Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy szüléskor az erőlködéstől megpattan egy ér a fejben, és ebbe belehal a kismama? Ennek az esetleges bekövetkezését meg lehet jósolni valamilyen vizsgálattal?

Figyelt kérdés

Párom fél, hogy velem is ez lesz. Én annyira nem tartom valószínűnek, de már annyira mondogatja, hogy én is kezdek elgondolkodni rajta...:(

Úgy egyáltalán mikbe lehet belehalni szüléskor?


2010. dec. 27. 19:24
 1/8 anonim válasza:
mindennek van kockázata.. szerintem nagyon kicsi rá az esély. ha féltek, akkor válasszátok a császármetszést. de általában nem a kismamát kell félteni.
2010. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van a fejedben egy értágulat, az tényleg megpattanhat. De nem csak szüléskor, hanem bármikor, az utcán is, a vécén ülve is, alvás közben is. Viszont ezt az értágulatot soha nem lehet előre látni. A szülés közbeni halálozásért elsősorban az erős vérzés tehető felelőssé. Viszont olyan nagyon kevesen halnak bele manapság a szülésbe, hogy értelmetlen dolog ezen filózni.
2010. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első két válaszoló már megadta a választ...

De ha valami fatális véletlen folytán ez bekövetkezne én akkor sem aggódnék... ott vagy a kórházban tele orvossal és ha kell azonnal be tudnak avatkozni... A babát kiveszik császárral téged pedig abban a pillanatban visznek át az intenzívre ahol szakszerű ellátást kapsz...

2010. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Párod egy kicsit hipohonder és átruházza Rád a félelmét.

Ne belehalni akarj,hanem egészséges ,szép babát szülni,gyorsan.Ezt mondogassátok,ne a negatív dolgokat.

Mert azért ha körülnézel a világban,akkor azt látod,hogy nők milliárdjai szüli meg harmadik,tizedik gyerekét.

2010. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ahhoz hogy a fejedben megpattanjon egy ér ennyi idős korban minimum generalizált érbetegnek ekll legyél és ahhoz hogy baj legyen kellenek jó meszes erek, elhizás, magas vérnyomás minimum.

Ha meg is pattan az ér akkor sem halsz bele mert egy "kis" agyvérzésnek lehet felfogni az egészet, ami fiatalkorban gyors beavatkozással jól gyógyítható.

De nem kell ilyeneken gondolkozni. A párodnak meg mondd meg hogy ha egy mód van rá másba dumálja bele a félelmeit ne a várandós feleségébe!

2010. dec. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2010. dec. 27. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:
én agyvérzés után 2 évvel szültem, pont emiatt császárral.
2010. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már bocsi,de nem elég,hogy te izgulsz a szülés miatt,a párod tesz rá még egy lapáttal? Még ha be is van tojva,ne mutassa,neki azt kéne mondogatni,hogy minden rendben lesz nem telebeszélni a fejed!
2010. dec. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!