Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36hetes kismama vagyok. Amig...

36hetes kismama vagyok. Amig nem lettem terhes addig dohányoztam, ahogy megtudtam hogy baba lessz abba hagytam, ha megszülök, és szoptatok ha rágyújtok az árt a babának? Nem szoptatás közbe cigiznék.

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Viszont a szervezetedbe kerülve megváltoztatja az anyatej ízét és lehet,hogy a baba lemond az anyatejről,ami számára a legfontosabb!

Itt az alkalom,hogy leszokj!

Miért arra gondolsz,hogy újra rágyújtasz?

Én 10 évig dohányoztam és nem szeretnék visszaszokni,mert drága,büdös,káros és a kislányom is azt mondta mikor nagyobb lett 2-3évesen,hogy cigiszagom van!

2009. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen a nikotin megváltoztatja az anyatej ízét, és nem biztos, hogy elfogadja a babó.
2009. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon árt. Én is dohányzom, nekem is van gyerekem, természetesen terhesség és szoptatás alatt nem dohányoztam /nehéz volt, de nyilván egyértelmű, hogy nem/. Tudod, mikor voltam hálás a sorsnak, hogy megálltam? Mikor a gyerekemet a kardiológiára kellett vinni és két napig kellett várni az eredményre, hogy van-e veleszületett szívbetegsége, vagy sem. Akkor gondoltam rá, hogy ha rágyújtottam volna mégis terhesség-szoptatás alatt /mert nagyon kívántam/, akkor most megőrülnék a lelkiismeretfurdalástól, hogy ezt én okoztam a gyerekemnek!! Erre gondolj és könnyebb lesz. Ha rágyújtasz, hiába nem közvetlen szoptatás alatt teszed, a következő szoptatáskor átmegy a babába az anyatejen keresztül. Türelem. Meglátod, ha megszületik és megismered és megszereted, mindent ki fogsz bírni - őérte. Jó egészséget!
2009. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Közel kilenc hónapja nélkülözöd a cigi? Ha már eddig sikerült, szerintem ezután is sikerülnek cigimentesen élni, pusztán csak akarat és elhatározás kérdése. De ha már most ezen gondolkodsz... Szerintem amíg szoptatsz ne cigizz, a cigi belebüdösödik az ujjaidba, amivel simogatod a pici babádat, rossz leheleted lesz és szerintem a tejcsitermelésnek sem teszel vele jót. Szerintem a babád legyen sokkal fontosabb, ne a cigi. Kiábrándító, ha egy picibabás anyuka szájában, kezében ott van az a bűzrúd, mert én csak így hívom.
2009. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerült ennyi időt kihúznod cigi nélkül, akkor próbáld meg nem elkezdeni újra. Egyébként le a kalappal előtted. Viszont, pont a szoptatás alatt rosszabb cigizni, mert a nikotin bejut az anyatejbe, míg, a terhesség alatt nem jut el a babához, hanem a sejtjeidre lerakódott nikotin szimplán az oxigénfelvételt gátolja. Ezért pont szoptatás alatt nem kéne inkább cigizni.
2009. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Én is arra szavazok hogy ha eddig nem hiányzott és kibírtad nélküle akkor már ne kezd előről.
2009. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Terhesség előtt én is dohányoztam sőt nem is sikerült egyből letennem,kb a 3. hónap végéig cigiztem( de már egyre kevesebbet). Most hogy megszületett a kisfiam és amikor ideges vagyok legszívesebben most is a cigihez menekülnék csak bele gondolok abba, hogy itt van a kisfiam és miatta nem. Még szoptatok de sajnos már nem sokáig, mert apad el a tejem és remélem, hogy utána sem fogok rágyújtani, pedig nagy a kísértés, mert a párom még nem tudta letenni!

De szerintem ha letetted miatta akkor nem fogsz rágyújtani amíg szoptatsz, mert mindig az eszedben lesz hogy lehet hogy valami kárt teszel benne!És sok sikert kívánok hozzá, hogy utána se tedd! :) De ez a te döntésed!!

2009. jan. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!