Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi szárazság szülés után...

Hüvelyi szárazság szülés után még 5 hónappal is, nektek is volt ilyen gondotok?

Figyelt kérdés
Császárral szültem és még mindig szopizik a kisfiam de a szex még ma sem a régi borzalmasan száraz vagyok, meddig tart ez még?Azelőtt sosem volt ilyen problémám.Talán a hormonjaim miatt van?Valaki volt már így ezzel?Nem tudtam melyik témakörben tegyem fel a kérdést gondolom itt kapok tanácsot vagy véleményt mert itt nemrég szült anyukák is vannak.
2010. dec. 26. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
én elmennék orvoshoz mert azért 5 honaprol van szó.
2010. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából én arra gondolok hogy még mindig szoptatok ezért a hormonjaim még nem álltak vissza a rendes kerékvágásba.Nem lehetséges ez?
2010. dec. 26. 18:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is császárral szültem, a kislányunk 6 hónapos. Nálunk nem volt ilyen probléma. Mi is anyatejesek vagyunk. Nekem a hormonrendszerbe zavart be egy kicsit, de ilyen jellegű szárazságot nem okozott. Szülés után 3 héttel mi együtt voltunk :)

Szerintem nem ártana ha egy orvossal beszélnél erről. Addig is vannak síkosítók ( ízesítettek is ), akár még fel is tudjátok dobni vele a házaséletet :)

Vagy vannak homeo bogyók, azokat lehet szoptatás alatt is szedni, mert ugye (szinte) semmilyen gyógyszert nem írnak fel, amíg szoptatsz.

2010. dec. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha megjön akkor utána általában már nem nagyon szokott a dolog előfordulni, utána általában visszaáll a rendes kerékvágásba. Legalábbis nálam mindkétszer így volt. Most harmadjára is már előre ezen aggódok, mert a 20. héttől nem voltunk együtt, és jövő hétre vagyok kiírva.. lassan már nem is tudjuk hogyan kell csinálni :-)

A kisfiam egy hónapja hagyta abba a szopást, és előtte a lánykám is két évet szopott, de csak a szülés utáni pár hónapban volt gond, amíg meg nem jött rendszeresen. Kitartás! Esetleg kérdezz meg egy homeopátiás forró vonalat, hátha ott tudnak ajánlani valamit, mert én mindkétszer szedtem a bogyókat, és szépen megjött tőlük egy idő után.

2010. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia az én babám hat hónapos és ugyan evvel a problémával küzdök.Én úgy gondolom amig a szoptatás tart ez igy is marad.Addig meg használjatok sikositót
2010. dec. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ilyen nálam is volt.kb addig tartott míg szopott a fiam.addig használtunk síkosítót.már nem szopik a fiam,és minden vissza állt a régi kerékvágásba.
2010. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10 hónapig szoptattam, végig száraz voltam és nem is kívántam a szexet. Amint abbahagytam a szoptatást, kb 1 hét múlva már helyreállt minden, újra jó lett a szex.

A hormonoktól van, leegyszerűsítve a kérdést: a tested most arra szolgál, hogy etesse a babát, és nem arra szolgál, hogy új babát gyártson. Ilyenek a hormonok, valószínű így is marad neked ez már végig a szoptatás alatt.

2010. dec. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.Most kicsit megnyugodtam hogy ha vége a szopizásnak minden a régi lesz.:-)De most a baba a legfontosabb!
2010. dec. 27. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!