Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi ideig hagyják vajúdni...

Mennyi ideig hagyják vajúdni a kismamákat általában? Hány óra után császároznak automatikusan?

Figyelt kérdés

Van erre valami előírás, hogy meddig hagyhatják szenvedni az embert?

Néhány kérdéssel ezelőtt olvastam, hogy valaki 53 órát vajúdott... és a vajúdás akármennyire is fontos a babának, természetes folyamat bla-bla; de nekem senki ne mondja, hogy húúú de hasznos a 10-12 óránál tovább tartó szenvedés.


2010. dec. 16. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:

ez az 53 óra jelentős de benne van az is hogy a vajúdás szabálytalan 10 15 percesekkel majd szabályosakkal folytatódik és olyankor ezt is beleszámolják ha ezt beleszámolom én is 20 órát vajúdtam.


Szerintem nincs határ ha anyuka birja erővel a kicsinek jó a szivhangja akkor hagyják hadd menjen minden a maga ütemében.

2010. dec. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, mitől függ, ki mennyi órát vajúdhat szülés előtt, vagyis császár előtt. Én nagyon akartam simán szülni és nem engedtem volna a császárt, de muszáj volt. Hajnali fél egytől vajúdtam és aznap este 20.31-kor született császárral a kisfiam (kb. 18 óra). Az igazi kemény fájások a burokrepedést követően kezdődtek és elkezdett szivárogni a magzatvíz (amikor is megvizsgált úgy rendesen egy kedves ügyeletes orvos), no meg amikor jött a szülésnő és tágítgatni kezdett kézzel. Most ismét babát várok és már csak hetek vannak hátra. Nagyon szeretnék simán szülni, bár már most császárral riogat a dokim...
2010. dec. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a víz nem folyt el, akkor várhatsz...:)

Ha azért látják, hogy tágulsz, de mondjuk 6 óra után is 2ujjnál tartasz, akkor adnak oxit...de nem várj császárt.

Nekem 12 óra volt a vajúdás, plusz azelőtt 3 órával folyt el a víz, faros volt a gyerek és téraránytalanság volt, mégsem vágtak csak 12 óra után.


Szóval nincs időtartam, ha nem tágulsz semmit akkor persze császár, vagy ha baj van, leesik a szívhang, vagy más...meg ha folyik a víz is vágnak bizonyos idő után, de ha nem és mint írtam tágulsz de lassan, akkor várnak.

Nagyanyám 54 éve, kereken 4 napig vajúdott! persze nem 5 percesekkel 4 napig, az csak 1 nap volt, de nem csináltak semmit:)

2010. dec. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát tudod, ... ez a szülés előrehaladásától függ.

Lehet h valakit már 3 óra után megcsászároznak, mert lehet már lehet látni, h az a baba nem akar természetes úton megszületni.

Sok esetben a vajúdás kezdete lehet enyhe, vagy majdnem fájdalommentes. És bizony 2-3 napig is tarthat.

A vajúdás utolsó szakasza fájdalmas, ...

Első gyerekemmel 19 órát vajúdtam, nem sok választott el a császártól.

Második gyerekkel császárt tervezett a doki, de azt mondta próbáljuk meg mégiscsak a szülést, oxitocint kaptam, 5 óra alatt, második tolófájásnál, első nyomásra megszületett a kislánykám.

Szóval, egy szó mint száz, a szülések kiszámíthatatlanok. Igy a császár is.

2010. dec. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahol szültem ott a magzatvíz ha folyik, de a szülés nem akar haladni, akkor 12óra után jön a császár, fertőzés miatt.

Ha nem folyik a víz, fájások vannak, de lassan halad, nincs "Ok" akkor hagynak "szenvedni".

2010. dec. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem burokrepedéssel, magzatvíz elfolyással indult be a szülésem. 6 óra után oxitocin, majd még közel 10órát vajúdtam, elég komoly fájásokkal. Mindezek ellenére sem tágultam.

Miután a 4-ik orvos is "megvizsgált", csak akkor engedélyezték a császárt.

Szóval, nekem nagyon kemény volt.

Hozzáteszem, a nővérem 3 napig vajúdott anno, és simán hagyták. (Két külön kórház)

2010. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

éjfélkor vérzéssel, és 10percesekkel felvettek, reggel 7ig nem tágultam, a fájdalmak nem voltak "erősek"-mások szerint-

7kor repesztettek, utána már 5percesek voltak.

párom 9re bejött, onnantól ő nézte az időt nekem.

11körül 3-4 percesek voltak, ezért kaptam oxitocint hogy gyorsabban táguljak, de persze semmit sem tágult. a baba 4030gramm volt, 57cm,a BPD 10cm, szóval előre tudhatták volna hogy nagy baba, és a tágulást ehhez nézhették volna.

párom egyfolytában kérdezte a dokit, hogy meddig várunk, mert kezdtem fáradni, a szőlőcukor és víz nem segített, hisz nagy igénybevételnek voltam kitéve.

szóval délután 2-3ig bírtam, onnantól sírtam, nyitott szemmel aludtam, a zuhanyzóban többször majdnem hanyatt estem, annyira kifáradtam.

végül 5kor önkívületi állapotban kisírtam a dokitól, hogy könyörüljön meg rajtam,így el is kezdtek előkészíteni.

altatóorvos kérdésekkel bombázott, papírt íratott alá (azt sem tudtam ki vagyok), a katétert ötödszörre sikerült berakniuk, majd átsétáltattak a műtőbe, ahol kaptam gerincbe egy kis érzéstelenítőt, amitől hihetetlenül megkönnyebbültem ..

ott szintén elaludtam, és a kislányom érkezését kábultam figyeltem :)

de párom végig velünk volt, ő helyettem is kísérte mindenhová a babát..

aztán a megfigyelőbe toltak, ott még kihozták nekem, de mivel nem mozdulhattam, nem tudtam vele úgy foglalkozni ahogy megérdemelte volna..

na de visszatérve a kérdéshez..

feleslegesen hagynak minket ennyit szenvedni, és a szöveg nálam is az volt a dokiktól, hogy :

de meghagytuk az esélyt a természetnek, stb..

sajnos nem tudom mennyi pénz kellene ahhoz, hogy pl eegy ilyen esetben, (nagy baba,2-3ujjnyi tágulás, kimerültség,160as vérnyomás, stb) minnél hamarabb császározzanak...

de végülis az eredmény mindent megér..még ennyi fájdalmat is!

2010. dec. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

uccsó vagyok.


hozzáteszem a szobatársam aki volt kismama, őt behozta a férje, mert vérezgetett.(nem voltak fájások,magzatvíz nem ment még el stb)

beértek 30perc alatt, és a vizsgálat után kb 30perccel már kinnt volt a baba, hisz se szívhang nem volt, sem mozgás, és a csajszi vérnyomása az egekben volt.

ilyen esetben én már a 30percet is sokallom..

2010. dec. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!