Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem féltek a szüléstől?...

Nem féltek a szüléstől? Esetleg valamilyen praktika amitől könnyebben tágulsz, esetleg megkönnyíti a szülés?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 07:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Több barátnőm a homeos bogyókra esküszik, de persze nem bizonyítható, hogy attól tágultak könnyebben. Mindenesetre nem veszítek vele semmit, én is szeretném majd szedni ezeket. (Van egy első szülő barátnőm, akinek 2 óra alatt meglett a babája, a másiknak meg 4 óra alatt)
2009. okt. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
de féltem,pedig a 2 babám szültem,de többet nem.hát nézd,én az első babám tpasztalataiből kiindulva nem mentem be a korházba az első rendszeres fájások után csak 3-5 p fájásokkal igy én itthon vajjudtam,nagyon klassz körülmények között a párommal.befeküdtem egy jó melegvizbe,ez sokat segített.bent a korházba szerintem a labdán aló ücsörgés ami sokat segít a méhszáj tágulásában,de csak ha jol ülsz rajta igy kérdezd meg a szülésznőt,hogy hogy kell.maga a szülést megkönnyíteni ha természetesen szülsz,fájdalomcsillapító nélkül akkor nem lehet.azzal segítesz,ha jó nagyokat nyomsz,jó nagy levegőt veszel és nem kiabálsz hanem minden erődet oda lentre szorítod,hogy minél elöbb kijöjjön a babád.gondolj arra,hogy neki segítesz ha ügyes és erős vagy,hogy ne sokáig legyen azon a szük helyen.ettől én midig nagyon erős lettem.könnyű és gyors szülést kívánok neked,és aztán sok boldogságot.
2009. okt. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem féltem.Viszont nem tágultam.Kaptam 2x tágítót.a végén ma´r majdnem vágtak....38 órás szülésem volt.Èn is csak 5 ercesekkel mentem a kórházba,mégis mire meglett a baba 19 óra e´s 27 pec telt el.

Most jön a tesó,nem félek,de tartok töle,ne hogy olyan legyen mint a lányommal.Ne félj,mert az ga´tolhat a tágulásban.Èn kipróbáltam mindent a homeos bogyókon kívül.Labda,kád,maszírozás,fal,semmi nem volt jó.

Ja ittam a málnalevél teát,de szerintem semmi értelme nem volt.

2009. okt. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnőm azt tanácsolta h mikor jönnek a fájások engedjem el magam mert ha minnél jobban félek attól h fáj összeszórítom az összes izmomat így gátlóm saját magam h táguljak.lehet picit bonyolultan fogalmaztam de remélem érthető.ha vki picit belegondol van benne igazság de hát persze arról se feledkezzünk meg h ez viszont nem olyan könnyü dolog.könnyü szülést neked és jó babázást.:)

2009. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyosak vagyok! Még azért elég távol vagyok a szüléstől, mert még csak 27 hetes a picúr, de már nagyon szeretném látni és szeretgetni! :)
2009. okt. 6. 11:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is szedtem homeós bogyókat a szülésznőm tanácsára a 36. hét betöltése után. Este 1/2 9-kor kezdődtek a fájásaim, először csak enyhe görcsök, de már 4 percesek. Éjféltől beerősödtek és 2 percenként jöttek. 1/2 2-kor szóltam a páromnak, hogy na most már nem bírom tovább, menjünk a kórházba. 2-re értünk be, a szülésznőm megvizsgált, már 3 ujjnyira ki voltam tágulva. Azonnal mentem a szülőszobára, pontban 1/2 4-kor előbújt a kislányom. 1. baba és 35 éves vagyok. Nem állíthatom biztosra, hogy a homeopátiás szerektől volt ilyen gyors a szülés, de ártani biztos nem árt, járj utána! Boldog babavárást!
2009. okt. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mi ennek a homeopátiás bogyóknak a nevei? Meg tudnátok mondani?
2009. okt. 6. 16:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, utolsó vagyok. A 36. hét betöltése utáni napon kell elkezdeni szedni. 1. nap: Pulsatilla C 30 1x5 db, aztán 5 napig Caulophyllum C 12 vagy C 15, napi 1x5 db, utána 1 szünnap. Aztán megint Pulsatilla 1x5 db, majd 5 napig Cimicifuga C 12 vagy C 15 napi 1x5 db, utána újra 1 szünnap. És így tovább. Nem tudom hol laksz, Budapesten a III. kerületben a Kolosy térnél egy Wakeboard bolt mellett van egy gyógyszertár, ahol homeopátiás szerekre szakosodtak. Más gyógyszertárakban nincs olyan nagy választék. Ja, és szülés után Arnica C 30 1 hétig napi 2x5 db. Remélem beválik, könnyű szülést kívánok!
2009. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy kézzel nem szabad hozzányúlni a bogyókhoz, műanyag fiolában van, tekergetni kell a tetejét fejjel lefelé, úgy adagol. Majd meglátod. Illetve jó, ha kerülöd a mentolt, beleértve a mentolos fogkrémet is, mert állítólag gyengíti a hatását. A gyógyszertárban lehet kapni olyan fogkrémeket, amit homeopátiás szerek mellett lehet használni.
2009. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!