Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik olyan betét ami...

Létezik olyan betét ami kimutatja, hogy a magzatvíz szivárog-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Egyik kérdésben olvastam, hogy van ilyen, de már 4 gyógyszertárban és 1 gyógyászati segédeszköz boltban jártam, de sehol nem tudják, hogy hol lehetne ilyet kapni.
2011. jún. 9. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Betétről már hallottam, de azt nem tudom, h lehet-e kapni. Viszont úgy tudom magzatvíz tesztcsík van. Az olyan, mint a régi terhességi tességi tesztek v a ph-teszt. Én a kórházban is láttam ilyet. Sajnos nem tudom melyik patikában van, de érdemes körbekérdezni.
2011. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2011. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor elvileg elég az is, ha veszek egy sima ph-tesztcsíkot?
2011. jún. 9. 19:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is felkutattam a várost érte és sehol semmi. Mindenhol csak tágra nyílt szemmel néztek rám, hogy mit is akarok. Én is PH teszttel oldottam meg. Az is tökéletesen jó rá.
2011. jún. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pedig milyen sok kismamát kímélnének meg rengeteg aggódástól! Na majd én újra feltalálom :))))
2011. jún. 10. 08:24
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

nagyon egyszerű

HA megszagolod és kesernyés szaga van, akkor hüvelyi folyás, ha édeskés, akkor magzatvíz. Régen öreganyáinknak sem PH csíkjuk, mégis felismerték a magzatvizet.


Lehet lepontozni.

2011. jún. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ph papír minden gyógyszertárban lesz. azzal meg lehet állapítani,(amikor bementünk a kórházba vajúdáskor, nekem így állapították meg. nekem nem hitte el, hogy elfolyt...ezt annyira nem értem, de mindegy) mert más a ph-ja, mint a vizeletnek.
2011. jún. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem nincs kesernyés szaga a folyásomnak, ez a módszer elég relatív, ezért nem is megbízható
2011. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez a szag dolog eléggé szubjektív... Ha normális folyásom lenne, azt persze egyből felismerném, annak ugye egy idő után más is az illata, de a vízszerű folyás tök más. Se szaga, se színe nincs! És elvileg a magzatvíznek is ugyanezek a tulajdonságai. Én elhiszem, hogy fel fogom ismerni ha elfolyik a magzatvizem, mert semmivel nem fogom összekeverni, de mi van, hogyha csak szivárog. Mondjuk nagyon kicsit szivárog, mert fölül megrepedt a burok... Nem mehetek minden vízszerű folyással orvoshoz... Legutóbb rákérdeztem, hogy elegendő-e a magzatvizem, úgyhogy most kicsit megnyugodtam, na de ha 2 hét múlva megint nem tudom eldönteni? Sokkal megnyugtatóbb, hogy itthon lesz az a tesztcsík és megnézhetem magamnak :)
2011. jún. 10. 11:54
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem mikor a magzatvizem szivárgott, nem tudtam hogy az e az, elküldtem a páromat a patikába lakmusz papirért, legalább 3 gyogyszertárban járt, mindenhol kiröhögték vagy sajnálkoztak, hogy vigyen már be a korházba:)) jo muris volt, de persze sehol nem tudtak ilyet adni, nem is hallottak rola:)
2011. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!