akkor. Be lettünk mutatva egymásnak, és nagyon lelkiismeretes volt,az utolsó nst-re, vizsgálatra már hozzá mentem, teljesen megbíztam benne, mivel az én dokim ajánlotta. A szülésért neki fizettünk, de kevesebbet, azt mondták a 70-80%át "illik", mint amit a saját dokidnak adnál, a 6 hetesre már a sajátomhoz mentem!
2010. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sziasztok, én ügyeletesnél szültem , mert a dokim a kocsijában hagyta a mobilját és hiába hivta a férjem és az ügyeletes orvos is éjfélkor. az ügyeletes azt mondta a férjemnek probálgatja még hivni ha akarjuk de a baba gyorsan meglesz, valószinű addig ide sem érne, mert messze lakik.igy nem kerestük tovább, a baba 2 óra48 percre meglett, nagyon kedves volt az ügyeletes orvos és ő kapta meg a pénzt is mivel végig, és nem tulzok tényleg végig mellettem volt. másnap a dokim akit nem értünk el nagyon szabadkozott és minden nap bejött megnézni, hozzá mentem már a kontrollal,de őneki nem adtam semmit hiszen a terhességemet végig magánon felügyelte akkor megkapta a járandóságát,és mivel nem volt itt a szülésnél igy éreztem hogy nem kell neki adni nem ő virrasztott velünk,és biztatott. attól függetlenül most a második babámmal is hozzá járok gondozásra mert nagyon szeretem, és ha megint ugy alakul hogy nem jön be szülök annál aki bent van.
2010. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!