Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell vinni a kórházba HYPERMAN...

Kell vinni a kórházba HYPERMANGÁN-t (gát lemosásra) és DERMOFORIN-t (betétre kell szórni)?

Figyelt kérdés

Egy kismama írta ezt fel magának hogy ezek kellenek. Most azt nem tudom hogy ezeket recept nélkül is lehet venni vagy akkor kell ha ki jöttünk a kórházból. Egyáltalán kellenek ezek? Köszönöm a segítséget.

32 hetes kismama


2009. jan. 23. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is olvastam, sok helyen tanácsolták az interneten, de végül egyiket sem vettem. A gát környékét szülés után csak tiszta vízzel mostam a kórházban, a sima betét is elég volt, na meg az orvos javasolta a Bepanthen Plus-t, azzal kenegettem a gátsebet, attól gyorsan gyógyult! Könnyű szülést!
2009. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem az orvos azt mondta, hogy ne kenjem semmivel, csak naponta többször zuhanyozzam le, így nagyon hamar begyógyult, pedig 15 öltéssel varrta össze.
2009. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nem volt metszésem vagy repedésem, csak sima vízzel mostam, mondták, hogy napi 5-6 szor zuhanyozzam le, annál gyorsabban regenerálódik. A nagy betétek mint pl. tena sztem elég, azért nem ömlik ki minden vér, és csak 1-2 napig tart a neheze. Hajrá!
2009. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kórházba felesleges. Ha utána úgy érzed, hogy kell,akkor maximum otthonra. De én ilyeneket nem vettem. A gátamat csak sima vízzel mostam le, illetve intim mosóval tisztálkodtam alul. A betétre nem szórtam semmit, errőlnem is hallottam sose, hogy kéne. Nekem nem hiányzott.
2009. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Első kettő szülésemnél használtam a hipermangánt és a hintőport, de szerintem elég körülményes. Most, a 3. szülés után pár hétig minden nap 4-5 alkalommal lezuhanyoztam a gátsebet, és befújtam Octenisepttel. Hintőport most egyszer használtam, de nagyon nem esett jól. Alig vártam, hogy lemoshassam. A kórházban amúgy szintén ezzel a spray-vel fújták le a gátsebet és tettek rá hintőport, míg pár éve mindkét szülésem után hipermangános leöblítés és hintőporozás volt.
2009. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni valamilyen hűtőbetétet, ami hűt is, meg betét is egyben. A következő szülésemnél biztos viszek magammal ilyet! Itthon meg én úgy kezeltem magamat, hogy minden wc után törlőkendővel óvatosan áttöröltem magamat, és lezuhanyoztam magamat alul. Utána meg szárazra töröltem, + esténként törölközőt raktam magam alá, bugyit le, és szellőztetés. :)

Úgy gyógyul legjobban a seb. 1,5 hét után minden fájdalom teljesen elmúlt.

Állítólag az aloe first spray is jó rá, de én sajnos azt se vittem.

2009. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!