Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bejött valakinek valamelyik...

Bejött valakinek valamelyik házi praktika, hogy beinduljon a szülés? Ha igen akkor mi?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


A ricinusolaj mindig bejön, de ajánlom, hogy előbb beszélj a dúláddal, esetleg a szülésznőddel, orvosoddal, mert ez elég drasztikus beavatkozás. Heves bélmozgást és hasmenést eredményez (egész jól elkerülhtő vele a beöntés:) és nem mellesleg megindítja a szülést.


Minden jót!

2009. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Én sok mindent kipróbáltam már a végén, mert nem szerettem volna, ha a indítják.

Először is ott van ugye a szex. Hát nálunk szerintem nem ez segített, mivel elég aktív házaséletet éltünk végig a terhesség alatt, így az utolsó hetekben is, minden nap együtt voltunk a férjemmel, volt, hogy többször is, de ettől a szülés nem indult be. A következő, ami sokan javasolnak az a séta és a lépcsőzés, házi munka. Emeleten lakunk, van egy kutyánk és a szülésig elég jó fizikai állapotban voltam, így mind a három nálam napi program volt. Nem direkt a szülés megindítás miatt, hanem egyszerűen azért, mert a kutya miatt sokat sétáltunk, egész nap kénytelen voltam le-föl szaladgálni a lépcsőn és a házimunkát sem tudtam másra bízni, ráadásul minden nap fényesre takarítottam mindent a baba miatt, mert úgy voltam vele, hogyha megszülök, akkor egy-két hétig biztosan nem lesz rá időm. De így sem történt semmi.

És a végén jött a bábakoktél. Ezt volt az egyetlen dolog, amit direkt próbáltam ki. Elsőre nem segített. Második alkalommal semmi kedvem nem volt hozzá, de úgy voltam vele, hogy nem veszíthetek, ráadásul a ricinus fele megmaradt az első próba után.

Most hogy ennek a hatására indult-e a be a szülés, vagy sem, azt nem tudom, de a második bába koktélt csütörtök délben fogyasztottam el, különös hatása nem volt, nem volt nagyobb hascsikarásom, de tény, hogy aznap éjszaka beindult a szülés.

De akkor én már annyira a végén voltam, hogy nagy eséllyel enélkül is beindult volna...

2009. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Én egy csomó mindent csináltam szülés előtt 1-2 nap, de nem tudom, hogy ha nem csináltam volna, akkor mi lett volna. Egyébként 39+3.hétre szültem.

-szexeltünk

-ittam a tonikot, mintha muszáj lett volna, mert azt olvastam, hogy a kinin megindíthatja a szülést

-megmásztam jó párszor a kilencediket

-jó sokat gyalogoltam, tornáztam

-melegvizes fürdő

2009. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
és miért akarod beinditani a szülést? A babóca tudja mikor kell jönni. Nem tartom valamijó ötletnek.
2009. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Az első válaszoló vagyok.


Valóban az a legideálisabb, ha a baba maga indul el, de egy kis ház praktika mindig jobb, mint az oxitocin, amivel manapság olyan könnyen találkozhat egy kismama akár már pár napos "túlhordás" esetén is. Ha a kismama nincs eléggé résen, észre sem veszi és máris beszippantja a mai magyar egészségügy gépezete a maga protokoljaival és perektől rettegő orvosaival együtt.


Szóval légy résen!

2009. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az én kis babocám valamiért nemtudja,hogy már jönnie kéne,ugyanis szombaton inditják ha addig nem bujik ki!Ezért is kérdeztem,már itt lenne az ideje,rádásul már nyitva vagyok CX1111
2009. jan. 22. 09:58
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem vált be egyik praktika sem. :(

40+2-re született meg a kicsi - elfolyt a magzatvíz (tágulás nélkül, császár lett a vége).

Sok sikert, könnyű szülést, jó egészséget kívánok! :)

2009. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!