Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszés vagy a sima...

A császármetszés vagy a sima szülés a fájdalmasabb?

Figyelt kérdés
az első babámat császárral szültem,de nekem nem volt olyan vészes,ahogy elilyesztettek.Most ismét terhes vagyok,de kitudja hogy fogok szülni.16 hós a kisfiam,addigra már 2 éves lesz.
2010. dec. 19. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
nekem 4 gyerekem van.3 sima szülés 1 császár.de szerintem alkati kérdés is.mert nekem szerencsém volt.a 3 sima szülés nem ért egyet.de a császár nagyon megviselt.mind testileg mind lelkileg.de inkább a lelki részt nem részletezem.
2010. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 csillll ***** válasza:
93%
Szia!! Engem pár napja császároztak, vajúdás után. Nekem semmi bajom vele, mármint a császárral. Minden jót!
2010. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem szültem még, de végignézve egy fájdalomcsillapítás nélküli hüvelyi szülést, én magamnak inkább választanék egy hasi műtétet rizikóval együtt, minthogy áttuszkoljanak rajtam egy 34 centi átmérőjű fejet. Most fognak nekemjönni a kismamák meg a nőgyógyászok, de nem baj...
2010. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Melyik fájdalmasabb? A természetes szülés az a szülés alatt fáj, a császár pedig utána. Mindkettő fájdalmas, de mindegyik másképpen fáj.
2010. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Az utólsó jól írta!hogy melyik veszélyesebb abba kár belemenni.van akit úgyse lehet meggyőzni.habár nem is kell.ha vki tudja,h mennyi következménye van a császárnak,az vällalja(mert ugye van aki kéri)!persze,ha muszály,akkor nincs mit tenni!kismamák:a lényeg,h legyetek tájékozottak,és ne a szülés alatti fájdalomtól féljetek,hanem gondoljátok át logikusan a dolgot!jó egészséget mindenkinek!
2010. dec. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy csak szerencsém volt, de én mindkét szülésemre úgy emlékszem, hogy hatalmas csoda volt és egyáltalán nem a fájdalom mértéke jut elsőre eszembe. Fáj, fáj, de ki lehet bírni. A kórházban pedig csak azt láttam, hogy a császárosok mit kínlódnak napokig. Természetesen úton, gátmetszés nélkül szültem mindkét gyerekemet. A második pedig 4,12 kg volt...
2010. dec. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha belegondolok egy császárost sem hallottam a műtét alatt (vagy után) ordítani :-)

Én is kettőt szültem császárral, most fogom a harmadikat, Saját statisztikám és a kórházi tapasztalatok szerint a gátmetszéses anyukák jobban kinlódtak utána. De ez is nagyban egyénfüggő. A császár után igazából az ágyból kiszállás "trükkjét" kell elsajátítani, aztán mész, állsz, ülsz...

Igazából ha lelkileg nem tudod feldolgozni, na akkor szörnyű élmény!

2010. dec. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

én természetes úton szültem,a vajúdás a fájdalmas (azoknak is gondolom,akit végül császároznak),a kitolási szak már nem fáj,addigra megtáltosodik az ember :)

A felépülésről: én másnap már futkároztam ki-be a folyosón, a szülés után 4 órával zuhanyoztam stb.A velem egy időben császározottak csak lassan közlekedtek,nagyon fájt többeknek a sebe,nem tudtak felülni,szoptatni,mégiscsak egy vágás,ők elég rosszul viselték.

2010. dec. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
11.04 na ott a pont!
2010. dec. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a vajúdás is megvolt, meg a császár is :( 12 órát vajúdtam oxitocynnal 2-3 perces fájásokig jutottam el (bár ugye a tolófájásokra nem került sor), de engem jobban megviseltek a császár utáni napok. Egyébként szerintem ez emberfüggő, hogy kinek melyik a rosszabb.
2010. dec. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!