Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ, hogy kap-e a...

Mitől függ, hogy kap-e a kismama beöntést szülés előtt?

Figyelt kérdés

Ha választani lehetne, ti mit választanátok?

Mennyire kellemetlen a beöntés?

Ha nem kap beöntést, akkor előrodulhat szülés közben "baleset"?

Valahogy nem tudom eldönteni, hogy melyik a rosszabb. A beöntés /félek tőle, mert még sohasem kaptam/ vagy az hogy magam alá ...(ettől mondjuk szerintem elsüllyednék:S)

Mi a véleményetek?


2011. szept. 7. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a korhazon mulik, hogy adnake-e vagy sem. szerintem nem veszes a dolog egyaltalan, esd nelkule valoban elofurdulnak balesetek
2011. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Én még nem szültem, de kaptam már beöntést. (Vastagbéltükrözés.)

Iszonyatosan paráztam, minden anyuka ismerősömet kifaggattam, hogy milyen, és hogyan és bla bla.

De hidd el egyáltalán nem vészes, és olyan gyorsan megvan.

Ezerszer inkább ez, mint egy baleset. Az ciki neked is, a dokinak is, mindenkinek. Ráadásul nagy a fertőzésveszély is.

2011. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Kapsz. Nem választás kérdése.


Gondolj a gyerekre, az esetleg repedő gátra, az elvágott köldökzsinórra, esetleg császárral felnyitott hasfalra!


Legkevésbé sem hiányzik onnan semmi salakanyag.

2011. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kap mindenhol!!!

Opcionális, ha kéri adnak.

Egyébként hivatalosan kellene adni, de a szülésznőket/orvosokat se hatja meg igazán, hogy "mi jön ki"onnan a gyerekkel együtt, max. a kismaminak "ciki". (az érzés, egyébként senki se foglalkozik vele).

Én kértem, és nem csak a "baleset" elkerülése miatt, hanem mert a bélmozgások segítik a baba további útját .

Fájni nem fáj, csak kellemetlen . És utána szabályos "hasmenést" kap az ember. Arra készülni kell:)

2011. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bizony nem mindenhol adnak!

Első szülésem úgy indították meg,előtte még reggelizhettem is 7 órakor.

A második progis császár volt,meghatározták hogy előtte este 7-től enni,éjféltől meg inni nem szabadott.

Egyik szülésnél sem kaptam!

De megsem kérdezték,hogy ettem-e,betartottam-e,nem foglalkoztak ilyesmivel.

Szombathelyen szültem.

Te hol fogsz?

2011. szept. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Celldömölkön, de az még kicsit messze lesz. 21 hetes vagyok :) Csak első baba és nagyon tanácstalan vagyok mindenről. Itt lehet szülésznőt fogadni, tudsz róla vmit?
2011. szept. 8. 06:30
 7/13 sumergo ***** válasza:
78%

Off: Szombathelyen mit érdemes vinnem a babának? Vagy adnak mindent? (pelus, popsitörlő, kistakaró, stb.)


31+3 hkm

2011. szept. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is Cellben szültem két éve. Nem kaptam beöntést, de csak azért, mert már 3 centire nyitva voltam, meg szivárgott a magzatvíz is.
2011. szept. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

23:03-as vagyok. Szülésznőt biztos lehet fogadni,bár 5 évig jártam a főorvosúrhoz,de nem ismerek egyett sem.azt mondják ott mind rendesek.



Szombathelyen ,igen popsitörlőt vinni kell,én pelenkát is vittem,mert 5db-ot adnak egy napra nekünk nem volt elég,egyik törpémnél sem.Popsikenőcsöt ők adják.Mást nem kell csak majd amibe hazahozod.

2011. szept. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kórháza válogatja. A Telki Kórházban szültem, ott nem adnak, azt mondta a szülésznő, hogy ha a kitolásnál más is jön, akkor az azt jelenti, hogy jól nyomsz. 2.5 tolófájásra robbant ki a babám (Dianatal gél miatt, nem repedtem!!!), más nem jött, pedig ehettem-ihattam szülés előtt-közben.
2011. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!